Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] Wymiana Shimano 105 RD-R7000 na GRX RD-RX810 / długość wózka


roco

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Wpadłem w lekkie zakłopotanie.

Aktualnie mam w swojej szosie ROUD+ przerzutkę Shimano 105 RD-R7000 GS. Przyszła do mnie nowa przerzutka Shimano GRX RD-RX810 GS (wg. strony gdzie kupowałem, ale i na paragonie widnieje informacja GS).

Niestety na opakowaniu nigdzie nie mogę znaleźć oznaczenia długości wózka, na przerzutce też nie mogę znaleźć takiego oznaczenia.

Jak zmierzyłem moją 105 to odległość między śrubami kółek to ~9cm, natomiast GRX to ~10,5cm i trochę obawiam się czy łańcuch nie będzie przykrótki. Co o tym sądzicie?

Może shimano ma jakąś stronę gdzie można po serialu sprawdzić więcej informacji?

DSC_6799.JPG

DSC_6798.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety na opakowaniu nigdzie nie mogę znaleźć oznaczenia długości wózka, na przerzutce też nie mogę znaleźć takiego oznaczenia.

A po co ma być gdziekolwiek skoro przerzutka występuje tylko w jednej wersji? Rx810 to rx810 i tyle

Cytat

trochę obawiam się czy łańcuch nie będzie przykrótki. Co o tym sądzicie?

A skąd my to mamy wiedzieć? To twój rower. A może teraz jest za długi? A może nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też doszło do mnie info, że GRX RD-RX810 ma tylko jeden wózek. Sprzedawca lekko wprowadził mnie w błąd.

Co do długości łańcucha, łańcuch jaki mam to oryginalny jaki był wsadzony do roweru, więc myślę, że jest ok przy 105 i nie było jakiś problemów z działaniem napędu.

Myślę, że nie ja jeden zmieniam z 105 na GRXa i może ktoś podpowie jak to było u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemeg napisał:

Zmieniłeś duży blat korby albo kasetę? Wpisz w Google jak określić długość łańcucha. 

i to jest nie odpowiedź, ale dająca do myślenia wypowiedź!

Nie zmieniałem, więc zmieniam tylko przerzutkę, nawet linka została ta sama.

Koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 15.09.2022 o 17:18, roco napisał:

Cześć

Wpadłem w lekkie zakłopotanie.

Aktualnie mam w swojej szosie ROUD+ przerzutkę Shimano 105 RD-R7000 GS. Przyszła do mnie nowa przerzutka Shimano GRX RD-RX810 GS (wg. strony gdzie kupowałem, ale i na paragonie widnieje informacja GS).

Niestety na opakowaniu nigdzie nie mogę znaleźć oznaczenia długości wózka, na przerzutce też nie mogę znaleźć takiego oznaczenia.

Jak zmierzyłem moją 105 to odległość między śrubami kółek to ~9cm, natomiast GRX to ~10,5cm i trochę obawiam się czy łańcuch nie będzie przykrótki. Co o tym sądzicie?

Może shimano ma jakąś stronę gdzie można po serialu sprawdzić więcej informacji?

Też przymierzam się do takiej zmiany. Powiedz, jak tam w końcu wyszło? Zadowolony jesteś ze zmiany? 

Edytowane przez motobecane_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@motobecane_ ja za dużo nie najeździłem na szutrach z 105-ką, ale na pewno jest różnica, że skaczącym łańcuchem i wydaje mi się, że mniej syfu łapie się w kółka przerzutki. Nie było, żadnych problemów ze zmianą. Działa razem z kasetą 11-34T na kolach szutrowych i na 11-32T z kołami szosowymi.

Edytowane przez roco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...