Skocz do zawartości

[Do 11 000] Rower MTB XC


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Pomogliście mi w zeszłym roku, mam nadzieję że uda się i teraz.

Ponieważ na skutek reklamacji mój RR XC 500 poszedł na żyletki, a Dec z powodu braków magazynowych nie jest w stanie dostarczyć mi nowego egzemplarza w rozmiarze XL ustaliliśmy że jedynym rozwiązaniem jest zwrot gotówki.

Niestety z tego samego powodu pomysł dopłaty do XC 900 również spalił na panewce.

W związku z czym nie pozostało mi nic innego jak szukać czegoś nowego.

Górny limit to 11 000 zł, no niestety złapałem bakcyla.

Rozmiar L lub XL

Mam 190 cm wzrostu, długość nogi do krocza 93cm, waga 95 kg

Rockrider XC 500 w XL wydawał mi się trochę za długi za to udostępniony nieodpłatnie RR E-ST 500 - 27,5" w rozmiarze L jest zdecydowanie za mały biorąc pod uwagę jak wysoko musze wysunąć sztycę podsiodłową

Wymagania - to co w RR XC 500 + trochę więcej :)

łożyska maszynowe

napęd 1x12 

przedni blat fajnie gdyby miał co najmniej 34 zęby

przerzutka co najmniej GX

kaseta co najmniej NX

Sztywna oś przód 15x110

Sztywna oś tył 12x148

Hamulce - coś lepszego od sram level T, nie było źle ale czułem niedosyt ;)

Amor przód fajnie gdyby było 120 mm ale 100 też jest spoko, polubiliśmy się z RS Reba

Myk myk mile widziany - trochę mi tego brakowało bo teren u nas pagórkowaty

Rok modelowy nie gra roli, konieczna dostępność.

Rower musi być nowy 

 

Puki co jedyną opcją jest:

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-900-s-29-karbonowy/_/R-p-305778 który może uda się zarezerwować 6.04 ale nic pewnego. Pytanie tylko czy ja potrzebuje fula do jazdy po warmińskich szutrowych pagórkach  i leśnych duktach ( trochę korzeni się trafia)

 

Pomóżcie bo od stycznia jestem bez swojego roweru, a decahlon też wiecznie nie będzie chciał użyczać mi nieodpłatnie zastępczego.

 

 

IMG_20200826_075145 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full to raczej troche kaprys. 

Jeszcze tydzień temu  poleciłbym https://www.bike-discount.de/en/buy/radon-jealous-8.0-1029773 22 calach ale sie wzięły i sprzedały :(

Jeszcze chyba fajniejszy aluminiowy bo tańszy, lekki i bardzo wypasiony, na dobrych kołach jest https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/hardtail/jealous-al/jealous-al-100-sl/ ale trzeba pytać o dostepność.

To fajna marka, daje super wyposażenie w ludzkiej, przedcovidowej cenie. Coś tak jak kiedyś Canyon zanim obrósł w piórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło rany. Ichni VAT też można rozliczyć ale to już korowody ... 

Zresztą po prawdzie to nie potrzebujesz - ten rower jest tańszy o dwa VAT-y od porównywalnego z polskiego sklepu: https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/1990/bignine-7000

Popatrz na te Meridy ale tańsze. Kellys Hacker - ale on jest chyba słabo dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radon  normalnie ma gwarancję tylko trzeba wysłać. Albo i nie  - przy mniejszych rzeczach pewnie wyślą na podstawie zdjęć. Doczytaj u nich - to nie jest firma krzak. Sprzedają przez bike discount a to chyba największy w Niemczech sklep. Merida jak Merida - nikt nie ma takiej gwarancji jak  Decathlon ... Trek się zbliża.

Mówiąc szczerze to wolę ich gwarancję od np Gianta. No i ich osprzęt, waga wymiata.

