Skocz do zawartości

[Grave] Grvl 520 Triban


LaN

Rekomendowane odpowiedzi

Niby nie jest źle, ale tylna przerzutka szosowa, to do gravela wg mnie już nie przystoi. Korby jakieś noname. Hamulce to dziwny twór: mechaniczno-hydrauluczny.

Ładna rama, ładny kolorek :)

W normalnych warunkach bym odradził i polecił kupić Rometa Aspre 2, ale rowerów nie ma...

 

P.S ja bym tego nie kupił.

Edytowane przez stpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, stpman napisał:

Korby jakieś noname.

Serio 😀? To że na czymś nie ma napisu Shimano albo SRAM to jeszcze nie znaczy, że to jest no name. To jest naprawdę przyzwoita korba, naprawdę przyzwoitej firmy. Najdroższe korby Praxis kosztują ponad 1000 zł.

Edytowane przez Pitof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, LaN napisał:

stpman a orientujesz się kiedy ASPRE2 będą dostępne?

Niby koniec maja, ale ja już zwątpiłem i kupuje inny rower.

 

@Pitof brak napisu Shimano czy SRAM oznacza, że za kilka lat będzie problem z zakupem suportu, zębatek czy ogólnie serwisem tego. Zwłaszcza w małym miasteczku na prowincji.

@wkg bo nie ma sprzęgła?

Edytowane przez stpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gravel z natury jest rowerem przeznaczonym do jazdy po szutrach, lasach i wybojach różnego typu. Są i tacy co gravelami latają po singlach.

To ma być sprzęt w miarę mozliwości uniwersalny.

Miałem starsze Deore bez sprzęgła, teraz mam Deorkę ze sprzęgłem i jest to wg mnie super rozwiązanie.

A producenci nadal na siłę pchają do graveli osprzęt szosowy i nie dają GRX'a bo jest problem z dostępnością, plus pewno mają wieloletnie kontrakty podpisane. Osobiście nie widzę jakiekolwiek przewagi osprzętu szosowego nad GRX'em w gravelach.

 

P.S @LaN w podobnej cenie oprócz Rometa Aspre, masz także Cube Nuroad, albo Marin Gestalt. I pewno coś by się jeszcze znalazło. Wiele zależy od tego na ile możesz nagiąć budżet i co będzie w sklepach.

Edytowane przez stpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tylko czy tu, czy w rozmowie z domokrążcami wciskającymi ubezpieczenia z funduszem, garnki i podobne schemat jest ten sam: Jak ziomus zaczyna się odwoływać do argumentów emocjonalnych typu:

Godzinę temu, stpman napisał:

to do gravela wg mnie już nie przystoi

od razu wiadomo, że ściemnia bo był szkolony :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gravel to wiele części składowych, a oprócz tych wymienionych przez ciebie to moim zdaniem także odpowiedni napęd. I tutaj najlepiej wypada GRX lub APEX.

A co do geometrii to w obrębie grupy gravela masz dużo różnych podgrup... Typowo rekreacyjne turystyki pod bikepacking, przerobione przełajki, szosy endurance z szerszą oponą, sprzęt bardziej nastawiony na sportową jazdę... Itd...pytanie czego kolega @LAN oczekuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano komu miało zapłacić to już dawno zapłaciło... wystarczyło do tego, żeby poszło w eter i ktoś kto nawet nie ma gravela, za nich za darmo dalej reklamę prowadził.

Żeby było na temat w tej cenie triban jak to triban nie ma się czego wstydzić i za bardzo nie ma konkurencji.

Użytkownicy CX'ów czyli rowerów obok których przeciętny (podkreślam przeciętny) użytkownik gravela raczej się skicha a nie przejedzie ... czytają sobie z politowaniem czego to się nie da bez tego srego i owego... i tłuką dalej na oponach 33c i heblach canti z szosowymi przerzutkami trasy po osie "w błocie"

Ps. Oczywiście doceniają nowe bo jest co doceniać. Wszystkie te nowinki ułatwiają i obecnie są chętnie wybierane ale wcale nie są musthave. Zwłaszcza te sprzęgło... da się bez niego żyć... sam mam najzwyklejszą ultegrę 6800.

@stpman bez sprzęgła z tymi heblami i tą korbą to dalej niezły osprzęt w tej cenie... bardziej "markowo" za te pieniądze... nic nie dostaniesz z tego co zachwalasz.

