Skocz do zawartości

[tubeless] Uciekające powietrze z opon tubeless


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moimi oponami bezdetkowymi. Mianowicie po zmianie na system tubeless muszę co jakiś czas dopompowywac opony. Po 24h z 3barow robi się 2.7bara i z upływem czasu spada ciśnienie coraz bardziej. Obręcze mam bontrager tlr, opony nowe vittoria terreno tlr, taśma gorilla tape, wentyle wtb i mleszczko stans. Nigdzie nie widać ani nie słychać żeby uciekało powietrze. Koła zanurzyłem w wodzie żeby dokładnie zobaczyć czy gdzieś się pojawia babelki ale nigdzie nie widać. Nie mam już za bardzo pomysłu. Czy ktoś miał może podobnie lub czy ktoś ma jakiś pomysł w czym może być problem? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w oponach Stansa, obrecze DT, gumy Panaracer Gravelking. Nie pamiętam ile czasu na to zeszło, ale też musiałam uzupełniać ciśnienie. W każdym bądź razie  nie była to kwestia kilku dni, więcej. Zaczynałem od 80ml, teraz jest ok 100-110ml, opona 35.

Jak już sie wszystko zakleilo to trzyma, sprawdzalem po ok 3 tyg, bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Trochę już pojeździłem na oponach i problem nadal nie zniknął. Standardowo przez jakieś 3 dni ucieka ok 1bara. Dodam, że ucieka tak samo z jednej jak i z drugiej opony. Nie ma żadnych wycieków mleczka. Zastanawiam się czy możliwe jest żeby guma opony przepuszczała powietrze? Nie mam już za bardzo pomysłu co może być nie tak. Napompowałem nawet opony do 5barow i wsadziłem do wanny z woda. Żadnych bąbli powietrza nie zauważyłem. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostaje nic innego jak zdjąć opony, dołożyć drugą warstwę taśmy (o ile pierwsza jest położona poprawnie, na dobrze odtłuszczoną powierzchnię), sprawdź czy wentyl jest założony dobrze i dolega, popsikaj rant opony opony wodą z płynem do naczyń i wstrzel je od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bym wymienił zaworek w wentylu by wykluczyć już wszystko. Jak nadal problem nie odpuści, no to podtrzymuje to co wcześniej napisałem, opona/obręcz nie za bardzo się dogadują, albo jakaś trefna opona się przytrafiła. Bardzo możliwe że na innych oponach będzie lepiej, lub nawet gorzej ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...