Skocz do zawartości

[stery] standardy sterów klasycznych - dobór sterów


motobecane_

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

mam ramę i widelec kettler alu rad jak na obrazku (zdjęcie z neta).

kupiłem mostek 22,2mm i nie chce wleźć. zmierzyłem rurę widelca wewnątrz i jest 20mm (głębiej jest już 22,2). ale ok, może jakoś to wbiję na siłę, może spiłuję troszkę od środka i dam smar.

teraz chcę kupić stery i pomierzyłem i wychodzi mi, że otwory w ramie są 30 - 30,2 mm, natomiast rura widelca z zewnątrz ma 25,4 góra a dół 26,3mm. i ten ostatni wymiar znów się nie zgadza. dla sterów neco h615 jest podane, że dolny wymiar rury widelca powinien być 26,8 do 27. czy ta różnica będzie jakoś źle wpływać na pracę sterów?

557dae2809fb6417208b458e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, motobecane_ napisał:

teraz chcę kupić stery i pomierzyłem i wychodzi mi, że otwory w ramie są 30 - 30,2 mm, natomiast rura widelca z zewnątrz ma 25,4 góra a dół 26,3mm. i ten ostatni wymiar znów się nie zgadza. dla sterów neco h615 jest podane, że dolny wymiar rury widelca powinien być 26,8 do 27. czy ta różnica będzie jakoś źle wpływać na pracę sterów?

Potrzebujesz stery 1" z oznaczeniem EC30 czyli zewnętrzne miski sterów pod średnicę wewnętrzną główki ramy 30,1mm czyli pod te pierwsze wymiary które zmierzyłeś w otworze ramy i wyszło Ci 30 - 30,2 mm.

Następna sprawa to średnica wewnętrzna dolnej bieżni która jest nabijana lub nasuwana na rurę widelca, ten wymiar zmierzyłeś i wyszło Ci że dół ma 26,3 mm.  Standardowym wymiarem wewnętrznym dolnej bieżni jest w Twoim przypadku  26,4 mm i nie może być więcej. I takich sterów szukaj. Stery Neco które podałeś mają większą średnicę wewnętrzną dolnej bieżni, co spowoduje luzy na dolnym łożysku. Stery Neco są tak zwanym standardem japońskim.

W sklepie RowerPlus znajdziesz właściwe stery takie jak poniżej.

IMG_20210211_200713.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...