Skocz do zawartości

[Napęd] Czy sprzedawane w Polsce wolnobiegi i łańcuchy Shimano to podróbki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój Unibike ma ponad 15 lat i pierwszy wolnobieg i łańcuch Shimano wystarczyły na przejechanie dobrze ponad 10 000 km.

Obecnie łańcuch HG40 po około 150 km ma już mierzalne wyciągnięcie, po 500 km w zasadzie nadaje się do wyrzucenia, jest wyciągnięty i zdziera koronki wolnobiegu.

Stąd moje pytanie, czy w Polsce sprzedaje się podróbki Shimano lub Shimano tak bardzo zeszło z jakością swoich produktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OnTheBike napisał:

czy w Polsce sprzedaje się podróbki Shimano

Wszędzie sprzedaje się podróbki wszystkiego. Majfrendy muszą z czegoś żyć.
Musisz sam zweryfikować z jakiego źródła bierzesz części i sprawdzić czy jest ono pewne. Skąd my mamy wiedzieć, czy akurat twój łańcuch HG40 - co jest jedyną o nim informacją - jest oryginalny czy nie? Nie wiemy, gdzie i w jakiej cenie go kupiłeś.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RabbitHood napisał:

Kiedyś człowiek po prostu nie zwracał uwagi na stan łańcuch i zębatek jeździł do póki mu się nie rozsypało wszystko pod tyłkiem.

Nie do końca. Pierwszy wolnobieg wymieniłem dopiero jak sprzęgło przestawało w nim działać tzn. musiałem ruszać odpychając się nogą bo przy dużym obciążeniu wolnobieg nie sprzęgał.

Wolnobieg Shimano jest z grupy Tourney i z rekomendowanym łancuchem Shimano ciężko obecnie przejechać 1000 km. Po prostu wyciąga się, zdziera koronki wolnobiegu i zaczyna przeskakiwać pod obciążeniem, czyli szczególnie podczas ruszania. Raczej niemożliwe jest obecnie zajeździć wolnobieg do tego stopnia, żeby sprzęgło się w nim wytarło.

Lepiej jakościowo moim zdaniem wypadają łańcuchy Connex by Wipperman i mają rozsądną spinkę bo ta Shimano to jakiś żart.

Edytowane przez OnTheBike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OnTheBike napisał:

Obecnie łańcuch HG40

Obecnie napędy 6-7 rzędowe to nie jest szczyt techniki, tylko najtańsze rowerki dla dzieci i niedzielnych turystów... czyli po co dawać lepsze materiały ??

 Jak można zaoszczędzić 1$.

Wolnobiegi są z plasteliny i łańcuchy też,  ostatni dobry wolnobieg to HG37,....

 Łańcuch polecam x8 kmc

 

Albo pójdź na złom i wygrzeb jakiś 20-25 letnie koło z wolnobiegiem i go reanimuj albo...

Kupuj plastelinowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dokumosa napisał:

Obawiam się, że nikt przy zdrowych zmysłach nie podrabia łańcucha hg40 kosztującego w detalu w polskim sklepie 25zł. Te łańcuchy zawsze były synonimem gumy od majtek.

Osobiście tak tanio w żadnym sklepie stacjonarnym tego łańcucha nie widziałem. Na allegro od biedy da się znaleźć za około 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej podróbek części rowerowych w naszych sklepach. Brakuje wszystkiego i sklepy kupują na AliExpres lub podobnych portalach. Znajomy serwis opowiadał niedawno że miał klienta który kupił na własną rękę kasetę Sram Red której nie dało się zakręcić na piastę bo gwint był źle wykonany. Z zewnątrz jak oryginał a poleciała do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, OnTheBike napisał:

Osobiście tak tanio w żadnym sklepie stacjonarnym tego łańcucha nie widziałem. Na allegro od biedy da się znaleźć za około 30 zł.

CNHG40 łańcuch Shimano 6-8rz. - Biostern (abstore.pl)

W każdym razie nie wart ani jednej złotówki. Lepiej dołożyć do KMC X8.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cóż ja mogę powiedzieć... :) Takie oferty często już w szczegółach mają podany kraj wysyłki - Chiny.

Oficjalnych dystrybutorów/sprzedawców Shimano jest u nas na pęczki. Jak części u nikogo nie ma, a na Allegro "rovvermaxxxxx" nagle cudownie się pojawiają, dodatkowo w jakiejś atrakcyjnej cenie, to chyba nie ma złudzeń, że to podróba.
Nie rozumiem, dlaczego ludzie w ogóle kupują od takich sprzedawców...

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...