Skocz do zawartości

[korba] problem z blatami

Rekomendowane odpowiedzi

okej a jeżelibym kupił tę korbe i zamontował to współgrałaby z kasetą 10 rzędow? bo w opisie pisze ze jest pod 2x9 a jezelibym włozyl pod 2x10 to działało by?

oczywiscie mowie o tej korbie z decathlonu z zdjecia powyzej

Edytowane przez Marcin24432
Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez marreu1
      Mam problem z korbą tzn chyba z łożyskami [ nie znam sie ] strzela podczas jazdy co każdy obrót w zasadzie. I kupiłem ten mechanizm korbę 46 zębów tylko nie wiem czy nie powinieniem kupić nowych łożysk a tę starą korbę zostawić ? Co mam w takiej sytuacji zrobić bo kupiłem z decathlonu ten napęd a problem chyba tkwi w tym łożysku ...
    • Przez Kadirax
      Witam
      Gdzieś około kilka miesięcy temu zakupiłem rower używany Limber x 24.
      Parametry roweru:
      Przełożenia 3 x 6 18 biegów
      liczba ogniw łańcucha 112
      Korba wymiary 48 x 38 x 28
      wolnobieg 28 x 14
      A problem jest następujący.Łańcuch jakby jest żle dopasowany na najmniejszych przełożeniach po prostu wisi, natomiast na największych jest bardzo napięty
      Myślałem że po prostu łańcuch jest zużyty ale sprawdziłem go przymiarem do łańcucha i nie jest nawet wyciągnięty o 0,5, mam wrażenie , że poprzedni właściciel go wymienił.
      Pedałując jeżdzi się normalnie ,ale na największych zębatkach, pedałując do tyłu ,rower po prostu się zacina. Mam wrażenie ,że jest za mały odstęp pomiędzy wolnobiegiem a przerzutką tylnią.
      Dodaję grafikę aby lepiej to pokazać .

• Przez quezmes
      Dobry, Chcę zamontować korbę slx m7000 do suportu pressfit Race Face x-type. Niestety długość suportu w ramie jest za krótka (92mm). Pytanie: muszę kupić jakieś podkładki co się zakłada na korbę czy jest coś specjalnego do suportu, żeby go wydłużyć? Na oko brakuje mi tam z 5mm.
    • Przez Kadirax
      Witam mam pytanie bo nie mogę wyszukać jakie gwintowniki trzeba kupić do serwisowania roweru
      Macie jakieś gotowe zestawy, bo oczywiście wiem gwintowniki do suportu,do haka przerzutki, do pedałów itp
      A taki zestaw niezbędny do całościowego serwisu to co?
      -Do suportu
      -Do haka przerzutki
      -Do pedałów
      -Może jeszcze gwintownik pod ściągacz korby
      -Gwintownik do rury sterowej
      co jeszcze jest potrzebne?

• Przez sknerus_mckwacz
      Cześć. W moim napędzie od jakiegoś czasu coś szumiało. Wymieniłem łańcuch, ale nie pomogło. W tym tygodniu zdjąłem korbę i zauważyłem, że lewe łożysko suportu wydaje dźwięki jakby chrobotanie (kurz, piasek?). Prawe jest w porządku. Łożysko pracuje normalnie i nic poza odgłosami się nie dzieje, jednakże domyślam się, że to początek końca suportu. Przebieg to nieco ponad 1000 km, rower jeszcze na gwarancji. Jakie mam opcje? Domyślam się, że oddanie na gwarancję to najlepsze rozwiązanie, ale jakby nie patrzeć suport wciąż działa. Po wprawieniu korby w ruch palcem ta obraca się bez problemów. Na łożyskach nie ma luzu. Jedynym symptomem jest odgłos, który przy założonej korbie bardziej przypomina szum niż chrobotanie. Czy jazda z tym czymś grozi? Jakie są potencjalne konsekwencje zaniechania działań, jeśli uznam, że dojeżdżę suport, bo mam w planach wymianę na lepszy? Nie chciałbym uwalić korby, ale z drugiej strony obawiam się, że nie mam za mocnej pozycji do roszczeń, bo jest to część mocno eksploatowana a w dodatku pracuje bez zastrzeżeń poza słyszalnym szumem. Z góry dziękuję za pomoc
  • Dodaj nową pozycję...