Skocz do zawartości

[serwis roweru] Ocena wyceny serwisu rowerowego


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, zaniosłem rower do serwisu rowerowego, bo już dawno w nim nie był i dostałem wycene, chciałbym kupić części do naprawy sam, bo te podane przez serwis są drogie, ale nie jestem pewien czy dobre wybrałem i proszę o poprawe.

 

Centrowanie kół 2x 35 zł 
W szczególności bicia boczne obręczy.

Koła podczas centrowania poddawane są pomiarowi z użyciem tensometru- pomiar naprężenia szprych oraz kontrolowana jest ich  osiowość.
Centrowanie będzie możliwe jeśli nyple ( nakrętki szprych ) nie będą zapieczone.

Serwis piast kół:
- tył 6
5 zł
- przód 25 zł

Należy wymienić stożki osi oraz łożyska. Koszt stożków/łożysk 21 zł/szt.
Uszkodzona oś i łożyska piasty tył.

 

Napęd:

Łańcuch - 138 zł

Łańcuch jest rozciągnięty o wartość powyżej 0.75 co kwalifikuje go do wymiany. 
Wymiana łańcucha przy wartości 0.55.


Spinka łańcucha 13 zł


Wolnobieg ( tylne zębatki )-  129 zł

Na 90% NIE  będzie potrzeby wymiany wolnobiegu, lecz to dopiero okaże się po wymianie samego łańcucha. Jest to związane z zużyciem poszczególnych zębatek. Jeśli używany był cały zakresu zmiany przełożeń ( 3x7), równomiernie rozkładane obciążenie - nie powinno być problemu. Jeśli natomiast używany najczęściej był- przykładowo-  bieg nr 2 z przodu, a z tyłu  na 6-7 to te właśnie zębatki będą najbardziej zużyte i wymiana samego łańcucha nie przyniesie pożądanych efektów.

Wkład mechanizmu korbowego 49 zł
Luzy na łożyskach - do dalszej diagnostyki.

 

Komplet linek i pancerzy - podstawowe 109 zł, uszczelniane ( zalecane ) 139 zł

Komplet linek i pancerzy wykonany ze stali nierdzewnej – Shimano lub Jagwire.

 

Gdyby wolnobieg byłby do wymiany to zamiast go wymieniać, centrować koło oraz robić serwis piasty to chyba lepiej kupić nowe koło z wolnobiegiem i odrazu wycentrowane bo taniej by wyszlo?Łańcuch sam kupie za 40zł a nie 140, tak samo linki i pancerze kupie dużo taniej, jeśli chodzi o wkład mechanizmu korbowego to chodzi o tą część? wkład suportu , mam rower hexagon v4 z 2009r, będzie do niego pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z serwisów i może dlatego zadam głupie pytanie, ale czy serwis da gwarancję jak zakłada części klienta...?

Co do kosztów części, o których piszesz - łańcuch możesz kupić za 20 zł i możesz za 200 zł. To jak chociażby z butami.

Suport dobierasz do korby.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis da gwarancję na usługę, tak jest zawsze i wszędzie. Dlatego według mnie, nieporozumieniem jest kupowanie części we własnym zakresie i przynoszenie do serwisu.

Zamontują, wyjdzie że część ma wadę fabryczną i doliczą za demontaż i ponowny montaż, a dodatkowo trzeba reklamować we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przebiegi rocznie robisz tym rowerem? Bo jeśli np. 500 km, to zostawiłbym stary napęd i jeździł tak długo jak by się dało. Jeśli przebiegi są większe to spróbowałbym dać nowy łańcuch. Jak się przyjmie to super, a jak nie to wróciłbym do starego łańcucha, a nowy trzymał do czasu wymiany całego napędu.

Jeśli tylne koło jest w dobrym stanie, tj. obręcz nie jest pogięta a szprychy/nyple zardzewiałe, to warto naprawić piastę. Jeśli koło wygląda kiepsko, to lepiej wziąć nowe koło.

Ceny wydają się być OK, poza ceną wolnobiegu i łańcucha.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tego to ja się domyśliłem. Niemniej, do takich sprzętów pokroju wolnobiegu 7biegowego, które najczęściej montuje się w makrokeszach to kupowanie bardzo drogiego łańcucha to przerost formy nad treścią. Zwłaszcza że KMC X8 na Allegro widzę że za 55 zł jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki to dokładnie łańcuch, bo mi nie napisał i wole sobie kupić swoję części bo nie mam zamiaru kupować łancucha za 130 i linek za 110zł.Mam jeszcze pytanie 

Cytat

Wkład mechanizmu korbowego 49 zł
Luzy na łożyskach - do dalszej diagnostyki.

kupując nowy suport to ten wkład już jest w zestawie czy to już całkiem inna część i trzeba ją kupić osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...