Skocz do zawartości

[Romiar ramy] Trek Domane AL 3 disc, 184 cm wzrostu i 88-90 przekroku.


alukab

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Szukam roweru o zacięciu szosowym, na dobry początek. Zastanawiam się nad TREKiem DOMANE AL 3 DISC ponieważ wydaje mi się, że spełni moje aktualne potrzeby. Mieszkam w centrum Łodzi i chciałbym móc tym rowerem w miarę komfortowo przejechać po mieście w celu wyruszenia w jakąś dalszą podróż. Raczej celuję w dystanse do 100 km. Dotychczas moim giantem roam robiłem trasy +/- 70 km głównie po asfaltowych drogach podmiejskich. Niestety drogi w naszym mieście i okolicach do idealnych nie należą dlatego szukam roweru z możliwością włożenia nieco większego balona ;) 

Mam 184 cm wzrostu, mój przekrok mierzony z dociśniętą książką to 88-90 cm. Moje wymiary raczej wskazują, że jestem na granicy rozmiarów u większości producentów. Czytałem tu na forum, żeby nie sugerować się specjalnie rozmiarówką TREKA (tam wychodzi mi rozmiar 58). No i teraz pytanie do Was, znacznie bardziej doświadczonych, czy odpowiedni będzie dla mnie rozmiar 56 czy jednak 58? 

Dodam, że przymierzałem się w sklepie do rowerów w rozmiarze 56 i 58. Sprzedawca stwierdził, że 58 jest dla mnie lepszy bo zostaje więcej sztycy w rurze podsiodłowej (ponoć w rozm. 56 za wiele jej już nie było do wyciągnięcia). Ja niestety nie czułem większej różnicy z uwagi na to, że nie mam pojęcia jak powinienem czuć się na takim rowerze z powodu braku doświadczenia...

Chętnie skorzystam z waszych propozycji innych rowerów. Ten trek po prostu wydaje mi się wystarczający na początek, ładny wizualnie i ma sporo otworów montażowych na akcesoria, co jest chyba fajną opcją. Wiem, że jest trochę ciężki, no ale może uda się w przyszłości nieco zbić wagę lepszymi kołami i oponami. 

Zaznaczę, że szukam raczej nowego roweru w cenie podobnej do TREKa (biorę go na firmę więc mogę sobie trochę odliczyć co w zasadzie eliminuje rowery używane z uwagi na ich aktualne ceny).

Dzięki za wszelkie porady i dobrnięcie do końca tego przydługiego posta! :) 

Edytowane przez alukab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz siedzieć w pozycji jak na kiblu to 58 a jeśli masz choć odrobinę "sportowego" zacięcia to 56.

1. Sztyca i jej wysunięcie to żaden argument przy wyborze rozmiaru. 

2. Trek to najbardziej przepłacana marka na rynku, nie ma racjonalnych argumentów żeby ci pogratulować wyboru 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...