Skocz do zawartości

[Pedały SPD] Shimano spd M540 - luz na osi

koloture

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kilka miesięcy temu kupiłem nowe sdp M540. Zrobiłem na nich jakieś 2k km. Od 3 jazd zauważyłem, że w lewym pedale korpus pedału przesuwa mi się w płaszczyźnie poziomej. Widać to na zdjęciu z pedałami - na górnym zdjęciu - oś jest wsunięta w korpus, po lekkim pociągnięciu - na dolnym zdjęciu widać że jest wysunięta o grubość uszczelki. Po rozebraniu nie zauważyłem żadnych różnic między korpusami/osiami za wyjątkiem tego, że oś lewego pedała ma frez (zaznaczony na zdjęciu). Zdjęcie może być trochę mylące, bo lewa nakrętka aluminiowa jest przesunięta na osi w stosunku do prawej, ale sprawdzałem że obydwie przesuwają się w tym samym zakresie. Przy skręcaniu korpusu z osią w przypadku lewego pedału nie ma żadnego oporu - można nakręcić ręką, po nakręceniu oś nie usztywnia się w korpusie i nawet przy maksymalnym dokręceniu później oś można wsuwać i wysuwać. W prawym pedale przy skręcaniu jest wyraźny opór i trzeba nakręcać korpus na oś z pomocą klucza. Już przy delikatnym nakręceniu oś się usztywnia i nie nie ma efektu wsuwania/wysuwania jak w lewym pedale. Nie mam doświadczenia z tymi pedałami, na wcześniejszym zestawie m520 jeździłem 12 lat bez żadnego serwisu i nigdy podobnego problemu nie miałem. Prośba do bardziej doświadczonych - czy to jest problem regulacyjny, czy pedały do reklamacji?

1667116383718.thumb.jpg.30154e428206c63256c1e782f7f270f9.jpg1667116383731.thumb.jpg.cc93862fc137b3774f10fae421e08f06.jpgrf

• 3 tygodnie później...

w sumie to złożyłem z czuciem bo w ogóle ciężko to skręcić w punkt a gdzie dopiero z mniej poręcznym kluczem dynamometrycznym. Niestety w lewym pedale na osi pojawiły się wżery. Wyczuwalne gdy trzymam korpus w ręce i kręce ośką, a  zamontowane w korbie są niewyczuwalne.