Skocz do zawartości

[Pierwsze MTB 3000-5000] . Które wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Media Expert to sklep z elektroniką, a nie rowerami. Popieram @sznib.

Jest jeszcze jeden powód, związany z tym co napisałem. Niech będzie coś nie tak. Naprawdę ktoś chce iść i tłumaczyć człowiekowi sprzedającemu pralki, że padło chyba łożysko w suporcie?

Zdaje się że @Sobek82 opisywał przygodę z ME lub podobnym. Z tego co pamiętam, dostał odwrotnie zamontowany widelec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
11 minut temu, ChuChu napisał:

Zdaje się że @Sobek82 opisywał przygodę z ME lub podobnym. Z tego co pamiętam, dostał odwrotnie zamontowany widelec.

Ostatnio na kanale Unbroken Reed był filmik jak gość dostał w salonie Ghosta bodajże rower z niedziałającym mykmykiem. Obsługa po prostu stwierdziła że producent nie dał wszystkich potrzebnych części i w takim stanie wydali rower. W serwisie u Reeda okazało się że linkę od mykmyka poprowadzili odwrotnie i wystarczyło przełożyć i wszystko śmigało jak trzeba. To tak odnośnie profesjonalizmu sprzedawców, nawet w markowych salonach, nie mówiąc o marketach elektro.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie jakieś konkretne info odnośnie nieprofesjonalizmu w sklepach innych niż stricte rowerowe czy to tylko przypuszczenia?

Chętnie poczytam, bo wiele razy już się to przewijało, ale konkretnych informacji brak.

 

28 minut temu, Mihau_ napisał:

Kiedyś ramy robił im kross a teraz kto? 

Gdzieś mi się obiło o uszy, że jakaś włoska firma z tradycjami, ale głowy sobie nie dam uciąć, co najwyżej prawy kciuk 😀.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa rowery z media expert, torpado devon i storm x7, z serwisu nie korzystałem, w oby dwóch mam zniszczone w ramie gwinty suportu przez krzywe jego wkręcenie, z devona została mi sama rama nie wiem czy da się ją uratować (jest w gorszym stanie niż x7), przez zimę pochodzę po serwisach czy ktoś się podejmie planowania (chyba tak to się nazywa?) suportu jeśli się uda, będzie w sam raz dla dziecka bo coś czuje że dogoni mnie wzrostem. 

Rowery kupiłem nowe, zapłaciłem dużo mniej niż cena na "półce", po tych doświadczeniach kwoty 4000 zł nie zostawiłbym w mediaexpert za rower.

Rowery są składane we Włoszech, dystrybutorem w Polsce jest firma Bottari. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest jakiś konkret! Co prawda jedna (no dwie) jaskółka wiosny nie czyni, ale zawsze to coś.

@ChuChu, o Decathlonie złego słowa nie powiem. Może nie będę ich przesadnie chwalił, bo czytałem dużo negatywów na temat ich serwisu, ale ze względu na podejście do wszelakich reklamacji (w wielu wypadkach na słowo) i politykę zwrotów jestem ich wiernym klientem 🙂.

 

  

1 godzinę temu, Galvatron napisał:

O wiele bardziej opłacalna jest Indiana Storm X-8 (mimo trochę słabego Recona Silver):

A jesteś pewny, że tam siedzi Silver? Coś mi nie pasuje. Nawet jakby tak to jest 1000 zł różnicy w cenie zakupu. No wybaczcie, ale nie wszystkie rowery można zbudować na tej samej ramie, w tym samym kolorze i na tym samym osprzęcie 🙃.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ChuChu napisał:

@chudzinki wspomniałem kto miał z Forum.

Ja za to kupiłem trzy rowery w Decathlon i ani jeden nie nadawał się do jazdy, mimo że miały być przygotowane. Taki "profesjonalizm".

Oj tam, oj tam. Znajomy kupił w salonie Treka Supercalibra za prawie 30tys i miał kompletnie nie skontrowane stery a wy tu narzekacie na sieciówki gdzie codziennie kto inny przychodzi do pracy. Jak chcesz mieć poprzednie serwisowany rower to trzeba się nauczyć i robić to samemu. 

3 godziny temu, Qbek84 napisał:

Patrzę też na kąty i ten XC ma je jak rower do XC sprzed 5 lat.

Ja bym powiedział że sprzed dekady ale cena czyni cuda. Może dożyjemy kiedyś chociaż jednego wątku gdzie ktoś poszukuje roweru w "normalnej" cenie i nikt nie będzie polecał wynalazków z DECA. 

