Skocz do zawartości

[Piasty] Novatec 791/792


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Rozglądam się za kołami i mogę zamówić zestaw z piastami Novatec 791/792.

Jakieś opinie na ich temat? Warto je wziąć? Jak sprawują się fabryczne łożyska?

Wiem że pewnie lepsze by były DT Swiss, ale tam endcapy pod QR9 to dodatkowe 240 zł, a bębenek z aluminium nie ma stalowego insertu jak Novatec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DT tylko tylne EC fabryczne, na przód lepiej adapter (tuleka) taki za 10-15zl (za 5 z ali). Do DT można cały stalowy bębenek dokupić. W kazdym razie miliony jeździ na alu i mało kto na to narzeka.

Co do N to łożyska rzecz wymienna, fabryczne to typowa chińszczyzna. Same piasty są bardzo ok. Specjalnie nie cierpią już na mielenie zapadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, koła będę składał na zamówienie. Chcę je mieć gotowe z pudełka i nie dokupować nic samemu :P

Co do bębenka, to jeżdżę na kasecie bez pająka. Najzwyczajniej w świecie szkoda na to w pełni alu bębenka. Miałem w szosie taki i wiem jak to wygląda nawet po niedużym dystansie.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, skom25 napisał:

Wiem że pewnie lepsze by były DT Swiss, ale tam endcapy pod QR9

Do Dawida napisz mi złożył z endcapami pod QR9 w zaje.. pieniądzach.

5 godzin temu, skom25 napisał:

Najzwyczajniej w świecie szkoda na to w pełni alu bębenka. Miałem w szosie taki i wiem jak to wygląda nawet po niedużym dystansie.

Jak dowalisz mocno nie ma opcji, żeby się coś alu stało. Mam zrobione na alu jakieś 3k km na MTB i śladu nie ma prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q_u napisał:

Jak dowalisz mocno nie ma opcji, żeby się coś alu stało. Mam zrobione na alu jakieś 3k km na MTB i śladu nie ma prawie.

Ty chyba nie masz za bardzo pojęcia o czym piszesz. Dokręcenie kasety z odpowiednim momentem (a nawet mocniej) nie zniweluje efektu "wgryzania" się kasety. Przy intensywnym użytkowaniu aluminiowy bębenek wystarczy na 2 sezony. Rozwiązania są dwa:

a) gdy nie zależy Ci na wadze, zakładasz bębenek stalowy i zapominasz o problemie.

b) używasz kasety na pełnym pająku w połączeniu z aluminiowym bębenkiem.

innej opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pogadaj z kimś kto ma tą wiedzę, a którą ja mam od niego i z sukcesem praktykuje.

Musisz zacząć się edukować u kogoś kompetentnego, bo piszesz takie głupoty, że ludzie totalnie bez wiedzy mogą przypadkiem posłuchać twoich "złotych rad".

Poczytaj sobie tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę czytać. widzę jak wygląd mój alu po przebiegu jaki podałem. Widziałem też inne po 10x wiekszym przebiegu. Edukację proponuje samemu przeprowadzić na sobie. Widziałem ten  wpis i podobne i o tym mówiłem specowi od kół, chcąc od razu stalowy bębenek montować. Wyśmiał mnie i wyjaśnił w czym rzecz. Sprawdza się. To co się dzieje z alu bębenkami w DT to wina tego, że nie jest dowalona kaseta i tyle.

Edytowane przez Q_u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój. Bębenka aluminiowego nie będę brał i tak, bo nie mam klucza o takim zakresie.

W szosie miałem Fulcrumy. Kaseta dokręcana w serwisie Wertykal, więc chyba wiedzą co robią. Nacięcia były po 1500 km.

Koniec tematu materiału bębenków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Mam takie pytanie odnośnie piasty przedniej D791SB-CL-B15 (15x110), czy na lewym endcapie (od strony tarczy) powinien być luz? Luz jest w poprzek osi piasty z kilka dziesiątych milimetra, na tyle wkurzajacy że trzeba było wkładać kawałki papieru aby na centrownicy koło się nie bujało. Po założeniu do amora luzu nie czuć bo się ośka wykłada na łożysku ale wygląd mi to trochę tak jak by brakowało może jakiejś uszczelki na tym endcapie i przez to sobie lata.

Filmik: https://drive.google.com/file/d/1m733Ajal1fwBN61NUwG-S1-BK2ooordX/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...