Skocz do zawartości

[odzież termoaktywna] Brubeck czy FreeNord


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stoję przed dylematem zakupu odzieży termoaktywnej, pod uwagę biorę w/w w temacie. Wiem że Brubeck sprawdzona marka w rozsądnych pieniądzach, chwalona przez wielu. Zastanawiam się tylko nad FreeNord, czy ktoś był lub jest użytkownikiem tej odzieży, warte zakupu?

https://www.militaria.pl/freenord/koszulka_termoaktywna_freenord_nordtrek_merino_tech_d_r_-_black_p1030823.xml

https://www.militaria.pl/brubeck/koszulka_termoaktywna_brubeck_dry_d_r_-_granatowa_czerwona_p1bru-theg-ls1308m-5_p1030108.xml?cat=1183

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie odzież na temperatury 0-10 st. , w minusowych nie jeżdżę. Szukam czegoś co da mi ciepło i nie będę musiał zakładać 3 czy 4 warstw ciuchów i wyglądać jak ludzik Michelin i wkurzał się na skrępowane ruchy. Bluzka termoaktywna + ciepła kurtka na temperatury do 0 st . myślę że w zupełności mi wystarczy. 

Ten attiq fajna alternatywa dla tego Brubeck a z mojego pierwszego linka bez wełny merino. Nie ukrywam że cena też ma znaczenie bo na rower nie będę kupował ciuchów za ..uj wie ile.

Edytowane przez AdrianoPL83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsuwając Ci ten link do Brubecka z wełną marino myślałem, że po prostu nie zauważyłeś, że jedna jest z a druga bez wełny. Podobno te z wełną merino grzeją nawet jak są mokre, cokolwiek to znaczy, nie mam więc nie potwięrdzę. Z wełną merino mam jedynie skarpetki, 2 pary, jedne biegowe i jedne zimowe na rower. Koszulki termoaktywne na długi rękaw mam chyba ze trzy i wszystkie 100% sztuczne bez wełny merino: jedną taką naprawdę cienką z Deca, model niby do piłki nożnej Kipsta (chyba ta, chociaż moja ma pionowy napis KIPSTA na klacie, ale może zmienili), jedną taką grubszą IQ z Martesa (chyba ta) i jakąś baardzo starą z Lidla, która wygląda bardzo podobnie do tej linkowanej przez Ciebie Brubecka, z rożnymi panelami na klacie, brzuchu, plecach, itp. Jeżdżę w warstwach, w temperaturach podanych przez Ciebie 0-10 st.: pierwsza warstwa koszulka na długi rękaw (przeważnie ta cienka z Deca, bo w tej grubszej IQ jest mi za ciepło), jak jest bliżej 0 st. C to pod koszulkę termoaktywną zakładam potówkę, druga warstwa to jakaś bluza typu cieniutki polar (mam taki z Martesa) albo taka grubsza bluza do biegania (IQ z Martesa albo z Kalenji z Deca) i jako trzecia warstwa wiatrówka. I taki zestaw daje radę spokojnie do 0 st. C, ostatnio było -1 st. C też było spoko na wycieczce 1,5 godz. Powyżej 10 st., tak do 15 st. zamiast bluzy jako drugą warstwę zakładam koszulkę rowerową na krótki rękaw. Miałem też kurtkę rowerową (ale niestety żona mi ją wysuszyła w suszarce i "się zepsuła" :( ) i wtedy wystarczała pod nią sama koszulka termiczna, ewentualnie jako druga warstwa koszulka rowerowa na krótki rękaw

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że jedna jest z merino druga bez, specjalnie wrzuciłem dwa rodzaje dla porównania. Nie chcę się ubierać w kilka ciuchów żeby nie krępowały ruchów, maks dwie warstwy dlatego ciekaw jestem jak duża jest różnica między typu dwoma typami bo może się okazać że obejdzie się bez merino. Wiem że każdy odczuwa temp inaczej ale zawsze jakiś punkt odniesienia jest. Ja przy 10-12st. jeżdżę w zwykłej potowce i kurtce wiatroszczelnej i mi wystarcza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zamień potówkę na merino i będzie cacy. Też czytałem, że izoluje mimo wilgoci, więc w tym zakresie będzie lepsza od mokrej potówki.

Też uważam, że ubrać się grubo należy, jak się czeka na autobus ale nie na rower czy trekking. Jak się robi chłodno na postoju, to się coś wrzuca na wierzch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Greg1 napisał:

Podobno te z wełną merino grzeją nawet jak są mokre

Nie tyle grzeją co nie wychładzają. Zaletą merino jest to że zawsze działa tak samo, niezależnie od producenta. Dla przykładu, mam merino z Deca za 70 zł oraz Icebrakeer-a za ponad 200 i nie ma pomiędzy nimi żadnej różnicy użytkowej. Natomiast koszulki z tworzyw sztucznych to loteria kiedy kupujemy coś budżetowego. Producenci wszystkie opisują jako świetne a za te same pieniądze możemy trafić bardzo dobrą albo beznadziejną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zrobię sobie porównanie, kupię jedna z merino a druga bez, obydwie pewnie się przydadzą , jedna na niższą temp druga na nieco wyższa. 

Tylko jeszcze zastanawiam się co wybrać, Brubeck a czy Norda. Może ktoś był, jest  użytkownikiem Norda i podpowie czy warto i czy lepsze od Bru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Attiq z technostretch. Wczoraj byłem w niej na przejażdżce, garmin pokazywał 2 stopnie. Miałem na plecach tylko attiqa, i 3l hardshella. Nie było mi w ogóle zimno. Wiem że to subiektywne, ale mam trochę termoaktywnych koszulek, i ta z attiqa wymiata. Technostretch jest dość gruby - nie trzeba pod niego nic zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybór padł na FreeNord. Bluzka,spodnie,czapka i skarpetki. Dziś zrobione pierwsze km w termo ciuchach, 60 km przy temp 2-5 stopni, REWELACJA. Nie mam oczywiście porównania do innych ubrań ale spełnia moje oczekiwania w 100 pct. Ciepło, utrzymuje je i po powrocie suche jakbym siedział w domu przed telewizorem. Byłem sceptycznie nastawiony co do skarpet ale też dają radę. 

Dziękuje wszystkim za pomoc, pozdrawiam.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...