Skocz do zawartości

[Dętka] Grubość a opór toczenia


MikeStorm

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby wszyscy mieli same takie doświadczenia z bezdętką jak ja, to nikt by na tym nie jeździł. A że jeżdżą tysiące ludzi to zapewne może być inaczej. Mnie to rozwiązanie nie przekonało i nie jest to panaceum na wszystkie problemy. Raczej rozwiązuje jedne, generując następne, a zapasową dętkę i tak trzeba wozić. 

Można jeszcze wlać mleko do dętki ale tego nie próbowałem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy buduje swoje doświadczenia i sympatie,  opisałeś co może zniechęcić, i jakie przygody spotkały, dobrze.   Są plusy są minusy kryteria konfiguracje i czasem też pech…

czasem w rowerze na temperaturę minus 2 lepiej mieć dętkę niż taplać się w mleku soli i błocie, czasem w górach bezdętek jedzie jak ambrozja mokry sen oponiarza… zdecydowanie  warto mieć z mlekiem opony bez negatywnych opinii ma temat podatności na nacięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana dętki tylko w jednej przedniej oponie z schwalbe air plus na jakąś continental 100g spowodowała mocną poprawę w jeździe. Teraz łatwiej się rozpędzić i rower już nie muli. Co ciekawe z cienszą dętką opona jest bardziej miękka na tym samym ciśnieniu około 6 bar. Tył został z air plus bo jednak częściej miałem tam przebicie. Minus taki że czuć bardziej na kierownicy nierówności ale coś za coś. Opony mimo większej wagi od mitas flash v66 zdecydowanie są szybsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IM grubszy butyl tym wieksze opory toczne gorszy komfort etc. Ja w mtb jeżdżę na dętce lateksowej. Teoretycznie powinno to dać 90% osiągów opon tubeless przy znacznie prostszej obsłudze - częstsze pompowanie i nic poza tym...   image.thumb.png.440b2d89c086f8efc387942dcde21072.png

image.png

Z drugiej strony przy cienkiej ściance bocznej gruby butyl uratuje sytuacje.. i tak conti race king drut przeżył łomot na enduro trails cygan...  była przewymiarowana dętka.. do opony o szerokości 2.2 55 założyłem dętkę do opon 57-65mm... teraz wleciały race king 2.2 shieldwall + tubeless.. mam nadzieję że ścianka będzie na tyle mocna by lateks przeżył.. w końcu przecież to opony które mają sobie poradzić bez dętki 

https://www.bicyclerollingresistance.com/specials/grand-prix-5000-s-tr-tubeless-vs-tubes#results  https://www.bicyclerollingresistance.com/specials/top-3-fastest-tubeless-vs-tubes#average   lateks niemal tak szybki jak tubeless   tu mtb https://www.bicyclerollingresistance.com/specials/tubeless-latex-butyl-tubes  podsumowując... dętki (albo ich brak) ważniejszy niż się wydaje

Jak w mtb na typowym ciśnieniu do offroad (1.7 bar) mamy tak szybką oponę jak na butylu ma max ciśnieniu.. 

Edytowane przez graveloiksctrailowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...