Skocz do zawartości

[system tubeless ready] kilka pytań


Bartek11

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem dzisiaj dalej z próbą uszczelnienia tego laczka i prawie na całej obręczy opona weszła tylko ma problem wejść w miejsce łączenia obręczy, piana tamtędy ucieka cały czas, i moim zdaniem przez to miejsce opona nie chce strzelić, i jak spuszczam powietrze rant schodzi z obręczy, wlać mleczko czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i powierze schodzi nagle czy powoli?

 Jak Powoli o lej mleko, pomuj jakieś 3 bary , wyrasnij kołem, obracaj co jakiś czas dobijaj ciśnienia ja kbedzie schodzić i w miare szybko sie uszczelni.

Jak obrecz nie jes tubless ready to nic dziwnego ze po zjechaniu ciśnieia opona schodzi z obreczy.

Obreczy tubless lepiej trzymają stopke opony, nie wiem jak to wyłumaczyć. 
 

image.png.32323becaf8dbfaf06e260a43d6257dd.pngimage.png.355cc5b7259b84e3e808d57767ab5d42.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli to w ciagu godziny czy przez noc?

Ja jeżdziłem na bazowych kołach krossa na obreczach no tubless - dawały rade - choć nie zjeżdzałam z ciśniem poniżej 1,5 - 2,0 bar.
aczkowiek łapiąc akiś kolec po drodze zdarzało sie dojechać do celu na ciśnieniu poniżej 1 bara ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy przy systemie  tubeless (ready) częściej wymieniacie opony czy    podobny okres jak na jeździe    z dętkom zamiast  mleka?

 

 

Mam koła przystosowane do  tubeless ready   .Obecnie chce zmieniać opony .I nie wiem czy  warto   rozpocząć przygodne  z  mlekiem  . Czy można się jednak zniechęcić. Czy raczej bezobsługowe dolewanie mleka pilnowanie ciśnienia ??

 

Jeśli   mam przejść na mleko myślałem o  zestawie Vittoria Mezcal G2.0 29x2.25 TNT.

 

Jeśli  nie mleko to myślałem o takich oponach :

 

 

Opona MAXXIS Ikon

Opona VITTORIA Mezcal G2.0

 

 

Przymierzałem się jeszcze  do 

Opona SCHWALBE Racing Ralph Evolution i Ray.

 

Jednak  Schwalbe poczytałem opinie i raczej rezygnuje  z nich :) 

 

 

Obecne  OPONY:
VITTORIA MEZCAL 29''x2.1''

 

 

 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tubelessowanie z Vittoriami to sama przyjemność. Tak naprawdę poza dolaniem raz w sezonie mleka noc nie robiłem, a także miałem spore obawy co do sensowności tego rozwiązania. Dodatkowo możliwość jazdy z niższym ciśnieniem zmniejsza komfort i polepsza właściwości trakcyjne.

Przy wyborze opon zdecydowanie odrzuciłbym Maxxis Ikon. Mezcale są świetnymi oponami, a co do Schwalbe nie wypowiem się, ponieważ nigdy z nich nie korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"...Mam koła przystosowane do  tubeless ready   .Obecnie chce zmieniać opony .I nie wiem czy  warto   rozpocząć przygodne  z  mlekiem  . Czy można się jednak zniechęcić..."

Ja co prawda przerabiałem na tubless tylko raz ale nie miałem większych problemów. Uszczlniałem obręcze xr361 z oponami nie tubless schwalbe rocket ron zwijane wersja  addix speed coś tam, coś tam😀 i udało się za pierwszym razem, pompką stacjonarną.

Zanim przystapiłem do uszczelnienia najpierw rant opony posmarowałem zwykłym płynem do naczyń i założyłem z dętkami na kilka godzin. Płyn do naczyń jest dość lepki więc nieźle uszczelnił i dość śliski więc nie było problemu z wszczeleniem się w rant. Później wyjąłem dętkę odginając rant opony tylko z jendej strony. Zamknąłem oponę i po napompowaniu wszystko już było uszczelnione. Spuściłem powietrze, odchyliłem opone aby nalać mleka, zamknąłem, napompowałem i to był koniec prac.

