Skocz do zawartości

[Kompatybilne tarcze] MT500


chudzinki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któraś z tarcz:

będzie kompatybilna z zaciskiem https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/deore-m6000/BR-MT500.html / klockami B01S?

Ewentualnie co innego, o klasę lepszego od RT54, wybrać? 🤔

Czytałem trochę na forum i ponoć z Shimano nic godnego już nie ma...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze xt to narrow type. Potrzebujesz wide type. Tylko rt56 i niższej z shimano.

Na marginesie... Jeśli serwisowa mrówka prowadzi serwis i montuje taką kombinację klientom to jest to podstawa do reklamacji (po dwóch latach można odzyskać kasę).

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tektro kupowałem w PL taniej. Pod CL bezpośrednio możesz spróbować swissstopów ale nie próbowałem ich nigdy z budżetowymi zaciskami na "duże" klocki. Możesz przymierzyć do niej szeroki klocek.jak będzie wyłaził to zwrot. Niezłe opinie mają też tarcze baradine (cena przyziemna) ale raczej tylko IS (6 śrub).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2022 o 23:41, service.ant napisał:

Montując łańcuch KMC jeśli klient do napędu Shimano jeśli klient sobie tego życzy to też podstawa to reklamacji?

Klocki z budżetowych zacisków shimano wystają poza obsza roboczy tarcz "narrow type". Tym samym pozostaje obszar klocków nie podlegający zużyciu i po pewnym czasie klocki spotkają się ze sobą powodując nagłą utratę skuteczności hamowania. Gdyby to nie był układ  hamulcowy od którego zależy bezpieczeństwo nie byłoby sprawy.

image.png.439ff7e6529fef2e3242d6ac1b51771b.png

@chudzinkizapytaj w swissstop czy pasują do szerokich klocków shimano. Catalysty 180mm można w PL poniżej 120 kupić a są bardzo ok. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalegają mi dwie nowe tarcze Tektro, i  mogę sprzedać…. Tylko poproszę Dokumosę o zatwierdzenie że to są takie Tektro jakie są potrzebne. Moje pochodzą z Dekathlonu… Mogę się też na coś zamienić. Sam używam tarcz Shimano pod klocki metaliczne, kompletu od Avida ( wąskie) i Ashima ażurowe.   Sympatia po stronie Ashimy ale czasami  na początku pulsują przez jakiś czas.

35B8F908-F7C3-4283-95CB-0C01AAF1B8BD.jpeg

A przy okazji ścieżka zdarcia na Avidzie HS 1:

C6644E55-6511-4A56-8851-CB0881E2320E.jpeg

Widać podcinanie ramienia pająka, używane hamulce to BB7 oraz XT … teraz  jest Bebek road i błyszyczy się jak widać. To tarcza sprzedana razem BB7 MTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to i ja wiem ale strona tektro mi wisi nie wpuszcza w głąb  i nie wiem czy to jest do klocków szerokich czy do wąskich.  W ogóle ten parametr jest traktowany po macoszemu, częściej pada tylko info tylko żywiczne. 

24 jest opisana  lakonicznie, 8  nie mogę wcale znaleźć, może to nie wina przeglądarki tylko nie ma jej na stronie Tektro tylko na Decathlonie. Wyglądają jak bliźniaki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W ogóle ten parametr jest traktowany po macoszemu, częściej pada tylko info tylko żywiczne. 

Zgadza się...

Na moje pytanie (chyba dobrze zadałem?):

"I`m searching disc 180 mm (best Centerlock) for Shimano MT500 / pads B01S1.
Which yours disc is compatible (wide rotor)?"

Dostałem odpowiedź od SwissTop:

"Thanks a lot for your message and interest in our SwissStop products. 


Please check this link for rotors. We offer a wide range of different rotors from Catalyst ONE, CATALYST PRO and also Catalyst RACE. 

 

We offen Catalyst ONE and Catalyst PRO in 180mm as 6-bolt and also centerlock:

 

https://www.swissstop.ch/en/catalyst/

 

All our Catalyst rotors are:

 

Compatible with all sintered and organic pad compounds. Optimized for SwissStop EXOTherm2 and Disc RS.

 

Hope you will find the rotors that matches best for your riding style. "

 

23 godziny temu, itr napisał:

Tylko poproszę Dokumosę o zatwierdzenie że to są takie Tektro jakie są potrzebne

@Dokumosa, czym się różni 180-8 od 180-24?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2022 o 09:32, Dokumosa napisał:

Klocki z budżetowych zacisków shimano wystają poza obsza roboczy tarcz "narrow type". Tym samym pozostaje obszar klocków nie podlegający zużyciu i po pewnym czasie klocki spotkają się ze sobą powodując nagłą utratę skuteczności hamowania.

:icon_mrgreen: SERIOOOO? Przemyśl to jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@uzurpator kilka lat temu miałem założone przez kilka m-cy swoje kola z tarczmi xt do roweru żony z zaciskami m365. Mniej wiecej coś takiego zrobilo się na klockach jak na foto poniżej. Na tarczach rt56 problem nie występował. Zatem jakaś róznica w dokładnym wymiarze tarcz być musi. Pod ręką mam tr160-24 i jej średnica dla przykładu to 159mm.

image.png.181210b26e118f01942034f3c6a24351.png@uzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa żeby powstał ten "ząbek" na klocku to coś musi być dodatkowo nie tak. Normalnie szersze klocki "ścinają" wewnętrzne profile wąskiej tarczy.

Dobrze ustawiony zacisk na tarczy 160mm niezależnie od tego czy to typ narrow czy wide "tnie" po zewnętrznej na 159mm przez co to na zewnętrznym obrysie tarczy robi się "ząbek" co widać na Twoim drugim zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze można mieć hamulec ustawiony ma adapterze do Avidowej tarczy 185mm, a tarczę 180 . Wtedy rzeczywiście coś może zostawać na brzegu.

Chudzinki - mój tym chyba wciąż możesz kupić w Deca, i jest chyba o połowę tańszy niż 24.    A podejrzewam że to mogą być klony, bo różnice są minimalne w nawiertach,  (OEM dla Deca?) ale jako nie używający ich dotąd nie mogę rekomendować. Na stole prezentują się godnie. 
Gdybym miał samemu kupować to tak jak pisałem lubię - Ashimy, ale one po założeniu są przez jakiś czas stresujące, póżniej jest dobrze. U mnie bardzo dobrze. 
 
Kiedy klocek dołapuje kawałek tarczy zaczyna się pulsowanie. Tak jak na moim zdjęciu z hS 1. Dodatkowo koło jeździło w dwóch rowerach i kawałek pająka jest prawdopodobnie mniej zużyty niż reszta powierzchni i teraz kolejne klocki muszą się do tego dotrzeć, co w Wawie i ostrym kole trochę musi potrwać :) w górach i błocie było by szybciutko.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...