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, abdesign napisał:

Żeby było na temat w tej cenie triban jak to triban nie ma się czego wstydzić i za bardzo nie ma konkurencji.

Tribany ogólnie nie są źle, ale jakoś mnie osobiście nie przekonują, zwłaszcza w tak sporym budżecie. Tutaj szukałabym już czegoś bardziej markowego.

Ale to tylko moje zdanie.

P.S wiadomo, że da się praktycznie wszystko na wszystkim, zjazdówką w TdF też jakoś obejdziesz, a gravelem wjedziesz na hopy itp... tylko pytanie po co i dlaczego? ;)

@abdesign doskonale o tym wiem, ale pokazuje koledze alternatywy do przemyślenia.

Edytowane przez stpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stpman napisał:

@Pitof brak napisu Shimano czy SRAM oznacza, że za kilka lat będzie problem z zakupem suportu, zębatek czy ogólnie serwisem tego. Zwłaszcza w małym miasteczku na prowincji.

Ja się jedynie odniosłem do Twojego mądrego stwierdzenia, że Praxis Works to firma no name, a Ty mi piszesz o trudach życia na prowincji...

P.S. Tak w ramach ciekawostki i poszerzania horyzontów zerknij sobie czyj suport jest wsadzony do tej Emondy:

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-szosowe-wyczynowe/émonda/émonda-slr/émonda-slr-7/p/32565/?colorCode=bluedark_red

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolejny przepłoszony....

@LaN Też nad nim myślałem. Też szukałem niedawno roweru. Kilka uwag:

1) Jak widzisz, nie precyzując pytania wywołałeś dyskusję nt. tego czym jest rasowy gravel. Lepiej zadać pytanie, jaki rower pod moje potrzeby? Czy jeździsz po lasach, korzeniach, kamieniach? Wtedy lepszy byłby sprzęt na szerokiej oponie z agresywnym bieżnikiem i napędem np. 1x11. Jeśli głównie po szosie, przy czym głównie dziurawej albo na różnych nawierzchniach, lubisz dokręcić - wtedy coś bardziej szosowego, gładsza opona, duża tarcza z przodu, 2x9 itp.

2) Rynek jest taki, że jak chcesz szybko rower, to nie ma co wybrzydzać.

3) Nie wiem gdzie mieszkasz ale odpuściłem duże miasto (fizycznie pustki na sklepach, rowery na zamówienie na połowę maja) i przetrząsnąłem sklepy rowerowe w mniejszych miejscowościach - efekt - w jednym sklepie mieli i Treka Domane  i Soota 30, w innym zaś RAG +2 i Fuji Jari - wszystko rozmiary mniej więcej dla mnie, nic tylko jechać i mierzyć. Ostatecznie, przypadkiem, bo nie wiedziałem że tam jest - kupiłem Marina Gestalta. Może warto właśnie poszukać co mają fizycznie na sklepach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 22:07, stpman napisał:

Niby nie jest źle, ale tylna przerzutka szosowa, to do gravela wg mnie już nie przystoi. Korby jakieś noname. Hamulce to dziwny twór: mechaniczno-hydrauluczny.

Ładna rama, ładny kolorek :)

P.S ja bym tego nie kupił.

Korba noname ? Haha hahaha no jak praxis jest dla CIebie noname to jezdzij hulajnoga. Moze tam są bardziej znane marki na rower niż praxis.

Mechaniczno hydrauliczne hamulce są używane w elektrycznych hulajnogach to powinieneś znać.

Kolor łądny ale w błysku wiec nie modny.

W porównaniu do Cibie autor może by kupil lecz już go odrzuciłeś od zakupu dobrego roweru.

Kolejny wielbiciel Sreerixów i szrapexów. Jak nie masz umiejętności to i di2 nie zmieni prędkości.....

PS trolem nie jestem.

 

Dla autora polecam kupić coś co jemu się podoba. Jeżeli nie latasz w górach co tydzień. To nawet delikatnie trzepiący łańcuch nie zmieni Twojej przyjemności jezdzenia i banana na twarzy. Jak będzie obijał łańcuch o rame to obwiniesz ją gumą i tyle, lub wymienisz na jakaś przerzutkę ze sprzęgłem bo 105 jest kopatybilna z 11 grx lub stara szosowa z deore jednego rodzaju.

Jak chcesz fajne rowery to szukaj mniej znanych marek w Polsce. Author, bombtrack, kona, merlin, On one, focus, white jest dużo marek. Mam bombtracka i polecam jakość tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...