Skocz do zawartości

[koła] Jakie koła do 500zł


Rapero7000

Rekomendowane odpowiedzi

Serwisant ci po prostu odmówi wykonania usługi tak samo jak mechanik samochodowy nie będzie montował używanych tarcz hamulcowych. 

Jego problemem są badziewne koła jako całość a obręcze po prostu pierwsze dały o sobie znać. Nie ma ekonomicznego sensu wymiany obręczy kiedy koszt tej operacji przekracza wartość kół a komponenty które "zostaną" będą słabe jakościowo. 

Podtrzymuję to co pisałem wcześniej - kupić używki aksium/vision jeśli znajdzie się coś za dobrą kasę (czyli powiedzmy te max 6-7 stów). Jeśli nie i nie zaboli to finansowo to ogarnąć coś składanego na piastach dt350 lub innych, które endcapami umożliwią konwersję do innego standardu. Koła nie są elementem stale połączonym z rowerem. Jak będziesz zmieniał to sobie je weźmiesz do kolejnego sprzętu a tribana opchniesz z fabrycznymi (bo sprzedawać się ich nie opłaca) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już defacto podjąłem decyzję, że biorę całe koła aksium   choć ciężko wyszukiwać w sieci używane w dobrej cenie. W większości są to nowe koła w cenie oscylującej w okolice 1000zł, a jak ktoś  ma używane w dobrej cenie to sprzedaje jedno koło, a nie komplet, a nic mi po jednym kole. Będę raczej szedł w stronę nowych kół choć biorę pod uwagę jeszcze koła składane to już trochę droższa inwestycja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odmówi skoro sam zaproponował by wymienić obręcze na nowe. Nawet nie z tego powodu że ciężko się zakład bo nie mam z tym problemu, tylko z tego że pogięte obręcze ciężko było wyprostować (wpadłem w mega wyrwę w asfalcie).

Te same koła w decathlonie chyba 650zł z tego co sie pytałem, droższe obręcze razem z wymianą opaskami wyszły 460zł. Jeśli chcesz składać, to za 480zł to ledwo co kupisz komplet piast novateca, dt350 to koszta znacznie grubsze. Same endcapy to coś 150zł za komplet.

Używane koła zaś, to ryzykobo kupujesz uzywane które niewiadomo co przeszły (może ktoś je prostował po mega dziurze?) a i tak by wypadało od razu na serwis oddać. Jak sie nie obrócisz, to "pewna część ciała" z tyłu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rapero7000 No cóż - standard polegający na raz na posiadaniu tarcz i osiek QR ma swoje konsekwencje... Kół do tego w pieniądzach jakie chcesz wydać jest jak na lekarstwo.

masz nowe - https://allegro.pl/oferta/kola-mavic-aksium-disc-28-jak-nowe-cl-adaptery-10672539668 potarguj się i kup poza allegro pewnie za 800zł puści. (i koła są konwertowalne - włożysz do innego roweru nie muszą umierać z tribanem.

@Mateusz_Brycki To się ciesz że ktoś się tego podjął, chociaż wydając 360zł na obręcze i dodatkowo kasę na przeplot - a to się robi 500zł i na koniec zostać z takimi kołami jakie z takiej kombinacji wyszły... ja bym się raczej nie cieszył.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mihau_ napisał:

Serwisant ci po prostu odmówi wykonania usługi tak samo jak mechanik samochodowy nie będzie montował używanych tarcz hamulcowych. 

Kupując używany samochód zwykle masz w nim używane tarcze hamulcowe, używane opony, używane amortyzatory itp. (chyba że kupujesz od handlarza, który przed sprzedażą wymienia wszystkie części na nowe;-)).

 Jest pewna różnica (nawet zasadnicza) pomiędzy częścią używaną a zużytą.

W pewnych sytuacjach (np. nietypowe auto, trudna dostępność części, bardzo wysoka cena nowej części, skromne możliwości finansowe klienta i pilna sytuacja) założenie części używanej w bardzo dobrym stanie może być dobrym rozwiązaniem.

Problemem kół z tego Tribana jest to, że trudno znaleźć tanie obręcze na 28 szprych. Na 32 lub 36 byłby dużo większy wybór obręczy poniżej 100 zł za sztukę..

Jeśli szprychy w tym Tribanie są ze stali nierdzewnej to spokojnie zaplótłbym na nich drugie obręcze. A jeśli  są to zwykłe ocynki to założyłbym (jeśli chodzi o utrzymanie niskiej ceny) komplet nowych ocynków, w końcu to nie majątek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mojego porównania, wygląda na to, że nie kreciłeś się nigdy w środowisku kierowców/właścicieli BMW 🤣 

Problemem tribana jest niska jakość części, każdej, która jest wyprodukowana z przeznaczeniem dla decathlona. To, że wstawisz lepsze obręcze do badziewnych kół nie sprawi, że całość będzie wybitnie lepsza. Zresztą sam zauważyłeś - tanich obręczy pod 28h nie ma - więc po co drążysz temat wymiany, która jest nieopłacalna. To rower z najpopularniejszego na świecie sklepu sportowego a nie jakiś unikat żeby się nad starymi piastami spuszczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, abdesign napisał:

A to tarcze z tribana to jakieś cudo warte tego żeby determinowały kupno kół w tak maksymalnie wąskiej przestrzeni rynkowej jaką zafundował miks hamulców tarczowych i zacisków qr?