U Kellysa gwrancji jakby nie było, chyba, że kupisz w Czechach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja w Decu to mistrzostwo świata. Przez problemy z dostępnością rowerów trwalo długo bo była szansa na drugiego xc 500. Niestety nie udało się, więc jest trochę goryczy i problem z szukaniem kolejnego roweru Nie mniej podejście do klienta i rekompensata za czas oczekiwania zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowacka  , precyzując..i raczej dyskusyjne, jeździłem na ichniejszym i tego nie powtórzę. Radon , puszczając towar przez  DD , stara się ratować sytuację, mieli złą opinię, jeśli chodzi o gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz..to jest subiektywne, czasami źle się wybierze i człowiek się męczy.. Mnie Kellys nie przypadł  do gustu, toczył się do przodu i to wszystko ,  Author jakoś lepiej się prezentował. Wracając do Kellysa , to mieli przyzwoite do DH ..ale teraz to nie wiem jak to wygląda , bo od lat już nie śledzę. Pozdr

Ps. Miałem bardzo blisko do granicy , zakupy na Słowacji to była normalność.. czy sprzęt do skitour, czy rowery . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie powiedziane... Cena kosmos

Tylko jak się miało GX, Rebe, maszyny zamkniete w wadze 12 kg i chce się to samo tylko w weglu, a przelotne zainteresowanie przerodziło się w super zabawę to tak to wygląda. 

Może ktoś coś podpowie w podobnej konfiguracji? . 

Karbonowe felgi nie potrzebne, waga może być wyższa Nawet  12-11,5 kg. Nie jestem ultralightem 

Konkurencja daje mniej w podobnej cenie

https://www.specialized.com/pl/pl/mski-epic-hardtail-comp/p/128971?color=239816-128971&searchText=91318-5102

https://www.giant-bicycles.com/pl/xtc-advanced-29-1dot5

 

No i za trekiem przemawia slynna  gwarancja ktora przy carbonie moze miec duze znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwagę cały czas przykuwa równiez RR XC 900 S

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-900-s-29-karbonowy/_/R-p-305778

Carbonowy full w cenie aluminiowego HT na osprzęcie identycznym jak Trek za 14 000 zł. Reba 120mm, pełny GX i gwarancja Deca. 

Wagowo wygląda nieźle, przy mleku powinien mieć z 12 kg. Tyle ważą niektóre karbony w HT a tu mamy fula. 

W necie znalazłem o nim tylko pozytywne opinie i recenzje. 

Kiedyś miałem również okazję pogadać z właścicielem takiego roweru. Opisywał go w samych superlatywach. Pojechalismy razem jeden zjazd po leśnych drogach. Widać było że zawieszenie robi robotę, tam gdzie mój RR 500 odrywał się już od ziemi na korzeniach, on ciągle pedałował i przyspieszał 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z RR XC 900 s się wyjaśniła.

Termin dostawy XL po raz kolejny przesunięty. Tym razem na 20.04.2021r.

Lepiej na niego nie czekać bo może okazać się że będą go tak przesuwać kolejne 3 miesiące jak XC 500

Przeszperałem sporo sklepów. Z dostępnych rowerów mam do wyboru:

Giant XTC Advanced 29 2 - 2020r.

Cube Reaction C62 PRO

Merida big nine 3000 - 2020r.

Merida Big Nine 3000

Scott Scale 920 - 2020r.

SCOTT Scale 940

SCOTT Scale 950

SCOTT Scale 960

Co o nich sądzicie ?? Fajnie wygląda Scott Scale 920 - 2020r.. Cena wydaje się rozsądna tylko nie znam tego amora FOX 32 SC Performance 

 

 

 

 

dostepne.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tego RR. Ja bym pewnie próbował czekać bo wygląda fantastycznie (nie mam na myśli tylko kwestii wizualnej) i to jednak jest już full. Z tymi rowerami z Deca jest spory problem - ja sprawdzałem dostępność po kilka razy dziennie i jak tylko XC 500 pojawiła się dostępna to od razu zamówiłem (podobno dzisiaj powinna być do odbioru). 

Z tego zestawienia jeżeli Scott jest dostępny w potrzebnym rozmiarze to bym się nie zastanawiał. Wypada najlepiej z tego zestawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj szkoda szkoda ale od stycznia czekałem na wymianę xc 500 i niestety skończyło się zwrotem pieniędzy + rekompensata. Ich dostawa do sklepów stacjonarnych była przekładana 4 lub 5 razy. Skończyło się na lipcu. Fakt w między czasie pojawiły się przez 3 dni w sklepie www ale stacjonarne nie są z nimi powiązane magazynowo. 

Teraz po prostu boję się że przez kolejne wyczekiwanie zostanę bez roweru na resztę roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...