Skocz do zawartości

[Amortyzator] Raidon vs Recon Silver vs Markhor?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:) 

Mój pierwszy post i prośba o pomoc w podjęciu decyzji jak w temacie. 

Trochę poszukałem,  poczytałem i Marhor wydaje się technicznie najlepszy z tej 3 w ogólnych zastosowaniach MTB XC 

W moim przypadku jednak sprawa wygląda następująco. 

Mój rower to Rockrider500 przerobiony na ebika z silnikiem TSDZ2. Posiada zmienioną kierownicą od BMX, wiem że dziwnie to wygląda,

ale dla mnie komfort jazdy nieporównywalny. Ważę niestety za dużo :(  ponad 110kg . 

Jazda turystyczno-rekreacyjana po leśnych ściięzkach, drogach i mieście.

Czy w takich okolicznościach Markhor nadal byłby najlepszym wyborem, ponoć na minus ma najmniejszą sztywność, ale czy ma to duże znaczenie przy wyprostowanej sylwetce i mniejszym obciążeniu przedniego koła?

Obecny amortyzator to taka fabryczna namiastka amortyzatora w dodatku zaczął stukać przy odbiciu, stąd decyzja zmiany na powietrzny. Początkowo myślałem o SR XCR, ale po lekturze forum już go skreśliłem z listy. Pozostała wymieniona 3, chyba ze czegoś nie wypatrzyłem w sensownej cenie.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to daliście mi do myślenia, to może już lepiej zmienić na sztywny mocny widelec. Opony i tak planuję 2.35 więc komfort jakiś powinien być. 

Do tej pory jeździłem na prostym Kellysie 700x37c bez amora i było fanie, tylko twardo i w lesie wiadomo tak sobie.

Zelektryfikować postanowiłem jednak stary wspomniany wyżej rower MTB syna co by był bardziej uniwersalny.

Pamiętajcie spokojna jazda turystyczno-miejska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...