Skocz do zawartości

[do 3400] fitness


Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram się za zakup roweru fitness.

Jeżdżę w 65% na drogach asfaltowych,

25% w mieście i 10% na szutrach i leśnych drogach.

Robię około 1000km miesięcznie na trasach 40-100km.

Mam 175cm. Do tej pory rozważałem zakup tych modeli:

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-crossowe/rowery-fitness/fx/7-5-fx/p/16758/

W cenie 3200zl rocznik 2016 nowy, rama 17,5 (czy będzie dobra na 175cm?)

https://www.giant-bicycles.com/pl/fastroad-sl-3          

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/659/speeder-100

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2021-muirwoods

Co myślicie o zaproponowanych przeze mnie rowerach?

Może macie inną propozycję?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Trek to 20 cali, 17,5 będzie za mała.

FastRoad też ciekawa propozycja, bardziej szosowa. Speeder - podobnie, to też rower z gatunku "sportowe" a nie rekreacyjne fitnessy.

Muirwoods - blisko mu geometrią do górala, rama długa, niska, mocno rozciąga, trzeba to brać pod uwagę. 

Według mnie przedstawiłeś takie spektrum rowerów że najlepiej byłoby się do nich przymierzyć i wszystko byś wiedział. I przede wszystkim zadałbym sobie pytanie czy fizycznie są dostępne - bo z tym bywa różnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż właśnie w tym sęk. Kupiłem rower, niby mierzyłem go i był "dobry". Po 30 km tak mnie łupie w plecach, że nie da się kontynuować jazdy.

Myślę, że jednak celowałbym bardziej w Mairwoodsa, oglądałem recenzje FastRoada i nie polecają go do przełajowych zastosowań. Czasem zdarza mi się pojechać na biwak i jeździć po leśnych ścieżkach.

Znalazłem też taki rower:

https://www.specialized.com/pl/pl/sirrus-x-2-0/p/171181?color=271461-171181

Martwi mnie 

tylna przerzutka MicroSHIFT Advent 9 Speed, W/O Clutch

I ta korba jednoblatowa

Reszta wygląda solidnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba szukać przyczyny, kierownica, mostek, chwyty, wszystko jest do dopasowania. Albo faktycznie nie ta geometria, nawet jak rower dobrze dobrany rozmiarowo. 

Sirius fajny. Przerzutka z gatunku tania i dobra, nie ma się czego bać. Podobnie korby jednoblatowej, przerabiałem ten temat u siebie - choć na kwadrat nie jest jakoś specjalnie cięższa od zintegrowanej z osią, a suport BB-UN55 jest naprawdę solidny (jak padnie ten który założyli). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-ka, zdecydowanie. To duża rama, jak patrzę na tabelki to porównywalna z L-ką Muirwoodsa. Może i jego zmierzysz, kierunki dwa - bikerStudio niedaleko Lasu Bielańskiego albo Hala Rowerowa, Wał miedzeszyński, tam swojego mierzyłem. 

Tak czy inaczej uważam że właśnie taki napęd jaki jest w Siriusie jest na miasto najlepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, niedawno również szukałem fitnessa, podsyłam link do dyskusji :) ostatecznie wybór padł na gianta fastroad sl3, mimo, ze osprzętowo wychodził gorzej od meridy to był dla mnie wygodniejszy. Patrzylem też treka fx 3 chyba, tragicznie się na nim siedziało. Speca nie brałem, bo rzeczywiście w tych tanszych modelach dużo przepłaca sie za marke.

Ogólnie na asfalcie jest super, przesiadłem sie z crossa meridy. Zupełnie inna jazda, lekki i zwinny, jedyne co, to czuć ten brak amortyzacji przy krawężnikach itp., ale jest to do zniesienia, przyzwyczajam się. Natomiast ten rower zupełnie nie nadaje się na leśne drogi, troszkę luźnego piasku, jakieś wyboje i koniec przyjemności z jazdy. No chyba, ze bedziesz kombinowal z bardziej uniwersalnymi oponami to moze bedzie znośnie.

Jeśli zdecydujesz się na meride, to celuj w speedara 200, napęd ma bardziej szosowy, niepotrzebne są Ci 3 blaty z przodu raczej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A poczytałeś o modelach do tej pory proponowanych i coś Ci pasuje/nie pasuje w nich i szukasz czegoś innego czy tak po prostu: chcę kupić rower zaproponujcie mi coś?

