Skocz do zawartości

[Trek Fuel ex 8] do 10 tyś jaka alternatywa ?


sebastian123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na etapie kupna fajnego full-a i wpadł mi w oko trek aluminiowy fuel ex 8 na xt. Panowie i Panie mam dwa pytanie, a wiadomo że żyjemy w dziwnych czasach cena paliwa 7 zł a rowerów na różnych portalach praktycznie brak. czy macie dla mnie jakąś fajną alternatywę dla tego roweru? i drugie pytanie czy w treku rozmiary ram trzymają się kupy. jestem pomiędzy L-XL 188cm. i czy śmiało można uderzać w xl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za tą propozycje ale chyba nie dał bym rady przejść z connanlade scalpela którym w zeszłym roku jeździłem na zestaw marketowy. Kiedyś z AliExpress chciałem kupić rower koleżance tez miał bardzo dobre opinie i znakomitą cenę 

Zawsze wolałem jeździć samochodem premiom nawet kilku letnim niż byle czym ale nowym 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower to nie samochód, tu praktycznie wszystko poza ramą jest ze wspólnego katalogu (napęd, hamulce, koła, amortyzator, damper itd.). Dożywotnia gwarancja na ramę też jest tylko dla pierwszego właściciela, więc Ciebie przy zakupie używki nie obowiązuje. 

Fuel EX8 jest już dobrze wyposażony, a czy wart 10 tys. to zależy od wieku i stanu roweru. Używany raczej nie będzie świeżo po serwisie zawieszenia, więc to też warto uwzględnić w kosztach zakupu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockrider i Fuel to dwa różne typy rowerów (XC vs trail). 

Rockrider to francuska marka, na którą masz normalną gwarancję. Nie ma co jej porównywać do chińskich wynalazków z Aliexpressu, gdzie oszczędzają na jakości (co może się skończyć złamaniem ramy), a gwarancja to fikcja. 

Używany rower nie ma gwarancji, trzeba go dokładnie sprawdzić przed zakupem (zwłaszcza, czy rama nie jest pęknięta), a po zakupie zrobić mu generalny serwis, który może pochłonąć od kilkuset do ponad 1000 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2022 o 23:48, sebastian123 napisał:

Bardzo dziękuje za tą propozycje ale chyba nie dał bym rady przejść z connanlade scalpela którym w zeszłym roku jeździłem na zestaw marketowy. Kiedyś z AliExpress chciałem kupić rower koleżance tez miał bardzo dobre opinie i znakomitą cenę 

Zawsze wolałem jeździć samochodem premiom nawet kilku letnim niż byle czym ale nowym 

Kupujesz jeszcze takie coś i masz  "premium" pełną gębą 

https://www.google.com/search?q=naklejki+trek&sxsrf=APq-WBuH8Dov15g92HDZcZQZIr8bn57QMQ:1647065829117&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiP5Kmt9r_2AhXt-ioKHf8yByIQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1536&bih=750&dpr=1.25

Głupi się nie skapnie a mądry nic nie powie 🙃.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

bardzo dziękuję w pomocy. podsum podsumowując ją bardzo ładne rowery z marketu i śliczne rowery który udało mi się zakupić. co prawda żaden rower tej półki nie jest wart 16 tyś ale jak się poszuka coś ciekawego za 8000zł jak w moim przypadku to czemu nie. teraz tylko pogoda musi dopisać i życzę wszystkim że by przejeżali po pasach na zielonym i nie słuchali muzyki jak jeżdżą :)

IMG_0284.HEIC

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...