Skocz do zawartości

[Pedały SPD] Jakie SPDy z platformą do 300 zl


tas23

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam swoich pierwszych pedałów SPD ze zintegrowaną platformą. Sporo jeżdżę po mieście załatwiając jakieś sprawy oraz 3-4x w miesiącu robię rekreacyjne traski po 30-80km. Stąd taki wybór (SPD + platformy).

Myślałem o Shimano PD-EH500 lub PD-A530, ale obie wersje są niedostępne. Jest jeszcze PD-T8000, ale przekraczają już 400 zł.

Jest też jakąś wersja z plastikowymi platformami, ale to mnie nie przekonuje.

Możecie coś mi polecić, albo może znacie sklep gdzie kupie te niedostępne?

Nie mam prawie żadnej wiedzy na ten temat, ale zdaje się, że różni producenci mają różne systemy mocowania. Shimano wydaje mi się najbardziej uniwersalny, ale może warto zapłacić za coś innego.

Pozdrawiam

Tas23

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z mojej perspektywy jeśli coś ma dwie funkcje zamiast jednej to jest lepsze.

Jeśli te funkcje ze sobą nawzajem nie kolidują to może i tak

Mając jednocześnie platformę i spd tracisz największą zaletę zatrzasków mtb - możliwość łatwego, dwustronnego wpięcia. To, że jednostronna platforma jest mniej praktyczna niż dwustronna to chyba też oczywiste. Do tego wielkość tej platformy to raczej rozwiązanie awaryjne żeby sobie podjechać raz na jakiś czas do sklepu w cywilnych butach a nie korzystać z tego jak z pełnoprawnych pedałów.

Kup sobie zwykłe, dwustronne pedały i wygodne do chodzenia buty spd. Zresztą jak zaczniesz jeździć w spd to już nie będziesz chciał platform także lepeij uniknąć niepotrzebnych, pośrednich wydatków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj  @tas23. Na allegro znajdziesz te EH-500 których szukasz. Powiem Ci jednak jako użytkownik że owszem działają bez zarzutu ale jak zakładam do nich buty spd  to jest to trochę upierdliwe szukanie wpięcia. Jak piszą koledzy platforma zdaje lepiej egzamin jak zamierzasz rowerem jeździć w butach bez bloków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...