Skocz do zawartości

[do 14000zł] Pierwszy rower enduro


TaZla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Jestem kobietą i już od paru lat mam że to tak określę rowerową zajawkę. Posiadam aktualnie Gianta Talona 1 z 2017 i bardzo dobrze mi się na nim jeździ, ale doszłam do wniosku że to nie jest to. Ogólnie od pewnego czasu zaczęłam się zastanawiać jaka dyscyplina rowerowa jest tą właściwą czyli tą w której chcę się realizować, szkolić, trenować i po prostu czuć przyjemność z jazdy i oczywiście adrenalinę którą uwielbiam. Lubię single, hopki, ostre podjazdy i zjazdy. Nie oszukujmy się na moim Talonie za dużo nie zdziałam bo jest to hard tail i typowe xc. Myślę że chcę iść właśnie w kierunku enduro i taki o to rower kupić. Maksymalnie chcę wydać 14000zł. Tylko tu rodzi się pytanie jaki? Myślałam nad Giant Reign albo Trek remedy. Chodzi też o osprzęt. Słyszałam że jeżeli chodzi o Gianta to dopłaca się tu za markę a można dostać tańszy rower z lepszym lub podobnym osprzętem. Możecie mi co nie co doradzić? Będę wdzięczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, TaZla napisał:

Słyszałam że jeżeli chodzi o Gianta to dopłaca się tu za markę a można dostać tańszy rower z lepszym lub podobnym osprzętem.

Tak i nie. Giant i tak nie jest mocno przepłacony, o ile w ogóle można tak powiedzieć. Solidna marka i tyle.

Ta zasada dobrze sprawdza się przy rowerach HT, aluminiowych. Tam rzeczywiście według mnie kupno TREK, Specialized i podobnej klasy średnio ma sens. Płaci się głównie za fajny napis, bo rama to nadal tępe aluminium. 

Sytuacja nieco się zmienia przy karbonie oraz rowerach Full Suspension. Tu jednak w grę wchodzi doświadczenie producenta.

Co do Dartmoor. Ramy mają średnie opinie, ale być może to miejska legenda o pękaniu, nie wiem. Problemem jest dostępność. Nie było ich nawet za bardzo w normalnych czasach, więc teraz to już zupełnie może być problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się co do dostępności. Na stronie producenta są dostępne nawet modele z 2020 roku, a 2021 mają dopiero dostarczyć do sklepów w pierwszym tygodniu po Wielkanocy, więc już na dniach. Ramy mają średnie opinie od ludzi, którzy chyba nigdy nie korzystali z ram i rowerów Dartmoor'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Full to nie tylko osprzęt, a system zawieszenia ramy. Mając 14k nie pchałbym się w jednozawiasowego Dartoora. Poleciłbym Giant Liv, ale niestety problemy z dostępnością.

Chyba że może używka w b.d.b. stanie, jak rozmiar przypasuje:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/giant-liv-hail-2-s-2018

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Giant nieco popłynął z cenami więc bym sobie darował. Trek trzyma nadal dobre ceny na Remedy na średnim kole ale by to miało sens pasuje dorzucić z 2 tys do wersji XT lub GX. Albo skierować oczy na Marina Rift Zone lub coś od Cube z modeli Stereo. Ibis też jest ciekawym wyborem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...