Zatem nie mogę po pierwszych próbach powiedzieć,że można się zniechęcić i ,że warto. Co bedzie dalej nie wiem ale po ponad 100km wszytko wyląda dobrze.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  ;) 

 

A czy koła  ACCENT RACE wystarczą  ?W sumie  teraz chodziłem sprawdzić  co jeszcze jest na tych kołach i jest dopisek exe . Czyli one były tubeless ready z tego co pamiętam i znalazłem w necie  ;)

A nie będzie problemu z zestawem  Vittoriami ,że wcześniej miałem  opony 2.1 .Teraz jedynie będę lekko szersze ?:)  Gdzieś polecacie konkretnie ten zestaw kupić w PL sklepie ? Czy  próbować ściągać  w DE czy UK często na   rzeczy rowerowe są promki:) Tylko czy akurat na oponach coś się urwie z ceny 😜 Sezonu jeszcze takiego u Nas nie ma to może w PL coś się trafi na promce :) 

 

 

 

I jaki wentyl do mleka polecacie bo miałem dopisek ready , więc  muszę pewnie parę elementów dokupić,żeby dozbroić koła  ;) Ewentualnie  jaką owijkę do uszczelniania obręczy  polecacie . Jeśli bym jednak nie miał uzbrojonego koła  w środku.

 

 

19 minut temu, Przecietny napisał:

 

"...Mam koła przystosowane do  tubeless ready   .Obecnie chce zmieniać opony .I nie wiem czy  warto   rozpocząć przygodne  z  mlekiem  . Czy można się jednak zniechęcić..."

Ja co prawda przerabiałem na tubless tylko raz ale nie miałem większych problemów. Uszczlniałem obręcze xr361 z oponami nie tubless schwalbe rocket ron zwijane wersja  addix speed coś tam, coś tam😀 i udało się za pierwszym razem, pompką stacjonarną.

Zanim przystapiłem do uszczelnienia najpierw rant opony posmarowałem zwykłym płynem do naczyń i założyłem z dętkami na kilka godzin. Płyn do naczyń jest dość lepki więc nieźle uszczelnił i dość śliski więc nie było problemu z wszczeleniem się w rant. Później wyjąłem dętkę odginając rant opony tylko z jendej strony. Zamknąłem oponę i po napompowaniu wszystko już było uszczelnione. Spuściłem powietrze, odchyliłem opone aby nalać mleka, zamknąłem, napompowałem i to był koniec prac.

Zatem nie mogę po pierwszych próbach powiedzieć,że można się zniechęcić i ,że warto. Co bedzie dalej nie wiem ale po ponad 100km wszytko wyląda dobrze.

pozdrawiam

A jeśli ma się nie fart 😜 I nawet na tubeless flaka się złapie . Da się  jakoś reanimować na trasie  😜 Wozić ze sobą trochę extra mleka ??Jeszcze jakieś zestawy do naprawy łatania jakieś sznureczki widziałem na necie.

 

Czy już wyższa szkoła jazdy 😜  I zostawia się na drodze tylko wycieki  mleka jak się samo nie załata i po jeździe ;)  Czy raczej mało prawdopodobna sytuacja? Obawiam się usterek w trasie ;) 

 

Przy  tubeless częściej opon się nie wymienia jak jeżdżąc na dętce ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.decathlon.pl/p/zestaw-uszczelniaj-cy-trezado-do-monta-u-ko-w-systemie-tubeless-ready/_/R-p-X8555517?mc=8555517 na przykład. 

Vittoria TNT to aż za dużo, wziąłbym TLR - świetnie sie mleczą.

25 minut temu, bogus92 napisał:

Dodatkowo możliwość jazdy z niższym ciśnieniem zmniejsza komfort i polepsza właściwości trakcyjne.

Raczej zwiększa :)

25 minut temu, bogus92 napisał:

Tak naprawdę poza dolaniem raz w sezonie mleka noc nie robiłem,

Hmmm ... trzeba uważać - mleko wysycha. Nic się nie dzieje bo co ma się dziać ale gdy po roku zdjąłem oponę była zupełnie sucha. Myślę, że gdybym ją przebił nie uszczelniła by się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiecie ,że już  trzeba dolać mleka do uzupełnienia ? Kontrolnie  tak co 3, 4 miechy uzupełniacie  i ile dolewacie ??

