Skocz do zawartości

[sztyca] Dłuższa sztyca do woom2


rufik

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chcesz w ten sposób przedłużyć użytkowanie Woom 2 dla dziecka to nie rób tego. Ten rower jest stosunkowo krótki i gdy dziecko rośnie to przy zjeżdżaniu z górki staje się niestabilny ze względu na geometrię. Do tego bardzo krótka korba w Woom 2 idealna do nauki po jakimś czasie sprawia, że maluch kręci na bardzo wysokie kadencji lekko frustrując się z wolnej jazdy. Bezpieczniej jest jednak wymienić na Woom 3 a jeżeli ma chociaż 110 cm wzrostu to od razu Woom 4. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@crux trochę tak właśnie chciałem zrobić. Córka jest bardzo drobna i niższa od rówieśników, ale przez zimę urosła na tyle, że przy jej ustawieniach sztyca wychodzi nieco poza oznaczenie max. Jednocześnie ma poniżej 105 więc nie wiem czy by się łapała na trójkę. A dwójkę kupiliśmy raptem w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym wieku kupno roweru co roku to standard - jeżeli rzeczywiście ma być dobrze dopasowany, rower kupiony w sierpniu (earlyrider) był wymieniany rok później (woom 4). Jeżeli córka jest drobna to "nieco wychodzi poza oznaczenie max" nie powinno niczym negatywnym skutkować w mojej ocenie - tam przekroje są solidne a z racji wagi dziecka siły o wiele mniejsze. Teoretyczne ryzyko zawsze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2022 o 15:10, rufik napisał:

@crux trochę tak właśnie chciałem zrobić. Córka jest bardzo drobna i niższa od rówieśników, ale przez zimę urosła na tyle, że przy jej ustawieniach sztyca wychodzi nieco poza oznaczenie max. Jednocześnie ma poniżej 105 więc nie wiem czy by się łapała na trójkę. A dwójkę kupiliśmy raptem w zeszłym roku.

Woom 3 jest od 105 cm a Woom 4 od 115. Mój maluch przesiadł się z 3 na 4 przy 112 cm i było w porządku. Można było siodełko jeszcze 1 cm niżej ustawić. Twoja córka przy 105 bez problemu przesiadzie się na Woom 3, ale skoro nie jest szaleńcem na dwóch kółkach to wysunięcie sztycy trochę poza max nie powinno spowodować zagrożenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...