Skocz do zawartości

[MTB 3000-4000 zł.] geometria : "Wygodny" model


AnW

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Mam prośbę o pomoc w wytypowaniu modeli (nowych i używanych) w przedziale 3-4k, których geometria pozwoli na jazdę z w miarę wyprostowaną pozycją. Przede wszystkim chodzi mi o szyję. W moim przypadku nie powinienem zbyt długo zadzierać łba do góry :) 

Dodam, że nie ścigam się, jeżdżę rekreacyjnie. Osprzęt schodzi na drugi plan, przede wszystkim pozycja na rowerze.

Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie górale kłócą się z pozycją rekreacyjną. Ja bym poszedł w crossa, takiego np. Treka DS3/Gianta Roam 1, mają dość podobną geometrię, ja z geometrii Treka jestem w terenie bardzo zadowolony, sporo jeśli chodzi o pozycję można poprawić kokpitem, i choć jest to rower wygodny to sprawdza się na podjazdach itd. Jedyne co to z oponami nie można poszaleć, ale 1.95 z tego co kojarzę się mieszczą, nie wiem jak w Giancie. Może Race Kingi 2.0 by weszły. Pytanie czy to Ci wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Ja bym poszedł w crossa,

No właśnie nie podobają mi się :) Poza tym za płotem mam las z piaszczystymi ścieżkami. Im węższa opona tym ciężej.

Z tą rekreacyjna pozycją to też nie jest tak, że mogę jeździć wyłącznie siedząc wyprostowanym, ale np. szosa już odpada. W planach mam zmienić szosę na gravela i pokombinować jeszcze z mostkiem i może wtedy uda się pojeździć z barankiem :) 

59 minut temu, KrissDeValnor napisał:

Poszukaj modeli marki Cube.

Ok, popatrzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AnW napisał:

No właśnie nie podobają mi się :) Poza tym za płotem mam las z piaszczystymi ścieżkami. Im węższa opona tym ciężej.

Jeśli masz schorzenia szyjnego odcinka kręgosłupa na tyle duże, że musisz być wyprostowany to przecież i tak nie będziesz nie wiadomo jak cisnął po tych ścieżkach...

IMHO porada @MikeSkywalker jest sensowna, a Ty schowaj dumę w kieszeń i kup rower oferujący pozycję jakiej wymagasz zamiast MTB "bo wygląda", a potem pewnie i tak było by  kombinowanie z przedłużkami i dziwnymi mostkami nawet w "kwadratowym" Cube :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dużej różnicy w wyglądzie crossa a mtb :)

Jeśli koniecznie chcesz mtb, co ma sens ze względu na szerokość opony, to szukaj wspomnianego Cube albo Unibike np Fusion (tańszy) albo Evo (droższy). Tam górna rura jest dość krótka i nie leżysz mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m0d pisałem, że odpada u mnie szosa. Na MTB jeżdżę cały czas i szczęśliwie jest ok., po prostu w końcu mnie stać i chce kupić lepszy rower. Wszystko było konsultowane z ortopedą. Wskazanie jest takie, abym miał rower z możliwie wygodną pozycją. To nie kwesta dumy :), póki mogę to chcę MTB. A jak już nie będę mógł to się przeproszę z crosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś pokroju Fusiona i z podobną geometrią będzie w sam raz. Jeśli szukałbyś bliżej górnej granicy budżetu i powyżej to rowery mogą iść już w kierunku XC, także będą bardziej rozciągały i pochylały. 

W Fusionie jakby dać jakiś widelec ze średniej półki, doinwestować go nawet tysiaka zyskasz solidny rower na którym będzie się jeździło bardzo komfortowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...