Skocz do zawartości

[hamulce] Wymiana MT-200 na wyższe modele


DiMoonn

Rekomendowane odpowiedzi

Z przodu i z tyłu mam MT-200. Chciałbym zmienić na bardziej wydajne Shimano, z modulacją siły docisku. Mam sporą wagę, ale jeżdżę nie wyczynowo po lasach i wydmach Puszczy Kampinoskiej. I czasem trochę brakuje reakcji hamulców.

Pytania więc są takie:

  1. jaki model wybrać?
  2. czy wymieniać również tarcze (mam Shimano RT10, 180 i 160mm)? Jeśli tak, to na jakie? Nie chciałbym większych, żeby nie komplikować zbytnio systemu hamulcowego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalker najpierw chciałem wymienić tylko dźwignie, bo film na YT zobaczyłem, ale mój mechanik powiedział mi że to cenowo z jego robocizną wyjdzie bez sensu i że lepiej całość. Wiem że MT200 są podstawowym modelem. Powiedzmy że z tarczami mogę wydać ok 1000, bez – 500-600. Widziałem obniżki do 50% teraz, chyba nowe systemy wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te nowe manetki na obejmę są już robione tak żeby nie kolidować z nowymi klamkami. 

Masz tu obok twojego postu temat z zapytaniem o klamki pasujące do SL t8000. To są stare manetki właśnie i problem jaki z tego może wyniknąć przy doborze klamek. Poczytaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz komplet BR-MT500 tył / BR-MT520 przód i to są bardzo dobre hamulce moim zdaniem... w zakresie ceny 520zł.

Kupując osobno przód (200zł na allegro) I tył (około 200zł OEM e centrumrowerowe.pl) wyjdzie jeszcze korzystniej.

https://allegro.pl/oferta/hamulce-hydrauliczne-shimano-deore-br-mt520-mt500-13126547243

Tarcze masz centerlock czy 6 śrub (IS)?

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi tanimi hamulcami z allegro to ostrożnie, diabeł tkwi w szczegółach...

7 godzin temu, KSikorski napisał:

Tu masz komplet BR-MT500 tył / BR-MT520 przód

Akurat ten zestaw jest skonfigurowany odwrotnie, tzn. 4tłoczkowy zacisk jest z tyłu

7 godzin temu, KSikorski napisał:

Kupując osobno przód (200zł na allegro) I tył (około 200zł OEM e centrumrowerowe.pl) wyjdzie jeszcze korzystniej.

A ten przedni za 200 zł jest trochę niekompletny - ma klamkę i kabel, ale brakuje zacisku

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2023 o 09:58, Adam55 napisał:

Te SL m5100 są na obejmie i z monitorkiem? Jeśli tak to mogą kolidować z nowymi manetkami m6100, m7100, m8100. 

Klamki hamulcowe m5100, m6100 itd. kolidują z manetkami z telewizorkami bo obejmę mają po środku:

IMG_20230311_231739.jpg.9fc4385205d98c4d8327168ac0a42640.jpg

Klamki m5000, m6000 itd mają obejmy z boku i nie kolidują:

IMG_20230311_231708.jpg.8465082f60b50fb608157003f25cd5b8.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat klamek nowszych generacji *100 jest opisany w wielu wątkach. Szczerze to z M4100 nie miałem styczności więc wniosków nie wyciągnę 😁. M4100 ma też podpórke, ale wygląda jakby miały albo bardzo krótki zbiornik, albo jeszcze dalej od chwytu odsuniętą obejmę. Ta klamka nie ma servo WAVE i mieszanie jej z dobrymi zaciskami nie ma sensu. Wolał bym już zostawić zacisk Mt200 i kupić lepsze tarcze oraz klamke  niż dawać te klamki do choćby Br m6100. Czytałem opinie że ludzie z takiej operacji są zadowoleni. 

Edytowane przez Adam55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi też nie miałem do czynienia. Kolega tu wcześniej któryś pisał że zakładał takie manetki na obejmie do klamki z podporką i nie ma problemu. Może i tak jest. Jei tak to nic nie stoi na przeszkodzie żeby to sparować z klamką m6100 czy m8100. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...