Czy dopiero  jak w kole nie słychać  przelewania się?? Czytałem że pierwszy raz  po 100 ml na koło 29. Na te pierwsze główne wlanie ;) 

 

Jazda z niższym ciśnieniem 😜 Na razie  odpada ;) Aż nie zbije ponownie wagi ;p. Chociaż w sumie teraz na mleku snakea nie złapie XD 

 

 

I czy warto kupić cały zestaw coś takiego :

 

https://biostern.abstore.pl/opony-mtb-zestaw-vittoria-barzo-g2-0-29x2-25-tnt,c106,p4168,pl.html

 

I mniej więcej za ten komplet  jaka cena jest dobra ;) Tu akurat na stanie nie mają to i nikomu darmowej  reklamy nie zrobię 😜 Pierwszy lepszy link  z netu :) 

  Czy jednak  wszystko pojedynczo i zastosować się do tej zasady ;)

 

 


"Aby zoptymalizować wydajność i precyzję roweru, zalecamy montaż opony Barzo z przodu i Mezcal z tyłu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja trząsłem i słuchałem :D Potem olałem bo zapomniałem :) Vittorie są raczej mocne. Po roku zdjąłem oponę z czystej ciekawości i niestety było sucho. W sumie na pierwsze zalanie i dolewki poszło z 200ml, zeskrobałem zaschniętą skorupę zbierając może z 25g zaschniętego gluta. Reszta wyparowałą. Także już więcej czyszczenia nie będzie :)

16 minut temu, voodoo21 napisał:

Warto bo taniej ale te opony raz, że w wersji TNT są mocniejsze i w związku z tym cięższe a dwa, Barzo nadaje się bardziej na przód bo ma większe opory toczenia. Jak cały czas jeździsz w ciężkim terenie i tył buksuje to na tył tez warto. Jak sporo ważysz to bierz, mleko w gratisie, drugą sprzedaj i kup Mezcala na tył. 

A jak jeździsz po lekkim terenie typu szuter to bierz Mezcala z przodu i z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i namówili XD 

Teraz pozostanie mi tylko poszukać dobrej oferty cenowo i zamówić :) 

 

A opłaca się brać zestaw ten Zestaw uszczelniający Trezado  jeśli wykorzystam z niego tylko owijkę i wentyl ;)  Mleko powinno być w komplecie w Vittorii . A z tego co  na szybko czytałem ,że niby nie powinno się mieszać różnych   rodzajów mleka  i zostań na jednym. Chociaż to może tylko reklama szeptana producentów XD 

Poszukuje opon raczej tak do tyrania 50% asfalt reszta teren ;)Czasami może być więcej asfaltu . Najlepiej  opony uniwersalne na każde warunki pogodowe i sezon :D.

Wiem ,że  co do wszystkiego  to do niczego :) . Jednak coś muszę wybrać ,żeby nie żaglować oponami do warunków  ;) 

14 minut temu, wkg napisał:

No ja trząsłem i słuchałem :D Potem olałem bo zapomniałem :) Vittorie są raczej mocne. Po roku zdjąłem oponę z czystej ciekawości i niestety było sucho. W sumie na pierwsze zalanie i dolewki poszło z 200ml, zeskrobałem zaschniętą skorupę zbierając może z 25g zaschniętego gluta. Reszta wyparowałą. Także już więcej czyszczenia nie będzie :)

Warto bo taniej ale te opony raz, że w wersji TNT są mocniejsze i w związku z tym cięższe a dwa, Barzo nadaje się bardziej na przód bo ma większe opory toczenia. Jak cały czas jeździsz w ciężkim terenie i tył buksuje to na tył tez warto. Jak sporo ważysz to bierz, mleko w gratisie, drugą sprzedaj i kup Mezcala na tył. 

A jak jeździsz po lekkim terenie typu szuter to bierz Mezcala z przodu i z tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wkg napisał:

 

A jak jeździsz po lekkim terenie typu szuter to bierz Mezcala z przodu i z tyłu.

Uniwersalność opon Mezcal G2.0 sprawia, że niezależnie czy poruszasz się po utwardzonej nawierzchni, czy błotnistym szlaku, a nawet mokrym asfalcie opona zapewnia doskonałą przyczepność. Opona została wykonana z czterech różnych mieszanek gumowych, co sprawia, że jest tak uniwersalna.

 

No to coś dla mnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wkg napisał:

 Mezcala na obie a zalał mlekiem Trezado lub Decathlonu. Najlepszy jest ponoć Stans.

A mogę  Mezcala wybrać w wersji TNT lepszej wkładki ?  Tak ,żeby mieć jednak komfort psychiczny ,że  jednak wrócę bez uszkodzeń :D Czy opona będzie za  bardzo ciężka i nie się opłaca dopłacać do TNT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...