Skocz do zawartości

[nawigacja monochromatyczna] co polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Szukam nawigacji z ekranem monochromatycznym koniecznie z mapami. Idealny byłby Bryton 450 lub Aero 60, ale już nigdzie nie są dostępne. Niższe modele Brytona nie posiadają map, natomiast wyższe maja kolorowy i spory wyświetlacz, przez co krócej pracują no i przekraczają budżet.

Muszę się zmieścić w dość ograniczonym budżecie dlatego Garminy czy Wahoo, są poza zasięgiem. 

Korzystaliście z jakichś nawigacji mono z mapami i możecie coś polecić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to są wersje z czujnikami pod tysiaka podchodzą. Ja czujników nie potrzebuję. 

Poza tym bardzo wątpię, żeby te oferty były aktualne. Pytałem 2 sprzedających o Bryton 450E na allegro czy aby na pewno są dostępne, po czym dowiedziałem się, że niestety ich nie ma i oferty znikły. Z tymi pewnie jest podobnie. W żadnym sklepie online juz ich nie ma 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Temat odświeżam, kupiłem początkiem tego roku licznik bryton 450 używany. Gwarancji miałem jeszcze 4 miesiące. Ku mojemu zaskoczeniu dziala naprawdę dobrze, bateria przy włączonym trybie oszczędzania 15 h jazdy a tutaj dopiero jefn kreska spadła. W terenie po śladzie radzi sobie naprawdę dobrze nie ma problemu gdzie jechać, skręcić. Najlepsze to że są mapy co zdecydowanie poprawia odnalezienie się w terenie. Dobrze że nie poszedłem w licznik po samej kresce. Nawet pokazuje zbiorniki, wodne, rzeki oraz tory kolejowe. Jeśli miałbym wydać ok. 1000 zł za niego na pewno tyle bym nie dał. Wtedy to jasna sprawa Garmin 530 lub wahoo bold2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Etrexy się kłaniają (chic to wydatek ok. 800zl)

Może się mylę ale monochromatyczny jest chyba model podstawowy czyli eTrex 10. Wyższe już są kolorowe, np. mój eTrex 32x.

10-ka jest tańsza niż 800 zł ale nie wiem czy się do czegokolwiek sensownego nadaje?

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O eTrexach wspomniałem w kontekscie ładowania - nic nie przebije paluszków 2xAA, które to można kupić w każdym wioskowym sklepiku 🙂

Natomiast upierdliwe bardzo jest to, że taki eTrex 32 nie potrafi się połączyć z Garmin Connectem - co mnie osobiście bardzo drażni, bo każda ewentualna korekta trasy na wyprawie jest bardzo utrudniona. Dlatego dzisiaj kupowałbym jednak eTrexa Touch godząc się z jego mniejszym czasem pracy na bateriach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

@bzyk69 Dlatego dzisiaj kupowałbym jednak eTrexa Touch godząc się z jego mniejszym czasem pracy na bateriach.

 

Na etrexa touch nie da się wrzucić śladu przez connecta. Connect pozwala tylko na wyświetlanie powiadomień z telefonu oraz na zrzut wykonanych aktywności. Była to przyczyna dla której w końcu zrezygnowałem z etrexa touch 35 na rzecz edge 530.

Chcąc wgrywać ślady na etrexa touch w warunkach polowych trzeba mieć  kabel na przykład USB-C <-> mini USB i przegrywać gpx`a bezpośrednio do folderu w pamięci urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryton 450 bo tego nie napisałem działa po wi-fi i bezprzewodowo ładuje trasy do licznika. Bateria po ostatnim teście do spadku ostatniej kreski z przeliczeń właczonego licznika wyszło mi 18 h na jednym ładowaniu. wytrzyma pewnie dłużej ale chcac jechac gdzieś dalej i po sladzie gpx wole tam doładować :)

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KSikorski napisał:

Na etrexa touch nie da się wrzucić śladu przez connecta.

O! Dziękuję za informację. Zaoszczędziło mi to parę stówek, bo już prawie kupowałem na olxie :) W takim razie pozostaję przy starym 32, do którego to ślady ładuję właśnie w ten sposób (ręcznie gpx).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zostaję przy eTrex, wymaga on sporo uwagi przy projektowaniu trasy, trzeba sprawdzać na Google Street View, a leśne drogi - ich przejezdność - to już loteria. Wtedy awaryjnie telefon z Komoot albo Osmand :D

@Thomass13

Rozumiem, że planowanie trasy odbywa się w telefonie i jest przerzucane przez wifi do licznika? W ten sposób można na trasie zrobić korektę? A jest opcja planowania w komputerze (duży ekran), w dowolnym serwisie i wrzucenie gpx do urządzenia?

Dla kontrastu - przesuwanie mapy joystickiem w eTrex albo pisanie przypomina obsługę automatu, który uczy dzieci hazardu - tej maszynki, z której za pieniążek można wyjąć zabawkę szczypcami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Do osób posiadających licznik bryton 450. Dziś sobie chce zaplanować trasę i pojechać po śladzie niby stworzyło i zapisało w chmurze. Następnie wchodzę w zaplanowana trasę a tam nie ma nic. To samo z plikami gpx z aplikacji zewnętrznych nie wrzuca ich. Czy ktoś ma podobny problem? Coś musieli popsuć znów. A jeszcze tydzień temu wszystko ładnie działało teraz co najwyżej mogę włączyć nagrywanie ale sama mapa jest bezwartościowa. Nie o to chodzi żebym miał mapy a nie mógł z nich korzystać bo tutaj się nie da przesuwać ich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem też mogę i co z tego jak aplikacja wogole w chmurze tego mi nie zapisuje. Tak jakby nagle coś się popsuło, ktoś jakieś pomysły co zrobić? Serwis mnie zlał z góry na dół odpisując że im działa. Także sam sobie radz co z tym zrobić. Ale tutaj nie jest winny licznik bo jak wlacze nagrywanie to wszystko mi normalnie zapisuje i wrzuca do stravy. Tutaj ewidentnie z chmura coś się zepsuło. Jeszcze chwila i bez żalu pieprzne nim o ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I doszedłem do tego co sie stało okazało się że wszystkiemu jest winne moje konto na bryton active po prostu jak by cos tam zdechło ewidentnie, dziwna sprawa :(( Załozyłem nowe konto i juz bezproblemow mi wrzuca trasy stworzone przeze mnie czy pliki gpx z zewnetrznych aplikacji. Nie powinno to miec miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 20.05.2022 o 05:43, darivsz napisał:

Ostatecznie postawiłem na Lezyne mega XL. Chyba najdłużej pracujący GPS na jednym ładowaniu. Jestem zadowolony, choć ma swoje wady. Jakby kogoś temat interesował, mogę rozwinąć.

Czy możesz rozwinąć temat wad tego licznika?
 

p.s. Szukam sprzętu opisanego w tym wątku :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...