Skocz do zawartości

[Przeróbka] z MTB na gravel/szose


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Chciał bym się was poradzić z planem który mi się zrodził w głowie. Posiadam Krossa Black Edition 6.2 [Pełna specyfikacj]. Rower przez wiele lat używany bardzo sporadycznie do zeszłego roku. W tym roku pomyślałem nad zmianą osprzętu żeby bardziej przystosować rower na "szose/gravel". Oczywiście wiem, że rasowej szosy i gravela z niego nie zrobię ale chciał bym bardziej przystosować rower do jazdy po asfalcie i lekkich szutrach. 

 

Pytanie brzmi: Jak najtańszym kosztem przerobić rower?

 

Jakie ewentualne zmiany droższe byście proponowali ?

 

Rzeczy o których myślałem żeby zmienić to:

opony na 1,5" lub 1,75

dołożyć lemondke - żeby nie bawić się w zmianę kierownicy i manetek bo to już koszta

myślałem nad zmianą kół na 28" jednak to się wiąże z większym kosztem bo V brake nie będzie pasował i trzeba będzie też wymienić hamulce na tarczowe.

 

Czy takie zmiany są opłacalne żeby pośmigać w sezonie 60/120 km tygodniowo czy lepiej odkładać na rower przystosowany do takiej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana opon to tanie przedsięwzięcie i wprowadzające znaczącą zmianę. Kiedyś założyłem do górala slicki 1,5 i jazda po asfalcie stała się totalnie inna (a na mokrej trawie było jak na lodzie). WIększe zmiany to dla mnie trochę bez sensu. O lemondce się nie spowiadam - geometria może do niej nie pasować. Kup opony i zbieraj na rower marzeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.03.2022 o 08:56, barczer napisał:

Myślałem nad zmianą kół na 28" jednak to się wiąże z większym kosztem bo V brake nie będzie pasował i trzeba będzie też wymienić hamulce na tarczowe.

https://allegro.pl/oferta/v-brake-refit-extender-convert-adapter-zestawy-11407254700

Są tańsze sposoby... Pytanie tylko jaka opona ci wejdzie przy kole 28... Ogólnie to bym na twoim miejscu kupił sztywny widelec i opony w stylu Conti Speed Conact 26x2,0 i  cieszył się jazdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...