Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe cz.2


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

MikeSport.pl-mega pozytyw,  towar zamówiony w środę, w czwartek w południe otrzymuję sms, że przesyłka czeka na odbiór w paczkomacie

StylówaPRO- podobnie jak wyżej pozytyw,  po dwóch dniach od zamówienia odbieram paczkę z paczkomatu

XTRaBike-pozytyw,  szpej szedł do mnie trochę dłużej, bo 5 dni ale za to każdego dnia informacja mailem co się dzieje z zamówieniem. I duży plus  za ceny ;)

We wszystkich przypadkach wszystko, ładnie i starannie popakowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dadelo.pl - zamówienie opłacone w poniedziałek, wysyłki do czwartku wieczorem brak. Po moim dzisiejszym telefonie informacja, że jeden z kilku zamówionych towarów (żeby było śmieszniej: bidon za paręnaście zł) jest niedostępny i z tego powodu zamówienie nie może być skompletowane, choć kompletując zamówienie zwracałem uwagę na to, by wszystkie składające się na nie elementy miały status "wysyłka 24h". Zadzwonić musiałem sam, wpieniony jak 150, bo kontaktu ze strony sklepu żadnego. Bidon oczywiście odpuściłem, resztę wyślą może jutro. Gdyby nie to, że zamówiłem i opłaciłem całość wcześniej zrezygnowałbym z zakupu i nigdy już nie wrócił. W ten sposób zamówienie za 600 zł opłacone w poniedziałek dotrze (przy pomyślnych wiatrach) w kolejny poniedziałek. Dramat, nędza i żal. Nie polecam absolutnie nikomu doświadczeń z nimi. Negatyw jak stąd do Chin.

 

Edytowane przez blackphoenix1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sbike.pl - ocena pozytywna

Zamówiłem bidony,klucz imbusowy,pedały i pompkę ręczną SKS.

Przyszło wszystko oprócz pompki.Wysłałem jednego emaila.Okazało się,że zwykłe niedopatrzenie.Na drugi dzień pompka dojechała.

Tak więc zdecydowanie polecam sbike.pl także za bardzo konkurencyjne ceny.Porządna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2018 o 20:13, blackphoenix1212 napisał:

Dadelo.pl - zamówienie opłacone w poniedziałek, wysyłki do czwartku wieczorem brak. Po moim dzisiejszym telefonie informacja, że jeden z kilku zamówionych towarów (żeby było śmieszniej: bidon za paręnaście zł) jest niedostępny i z tego powodu zamówienie nie może być skompletowane, choć kompletując zamówienie zwracałem uwagę na to, by wszystkie składające się na nie elementy miały status "wysyłka 24h". Zadzwonić musiałem sam, wpieniony jak 150, bo kontaktu ze strony sklepu żadnego. Bidon oczywiście odpuściłem, resztę wyślą może jutro. Gdyby nie to, że zamówiłem i opłaciłem całość wcześniej zrezygnowałbym z zakupu i nigdy już nie wrócił. W ten sposób zamówienie za 600 zł opłacone w poniedziałek dotrze (przy pomyślnych wiatrach) w kolejny poniedziałek. Dramat, nędza i żal. Nie polecam absolutnie nikomu doświadczeń z nimi. Negatyw jak stąd do Chin.

Dadelo i Centrumrowerowe.pl to jedno i to samo. Niestety sam doświadczyłem podobnej sytuacji 2 lub 3 razy.

Żeby nie było Offtopu:

Sklep: biostern.abstore.pl

Ocena: POZYTYW+

Dzisiaj doszło do mnie 3 zamówienie, więc mam już jakiś pogląd. Dwa razy zamawiałem na Allegro, raz przez sklep.

Na początku miałem mieszane uczucia z względu na ceny, bo prawdę mówiąc podejrzanie niskie, zwłaszcza w sklepie internetowym. Jednak po 3 zamówieniach mogę powiedzieć jedno: oby więcej takich sklepów, nawet nie patrząc na ceny. Ekspresowa wysyłka zarówno jeżeli chodzi o Paczkomaty jak i Pocztę Polską. Kontakt wzorowy, na odpowiedzi mailowe dość często czekałem maksymalnie kilka minut.