 Po prostu trzeba kupić nowe bo nie przełożysz. Jak już zaczniesz sie zastanawiać jakie kupić to sie okazuje że trzeba wydać 250zł bo te tańsze są wyłącznie do okładzin żywicznych...

 

@Mihau_ a skąd przeświadczenie że to badziewne części. Decathlon te koła produkuje sobie sam, w europie, i ok można powiedzieć że są ciężkie oraz wymiana dętki dość trudna, ale poza tym, co w nich złego? Koła jak koła. Do tribana z prostą kierownicą jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mateusz_Brycki napisał:

Decathlon te koła produkuje sobie sam, w europie, i ok można powiedzieć że są ciężkie oraz wymiana dętki dość trudna, ale poza tym, co w nich złego? Koła jak koła.

Koła jak koła? Chyba nie bardzo, moje np. nie ważą 2,5kg i dętkę zmieniam w nich bez problemu. Rozumiem sympatię do produktów decathlona bo niektóre są ok ale bez jaj, te koła nie nadają się do użytkowania i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, nie chce mi się szukać specki Twego bajka ale @Mateusz_Brycki wspomniał wyżej o mocowaniu tarcz typu center lock gdzie zamiast sześciu śrub jest pierścień dokręcany kluczem do kaset. 

 

Wtedy link od @abdesign ma sens 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie wiem co u Ciebie tam, weź porównaj mój link z tarczami co masz, kupuj koła, zamykaj temat, szczęśliwej drogi, obyś nie musiał łatać dętek już nigdy tylko okazjonalnie dostał mlekiem po nosie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co, dwie tarcze masz w swoim rowerze do wyboru po jednej na koło?  Weź spójrz na rower potem na monitor, wybierz pasujące koła... 🙄

Godzinę temu, Sobek82 napisał:

sh*tmano WH-MT 500 na q era 

Styka dobrze posmarować i nie lecą sobie w kulki 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kazafaza napisał:

Co, dwie tarcze masz w swoim rowerze do wyboru po jednej na koło?  Weź spójrz na rower potem na monitor, wybierz pasujące koła... 🙄

Styka dobrze posmarować i nie lecą sobie w kulki 👍

ŹLE mnie zrozumiałeś. Koła mogą kupić z mocowanie tarczy na 6 śrub lub centerlock. Trzeba wybrać mocowanie takie ja mam w rowerze, a nie kupować nowe tarcze, bo istniejące tarcze nie pasuja do kół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale fabryczne koła mi już nie są potrzebne. Od biedy mogę kupić nowe tarczę do nowych kół, ale się na tym nie znam i nie wiem które są dobre. Ale nie widzę sensu aby to robić bo i tak tych fabrycznych kół nie będę używał. 

Jeśli koszt dobrych tarczy jest nie mały na pewno wykorzystam istniejące tarcze. 

Edytowane przez Rapero7000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rapero7000 To co sobie finalnie kupisz albo nie kupisz to oczywiście zależy wyłącznie od Ciebie, ale jeszcze raz Ci to napiszę - masz w tribanie taki a nie inny zestaw problemów. Koła z mocowaniem na tarcze i przy okazji posiadające zapięcia qr to nie jest najpopularniejsze na ziemi rozwiązanie, więc masz ograniczony wybór i to bardzo a kupienie innych niekonwertowalnych kół to nierozsądne/nieprzyszłościowe podejście.

- Albo sobie kupujesz za co najmniej 1000zł nowe koła - składane nie będą tańsze

- Albo jeżeli szukasz z drugiej ręki (a sam wspominasz że nie ocenisz stanu kół - więc muszą być z demontażu czyli nie jeżdżone) to godzisz się z ewentualnymi niedogodnościami typu zmiana tarcz, zwłaszcza że w tribanie te tarcze to nie jest ultraturbo nie wiadomo co - to najtańsze tarcze na świecie - wymienisz sobie na równie najtańsze po 35zł.

W takim stanie technicznym (zdemontowane niejeżdżone) to się pojawia w dobrej cenie 2 komplety na miesiąc - a Ty szybko z okazji nie korzystasz - wysłałem Ci linka do kół na 6 śrub nowych to się zastanawiałeś... dziś na dzisiejszym rynku nie kupiłeś nowych kół za 600zł wartych 1100... Możesz się nie znać, każdy może się nie znać ale musisz mieć świadomość że kupienie czegoś co jest generalnie trudnodostępne poniżej wartości tego czegoś to trudna rzecz - polują na to też Ci co się znają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię raczej nowa koła za cenę 1000zł to najrozsądniejsze rozwiązanie moim zdaniem. Tylko czy nie lepiej kupić koła na CENTERLOCK i wymienić tarczę na ten system mocowania skoro tak jak napisałeś to co jest w taribanie to jest nie jest popularne rozwiązanie.  W takim razie jakie tarczę polecasz kupić podobnej jakości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...