Pierwsze lepsze po wpisaniu w googla hasła "rower fitness":

Rower miejski Orbea Carpe 40 2023 urban green/black - Sportano.pl

Rower fitness Kellys Physio 50 grey - Sportano.pl

Rower fitness Trek FX 2 Disc 2023 (sprint-rowery.pl)

Specialized Sirrus X 3.0 | Rower crossowy | Rower męski 28 (greenbike.pl)

Rower crossowy Cannondale Quick Disc 4 2023 (sprint-rowery.pl)

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem troche na tym forum pare tematow i tych z napedem 1x jest mniej niz 2x czy 3x. 

Chcialbym jakies propozycje ze wzgledu na to ze ludzie sie na pewno znaja duzo lepiej niz ja, chociazby po wpisaniu "rower fitness" w google. Nie znam sie jeszcze tak na sprzecie i na tym czy warto dac dana cene.

Do tej pory przykulo moja uwage 2 rowery.

Marin Muirwoods

Giantfastroad sl3

Mimo ze sa troche drozsze to i tak biore je w pewnym stopniu pod uwage. 

Co do Twoich propozycji to ciekawi mnie Cannondale choc to jest rower crossowy

Kellys i Trek odpadaja raczej ze wzgledu na naped 2x

Nad orbea sie zastanawialem tylko ze nad Orbea Carpe 20 i nie wiem czy ja odrzucic czy tez wziac pod uwage.

Edytowane przez Dafor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dlatego tak pytam bo jak widac nie znam sie na tym az tak dobrze. Szukam po prostu cos dobrego w okolicach tej ceny, z prosta kierownica i napedem 1x po to by jezdzic glownie po asfalcie. Jezdze do tej pory na crossie i chcialbym sie przesiasc na cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muirwoods ma kąt główki 67.5, mniejszy niż rekreacyjne rowery "górskie". 67.5 mają MTB albo stateczne rowery miejskie. Rowery fitness mają kąt zbliżony do rowerów szosowych lub crossowych (między 73 a 71), czyli dużo większy. Np. Prestidio Marina ma 72.5 i producent go opisuje jako zwinny rower do dojazdów po asfalcie (poza tym jest krótki w rurze i widełkach - Muirwoods dużo dłuższy w rurze i trochę dłuzszy w widełkach). Muirwoodsa producent opisuje jako rower miejski oraz po zmianie opon na szersze jako rower do lasu. Uniwersalny, stateczniejszy niż Presidio, fitness Marina Fairfax ma 70.5 i długości pośrednie, czyli takie crossowe. Może warto zwrócić na to uwagę, bo takie duże różnice o kilka stopni geometrii są już odczuwalne w charakterystyce jazdy, w skręcaniu, stabilności, zjeżdżaniu. Ty opecnie masz zapewne kąt ok. 71, przeciętnie długą rurę i dość długie widełki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

zmieniłem Muirwoodsa (wcześniejszej geometrii, 2020) na Presidio. I to są kompletnie inne rowery. 

Czemu zmieniłeś? I na czym polega różnica w jeździe? Pytam, bo oba mnie interesują (choć Muirwoods ten z nową geo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Presidio jest krótki, Muirwoods długi. Ten drugi mocno rozciąga, nawet z krótkim mostkiem nie jeździło mi się na nim dobrze. 

Dwa - widelec, ten w Muirwoodsie sprzed liftingu jest strasznie sztywny. A tani widelec w Presidio coś tam się ugina. 

Czemu nie wybrałem nowego Marina w rozmiarze mniejszym, albo czemu nie szukałem ramy starego M-ki - nie potrafię Ci teraz odpowiedzieć, zwyczajnie nie pamiętam. Gdzieś chyba jest temat w którym szukałem następcy.

Nie potrzebowałem też miejsca na szerokie opony, błotniki - to miał być, i jest, taki typowy fitness do szybkiej jazdy. Aaaa no i właśnie - konia roboczego, Muirwoodsa, zastąpił Unibike Prime ze sztywnym widelec. Ot sam sobie stworzyłem mieszczucha :D On ma błotniki, oświetlenie, opony 2.0, etc. A Presidio jest żeby gdzieś podskoczyć na szybko, czy wrzucić do samochodu, który mam dość ciasny - a wchodzi bez ściągania koła, w całości. Presidio zastąpił też częściowo singla z Decathlonu, Elopsa, na którym zepsute kolano nie pozwala jeździć. 

Więc, chcąc być uczciwym zmieniłem Muirwoodsa na crossowego Unibike z widelcem Salsa Cromoto - gdzie główka ramy jest wyżej, rama krótsza, to przekłada się na inną pozycję. A Presidio zastąpił mi inny rower. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co byście mi poradzili jeśli chodzi o wybór nowego fitnessiaka? Najlepiej byloby mi pójść do sklepu i wiedziec na co najbardziej zwrócić uwage. A juz z samym osprzętem jest u mnie słabo i mysle ze to akurat jedna z ważniejszych części wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...