Naprawdę wzór dla małych przedsiębiorców, a i Ci więksi mogliby spokojnie się uczyć.

Sklep: rowerowy.com

Ocena: POZYTYW+

Podobnie jak powyżej, ten sklep to klasa sama w sobie. Nawet gdybym chciał na siłę się do czegoś przyczepić to się nie da. Może nie mają jakoś wybitnie niskich cen, ale szybkość i pewność realizacji w pełni to rekompensuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, skom25 napisał:
W dniu 10.05.2018 o 20:13, blackphoenix1212 napisał:

Dadelo.pl - zamówienie opłacone w poniedziałek, wysyłki do czwartku wieczorem brak. Po moim dzisiejszym telefonie informacja, że jeden z kilku zamówionych towarów (żeby było śmieszniej: bidon za paręnaście zł) jest niedostępny i z tego powodu zamówienie nie może być skompletowane, choć kompletując zamówienie zwracałem uwagę na to, by wszystkie składające się na nie elementy miały status "wysyłka 24h". Zadzwonić musiałem sam, wpieniony jak 150, bo kontaktu ze strony sklepu żadnego. Bidon oczywiście odpuściłem, resztę wyślą może jutro. Gdyby nie to, że zamówiłem i opłaciłem całość wcześniej zrezygnowałbym z zakupu i nigdy już nie wrócił. W ten sposób zamówienie za 600 zł opłacone w poniedziałek dotrze (przy pomyślnych wiatrach) w kolejny poniedziałek. Dramat, nędza i żal. Nie polecam absolutnie nikomu doświadczeń z nimi. Negatyw jak stąd do Chin.

Dadelo i Centrumrowerowe.pl to jedno i to samo. Niestety sam doświadczyłem podobnej sytuacji 2 lub 3 razy.

Ja również miałem ostatnio mało pozytywne doświadczenia z Dadelo (już nie wspominając, że "zniżki" 9% z Cyklotur poszły się...) już u nich nie kupię raczej.

Sklep: SZUMGUM

OCENA: POZYTYWNA z minusem

Minus za wybiórcze odpisywanie na mail (mające chyba na celu uniknięcie odpowiedzi na pytanie czy przesyłka wyjdzie dziś/jutro) i leniwą wysyłkę (lub szybkie kompletowanie tego co miało być na stanie;) ) Szczegół taki, że linki które miały być w opakowaniu typu zawieszka przyszły gołe (OEM) olewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: Centrumrowerowe/Dadelo

18 kwietnia zamówiłem tam damper Foxa oraz naklejkę ochronną na ramę. 

23 Kwietnia dotarł kurier z przesyłką. Paczka wydawała się ok , nieuszkodzona, gorzej z zawartością. Fox miał uszkodzenia w dwóch miejscach, w tym jedno na tłoku. Brak uszkodzeń paczki, oraz fakt, że wydawała się być dobrze zabezpieczona, dość jednoznacznie pozwala przypuszczać, że ktoś taki damper wpakował do kartonu i wysłał. Super pełna, profeska, a już myślałem, że pojeżdżę w wolne majowe dni...

Po konsultacji mailowo-telefonicznej, odsyłam. Paczka dotarła do nich 2 maja. Dzwoniłem bodajże wczoraj ponownie - nic nie wiadomo, nie została nawet zarejestrowana reklamacja. 

Jakby tego było mało, nie dostałem faktury, pomimo 3-krotnego upominania się mailowo oraz 2-krotnego telefonu. 

OCENA: NEGATYWNA

To jest dramat, to co tam się aktualnie wyrabia, nie mam sprzętu, kasy ani faktury. 