Wracając do meritum https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-bh-expert-5-0-pd32324/?v_Id=181407&gclid=Cj0KCQiAkMGcBhCSARIsAIW6d0AkTd4qCW2uh-YhhE6L85DfjIb67-IwD2IDUxoP3gTojinaegPjgKMaAltIEALw_wcB

😉

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem być taki brutalny wobec tego cuda 🙃

2 godziny temu, XC100S napisał:

Ojej... 66 stopni na widelcu przy 72 podsiodłowej. To chyba trzeba położyć klatę na kierownicy żeby na podjazdach była jakaś przyczepność przedniego koła i nie robić ciągle wheelie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sobie sam grzebie przy rowerze nie ufam sklepom co sprzedają nowe rowery. Trzeba każdy element sprawdzić czy aby wszystko skręcone czy nasmarowane. Kupiłem używana szosę gdzie wcześniejszy właściciel zrobił na niej od zakupu w sklepie ok. 500 km. Co się okazało że wogole dolne łożysko w sterach nie posiada ani grama smaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jaczmy napisał:

Witam. Noszę się z zamiarem kupna pierwszego MTB (do tej pory szosa). Rowerem zamierzam jeździć w ramach uzupełnienia treningów biegowych oraz rekreacyjnie, tak więc będzie wykorzystywany głównie do jady po lesie, niewielkich górkach, polnych drogach oraz czasem do pracy. Nie planuję póki co ścigania. Mam 47 lat 176 cm wzrostu i ważę 78kg. Początkowo celowałem w Unibike Fusion 29 w cenie 3200 zł ale po rozpoznaniu rynku zacząłem się zastanawiać nad Kellysem Gate 30 za 5000zł, Kellys Spider 90 w cenie 3800 oraz Cube Attention cena 3860 zł. Który z tych rowerów byłby według Was najlepszym wyborem? A może nie ma co przesadzać i pozostać przy Unibike Fusion skoro jestem amatorem? Czy jako początkujący odczuję w ogóle zalety amortyzatora powietrznego? No i może polecilibyście coś zupełnie innego niż te wyżej wymienione? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Panie i Panowie decyzja zapadła i dokonałem już zakupu. Padło na Cube Attention i mam nadzieję, że będę zadowolony. W weekend mają być śnieżyce więc wypróbuję maszynę po weekendzie 🙂 Dziękuję za wszystkie rady i podpowiedzi,🙂👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między 4275 a 5600 (z w/w linków)nie ma 700zl różnicy... A jeszcze pytanie za ile kolega go kupił?  https://www.bikester.pl/cube-attention-M1011221.html?vgid=G1484057&_cid=21_1_-1_9_175_1484057__pla&campaign_detail=smart_shopping&gclid=Cj0KCQiAkMGcBhCSARIsAIW6d0C1iNqKsjiCfnshDBsKfM7Vj3kdg2ut9PkyTk2mk9T9PiDs-dTH9s8aAro6EALw_wcB

Może kolega wolał napęd 2x co jest w zrozumiałe. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ChuChu napisał:

Miłej jazdy, natomiast pisząc uczciwie, kompletnie nie rozumiem Twojego wyboru. Wspomniany Kellys ma znacznie lepszy osprzęt i nowsze standardy. Coś, czego nie nadrobisz różnicą w cenie, która wynosi 700 zł.

Jeśli chodzi o Kellysa to zdecydowała postawa sprzedawcy. W czasie kiedy oglądałem rowery w przypadku innym sklepie zadzwonił do mnie i mówi, że biorę albo nie bo jak nie to ma kupca. No więc widocznie Kellys nie był mi przeznaczony. Nie lubię decydować pod przymusem o tym jak wydam kilka tysięcy złotych. Tak miało być widocznie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jaczmy napisał:

W czasie kiedy oglądałem rowery w przypadku innym sklepie zadzwonił do mnie i mówi, że biorę albo nie bo jak nie to ma kupca

W zasadzie to... pogratulować sprzedawcy. Przecież mógł go sprzedać i nie kupiłbyś Cube, a na Kellys byłoby za późno. 

No ale rozumiem że zakupy pod presją to nie jest dobre wyjście.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jaczmy napisał:

Jeśli chodzi o Kellysa to zdecydowała postawa sprzedawcy. W czasie kiedy oglądałem rowery w przypadku innym sklepie zadzwonił do mnie i mówi, że biorę albo nie bo jak nie to ma kupca. No więc widocznie Kellys nie był mi przeznaczony. Nie lubię decydować pod przymusem o tym jak wydam kilka tysięcy złotych. Tak miało być widocznie 🙂

A to jak by mi tak wypalił sprzedawca też bym pewnie nie kupił. To zaczyna się podobna sytuacja jak z zakupem używanego samochodu. Bierzesz pan bo już inni w kolejce. Typowa próba wymuszania na kliencie zakupu. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak, może nie...

A może po prostu ma zasady i jeżeli ktoś był zainteresowany, to uczciwie powiedział że za chwile może być sprzedany.

Gdyby się sprzedał i sprzedawca by nie poinformował autora, to też byłoby źle, bo mu uciekł sprzed nosa.

Nie oceniajcie tak szybko ludzi. Nie każdy jest "Januszem Biznesu".

16 godzin temu, Thomass13 napisał:

Ja to sobie sam grzebie przy rowerze nie ufam sklepom co sprzedają nowe rowery. Trzeba każdy element sprawdzić czy aby wszystko skręcone czy nasmarowane. Kupiłem używana szosę gdzie wcześniejszy właściciel zrobił na niej od zakupu w sklepie ok. 500 km. Co się okazało że wogole dolne łożysko w sterach nie posiada ani grama smaru. 

Ja bardzo narzekałem na Kross, bo każdy z ich rowerów był złożony dramatycznie źle.

Ostatnio kupiłem Orbea i jestem zadowolony. Zupełnie inna jakość montażu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...