Skocz do zawartości

[Bagażnik] jak rozwiązać problem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam rower MTB Kross level b6 kupiony w 2015. W maju wybieram się na kilkudniowy wypad rowerowy z Łodzi nad morze. Mój problem polega na tym, że nie mam bladego pojęcia jak ugryźć temat doboru bagażnika pod sakwy - zamówiłem już Ortlieb back roller city. Problemów jest kilka tzn ominięcie tarczy hamulca, rozmiar koła 29 cali, generalnie rama nie jest przystosowana pod montaż bagażnika. Gdyby ktoś podpowiedział jak to zrobić żeby miało to ręce i nogi będę super wdzięczny, może ktoś miał podobny problem

poniżej link aby można było zobaczyć specyfikę ramy itd 🙂

https://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/kross/39013/level_b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powinno się kombinować z bagażnikiem, a nie zaczynać od kupowania sakw do roweru mtb. Popatrz na bagażniki od Topeaka ale nie mam pojęcia czy to pasuje do Twoich sakw.

Pomyśl nad obciążeniem przodu, a nie pakowaniem wszystkiego na tył, bo to będzie źle jechać. W fullu sprawdziła mi się lemondka jako stelaż i drybag zamocowany 3 pasami. Miałem tam namiot i jakieś pierdoły, ze 3,5kg to ważyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak @WaGiant wspomniał:

image.png.b5dd37df893224a3b295b20fdc95681d.png

... i proszenie się o kłopoty w trasie - siedziałbyś i główkował, jak to złapać, by się nie przesuwało, a nie pił piwo nad morzem.

 

A sakwy które zamówiłeś będą pasowały do 99% normalnych bagażników. Tym 1% może być taki, na którym sakwy będą zbyt blisko Ciebie, zbyt blisko Twoich stóp, którymi byś o nie haczył. Od strony montażu, haków (są regulowane), itp., na pewno nie będzie problemów. 

Swoją drogą, wolę serię Plus (Back Roller Plus), bo jest z bardziej wytrzymałej cordury, a nie z PCV/PVC.

Szy.

Edytowane przez szy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad zagospodarowaniem goleni. Są takie adaptery pod bidony - w najgorszym razie przeniesiesz tam dwa bidony/narzędziowniki.

Kiedyś na Tribanie woziłem tak bidony, bardzo to wygodne. W ramie miałem tylko 1 uchwyt na bidon ale tam wsadziłem narzędziownik, resztę miejsca zajęła torba pod ramę.

Są też takie uchwyty typu klatka, w które mocuje się drybagi. Wymagają one jednak oczek pod bidon. Klasyka to torba na kierownicę - czy Topeak czy Ortlieb ma takie.

Rozumiem, że największym problemem jest namiot?

https://www.topeak.com/global/en/product/1129-VERSACAGE

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby udało się namiot wywalić np. na kierownicę, to można pomyśleć nad bikepackingiem. A jeśli nie, to pozostaje bagażnik.

Cała sztuka to pakowanie. U mnie problemem jest bardziej  objętość niż masa.

Namiot na bagażniku, śpiwór w torbie na kierownicy a w sakwach - ciuchy (zawsze za dużo), kilka awaryjnych porcji lio, elektryka, apteczka, kosmetyczka. Tu jest dużo do zyskania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szy napisał:

Jak @WaGiant wspomniał:

image.png.b5dd37df893224a3b295b20fdc95681d.png

... i proszenie się o kłopoty w trasie - siedziałbyś i główkował, jak to złapać, by się nie przesuwało, a nie pił piwo nad morzem.

 

A sakwy które zamówiłeś będą pasowały do 99% normalnych bagażników. Tym 1% może być taki, na którym sakwy będą zbyt blisko Ciebie, zbyt blisko Twoich stóp, którymi byś o nie haczył. Od strony montażu, haków (są regulowane), itp., na pewno nie będzie problemów. 

Swoją drogą, wolę serię Plus (Back Roller Plus), bo jest z bardziej wytrzymałej cordury, a nie z PCV/PVC.

Szy.

image.png.028d6407732d8c0167a4dbc26b9c8ac9.png

 

Banalnie prosto. Kawałek patyczka o danej długości w tą szparę. A jak się pomysli wcześniej to o danej długości blacha, pręt, śruba - cokolwiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej znalazłem coś takiego co myślicie? 

https://www.centrumrowerowe.pl/bagaznik-rowerowy-tylny-atranvelo-city-db-am-pd24603/

ewentualnie w sklepie rowerowym facet może mi zamontować takie coś

https://allegro.pl/oferta/bagaznik-rowerowy-pod-tarcze-2k-blf-h28-rama-24-29-12912177354?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test

plus wymiana obejmy na taką m wave pod montaż bagażnika i twierdzi, że problem rozwiązany.

Chętnie wysłucham waszych opinii o samym sprzęcie jak i rozwiązaniu.

 

Ciekawa podpowiedź odnośnie wrzucenia części bagażu na kierownicę pomyślę o tym, sakwy back roller city za 330zł głównie ze względu na cenę chciałem porządne a nie są w granicach budżetu te po 400zł i więcej stąd taka decyzja. Oczywiście, że wolałbym ortlieby półkę wyżej albo sport arsenal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz w ramie otwory doi montażu bagażnika ?

Bagażnik z drugiego linka wygląda na tandetny  - za dużo śrubek . To powinno być pospawane . W ogóle słyszałem opinie o bagażnikach tej konstrukcji że te dolne ,,wypustki " się łamią . Ja takiego nie miałem więc doświadczeń nie mam . Gdybym ja miał podobny problem ( tzn konflikt z tarczówkami ) to najpierw zainteresował bym się tym : https://crosso.pl/sklep/bagazniki-rowerowe/

Hmmm , teraz widzę że niedostępny .... 

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - sakw ani bagażnika nie kupuje się na chwilę. Albo inaczej - kupisz coś dziadowskiego a za rok i tak wydasz kasę na coś, co dziś uważasz za zbyt drogie.

Nie piję tu konkretnie do któregoś z bagażników czy do sakw. Taka zasada ogólna. Sam to przerabiałem.

Uwierz, że nie chcesz na trasie użerać się z jakimś g6wnianym bagażnikiem.

Popatrz np. na Topeaki mocowane do tylnych widełek. Nie wiem czy sakwy się dobrze z nimi ułożą ale Ortlieby mają spore możliwości regulacji, zwłaszcza dolnych haków.

Buy once, cry once

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...