Edytowane przez Pawlos88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cetrumrowerowe.pl/dadelo - NEGATYWNA

Do  końca zeszłego roku kupowałem tam najczęściej, nawet jeśli nie było najtaniej. W styczniu przy okazji kolejnych zakupów okazało się, że nie mogę się zalogować na swoje konto, przypomnienie hasła też nie działa, zupełnie jakby moje konto usunięto. Nie zamierzałem zakładać nowego, bo zakupiłem już u nich towaru za kwotę uprawniającą mnie do maksymalnego rabatu 6%. Piszę do obsługi sklepu maila, z odpowiedzi dowiaduję się, że mają jakąś przebudowę, srutututu i w najbliższych dniach powinno wszystko już działać. Przy okazji dowiedziałem się, że zlikwidowali rabaty uzależnione od kwoty wydanej u nich, teraz jedyny rabat to 2%... Super! Goń Pan króliczka, a jak już złapiesz to pokażemy Ci faka... Pierwszy zgrzyt, no ale nadal jeszcze nie byłem zniechęcony na tyle, żeby już tu nie kupować. Próbowałem się jeszcze później logować i skutek żaden, do połowy maja, czyli dnia dzisiejszego tego nie ogarnęli...Pół roku! Nie chcecie moich pieniędzy, wciskać Wam ich nie będę!

 

rowertour.com - POZYTYWNA

Trzecie zakupy u nich i wszystkie udane. Wszystko ok, nie wysyłają z prędkością światła, ale narzekać też nie można. Spakowane ok, informują o statusie przesyłki, ceny całkiem niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sbike.pl

Tym razem ocena - NEUTRALNA

Zamówienie towarów z dostępnością wysyłki 24h ... zamówiłem we wtorek przed świętem nastawiony na "górkę" w branży liczyłem na informacje o wysyłce około piątku po świecie.
Tak się niestety nie stało ... Interwencja mailowa w niedziele z oczekiwaną odpowiedzią w poniedziałek ...
I tutaj pozytyw bo okazuje się że w "górce" pracują również w niedziele ... odpowiedz tego samego dnia i nadanie nr wysyłki tego samego dnia .  
Odbieram paczkę i niestety niekompletna ... interwencja mailowa i baz dyskusji tego samego dnia odpowiedzi i kolejny nr przesyłki z brakującymi elementami.
Finalnie sprawa doprowadzona do pozytywnego skutku ...
Słowem PLUS za kontakt i szybkość reakcji oraz MINUS za lekki bałagan zapewne spowodowany nawałem pracy daje ocenę jak wyżej .

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CTbike.pl ( allegro) - negatyw 

 

Klasyka gatunku. Po 2 dniach od zakupu email informujący o opóźnieniach 1-2 dni a towar faktycznie jest wysyłany po 2 tygodniach.

Gburowaty pan z obslugi nie widzi w tym  nic złego.  Pomimo wysłania przeze mnie dwóch emaili informujacych o rezygnacji z zakupu, to  i tak wyslali paczke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep: DTbikes (konto allegro)

Opinieneutralna

1. po 6 dniach od wpłaty  (mają zaznaczoną wysyłkę 24h)  otrzymałem wiadomość że nie ma zamówionego towaru, kierownicy alu

2. dostalem propozycję że mogę dostać stalową - nie chciałem bo 2x cięższa

3. spytałem o inny towar zamiennie (wystawiony na allegro) - odpowiedź że nie mają

4. spytałem o kolejny towar na podmianę - także nie mają

5. dostałem info żebym sprawdził sobie na ich stronie www co mają dostępne na stanie

 

Ogólnie kontakt, po tym jak do mnie napisali o braku 'pierwszego towaru'  szybki, odpowiedź na maile po kilkunastu minutach , tyle że zupełny brak organizacji magazynu i wystawianie na allegro oferty której nie mają na stanie.

Kiedyś pewnie bym dał negatywa , ale sama obsługa jest miła, więc przygoda kończy się tylko odstąpieniem od umowy, niech allegro procesuje sobie po swojemu - tym bardziej że wczoraj założyłem 'reklamację', dzisiaj dostałem info że przelew zwrotny poszedł.

Edytowane przez RafalxM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...