Skocz do zawartości

[ubezpieczenie] czy kupujecie ubezpieczenie roweru?- jakie i gdzie i dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie temat ubezpieczenia roweru od uszkodzeń, kradzieży itd. Czy macie ochronę na swoje rowery? Jeżeli tak, to jaki zakres ubezpieczenia jest sensowy? Gdzie najprościej i bez zbędnych formalności można zrobić? Mieliście szkody rowerowe z ubezpieczenia? jak to wygląda w praktyce i co o tym myślicie?

Odnośnik do odpowiedzi

dawno to było? jaki rok produkcji roweru? czy ochrona to była tylko od kradzieży czy też uszkodzenia podczas wypadków? a ubezpieczyłbyś teraz gdyby była atrakcyjna składka czy nie ma sensu bo rower już nie jest nowy? 

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do odpowiedzi

Ubezpieczenie jak w tym linku: https://mondial-assistance.pl/oferta/produkty-i-uslugi/ubezpieczenie-rowerzysty w pierwszym roku kosztuje 10% wartości nowego roweru, w kolejnych dwóch latach kasują po 5% wartości nowego roweru. Ubezpieczają tylko nowe rowery. W przypadku kradzieży roweru 1 rocznego wypłacają 95% wartości roweru, ale w przypadku kradzieży 3 letniego roweru dostanie się tylko 50% jego początkowej wartości.

• +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi

Kupuje w CUK od PZU NNW i OC.

Ostatni rok mało jeździłem, więc za 7 miesięcy zapłaciłem 56 zł za to (teraz planuje cały świat bez USA i Kanady i OC oraz NNW jakoś do 50 000 zł oba  i wychodzi coś 430 zł za rok ) :

OC rowerzysty 30 000 zł
NNW rowerzysty 10 000 zł
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Alaaa napisał:

dawno to było? jaki rok produkcji roweru? czy ochrona to była tylko od kradzieży czy też uszkodzenia podczas wypadków? a ubezpieczyłbyś teraz gdyby była atrakcyjna składka czy nie ma sensu bo rower już nie jest nowy? 

Rower z 2019 roku, miał jakieś 6-mcy wtedy. Ochrona od kradzieży i wypadku. I zagranica w tym z tego co pamiętam. Ale uznałem że 20% wartości roweru to sporo więc kupiłem sobie nowe koła karbonowe zamiast ubezpieczenia :P

• +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, Mihau_ napisał:

Ale oc/nnw to nie są ubezpieczenia "roweru" tylko rowerzysty

A racja, nie miałem w tym roku ubezpieczenia, bo już ma 5 lat. Ale z tego co widzę na CUK to to co wyżej screen kosztuje u nich 602 zł ( NNW 20k, rower 12500). Także różnica żadna, tyle, że tam za rok 2020 było, ja mówię o aktualnym czasie, więc nie wiadomo, czy nie będzie drożej.

• +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi

trzymacie rachunki lub faktury zakupu swoich rowerów lub wymienionych części? Czy faktycznie wartość roweru po 2-3 latach od zakupu tak drastycznie spada  jak liczą to ubezpieczyciele na swoich kalkulatorach?

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomo, ubezpieczalnie są nastawiane na zysk i zrobią wszystko żeby jak najwięcej zarobić...

Co do rachunków za rowerowe rzeczy to ja zbieram i przechowuje.

Jakiś czas temu znajomego jadącego rowerem skosił samochód i potem do odszkodowania potrzebował paragony i rachunki za rower, ciuchy, kask itp aby oszacować wartość strat. Trochę się tego nazbierało...

Edytowane przez jaro0011
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne, bo u mnie w przypadku wypłaty odszkodowania sam bez rachunków wycenił i pytał tylko czy akceptuje, a, że wycenił dobrze, to zaakceptowałem. Zresztą jak kupujesz online, a od paru lat sporo osób tak kupuje, to rachunek ci do niczego niepotrzebny - udokumentujesz wykonanym przelewem czy płatnością kartą.

Odnośnik do odpowiedzi