Skocz do zawartości

[Pogaduchy]Dyskusja o forum SzajBajk


Accent_Szaj

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, dfq napisał:

Już od pewnego czasu miałem wrażenie  że tamto forum schodzi na psy (i to wcale nie z winy uczestników) i moja aktywność była coraz mniejsza.

Bo jeżeli komuś po paru latach aktywności (kilkaset pkt)  za odpowiedź na czyjegoś  posta   "niekoniecznie" wali się ostrzeżenie i próbuje  się moderować-zatwierdzać każdą wypowiedź to trzeba mieć niezły odlot a ludzi traktować jak marionetki. Niektórym pomyliło się moderowanie z cenzurą i złośliwością.

Ja miałem tam ostrzeżenia i kary (moderowanie zawartości, blokada pisania) głównie za wypowiedzi nie na temat, bo np. wspomniałem o napędzie 3x8 w temacie o napędzie 1x (choć było to odniesienie porównawcze, związane z zakresem przełożeń).

Ostatecznego bana dostałem za wstawienie poniższego filmiku z moim komentarzem, gdy dyskusja dotyczyła coraz większego cenzurowania treści:

 

  W dniu 11.04.2020 o 16:52, marvelo napisał:

Rak politycznej poprawności zaczął trawić także to forum. Jak tak dalej pójdzie, będziecie mieć tu samych nudnych, bezpłciowych bezkręgowców, a wszelkie dyskusje będą wyglądały tak:

Osobiście wolę mieć możliwość wyrażenia tego co chcę i być przy okazji obrażonym przez sto osób, niż mieć usta co chwilę zamykane przez cenzurę. 

W uzasadnieniu bana było coś o "sarkastycznym, złośliwym zachowaniu, niezgodnym z duchem forum". 

Podaję to jako próbkę tego, jak tam wyglądała moderacja. 

Zasad udzielania ostrzeżeń, za co grożą jakie blokady i na ile, czy ostrzeżenia wygasają czy nie, do dzisiaj nie ogarnąłem, bo to z regulaminu jasno nie wynikało.

Był za to jeden punkt, że Administracja może usunąć każdego, w każdej chwili bez podania przyczyny, który od razu mi się nie spodobał, bo w zasadzie tam nigdy nie znałeś dnia i godziny, kiedy mogłeś przestać istnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, chrismel napisał:

do kompletu jeszcze Pań brakuje, zwłaszcza jednej :)

Racja. Rowerowy internet jest dośc mały jak sie okazuje, napisałem przez youtube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marvelo napisał:

Podaję to jako próbkę tego, jak tam wyglądała moderacja. 

Przecież ten sam osobnik zibi zbanował mnie po tym jak w odpowiednim dziale napisałem "skargę" na to co odwala (którą zresztą kilka osób zdążyło poprzeć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Deco_10 napisał:

Wygląda na to, że Szaj chyba już odblokował forum bo nie ma komunikatu o zbanowaniu ale wygląda na to, że życie na tamtym forum mocno ucierpi..

haha, na to wygląda. Ale teraz, po tym co odwalił, to się może w pędzel pocałować. Popełnił medialne samobójstwo, a samobójstwa nie da się odwołać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mihau_ napisał:

Przecież ten sam osobnik zibi zbanował mnie po tym jak w odpowiednim dziale napisałem "skargę" na to co odwala (którą zresztą kilka osób zdążyło poprzeć).

W moim przypadku pod ostatnim ostrzeżeniem i banem podpisał się inny osobnik, którego nick ma coś wspólnego z pajęczakami, ale nie wiem, jaka tam była wśród nich hierarchia i kto o czym ostatecznie decydował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2021 o 11:21, Rumcajs. napisał:

Mi to tam w sumie lotto jakie jest forum, jak jest dobrze aktywne i są odpowiedni ludzie to jest ok.

Aczkowiek ten blazen z youtube na "S" już nawet pod czyimiś fimami jest wyśmiewany, nie tylko pod swoimi. I to zanim zrobił afere, poziom jego kanału jest totalnhm dnem i nieudaczną reklamą meridy. Co chyba jednak działało bo w propozycjach rowerów do X zł non stop była ta okropna merida big nine, wydaje mi się, że reklama działała i ludzie się nabierali na ten rower. W końcu można się tym jawnie podzielić bez obawy o ostrzezenie lub bana (choć dziś już pewnie bym go nie dostał :D)

Mówił do was "PiotrekGT" ;)

O nieeeee.....czytam sobie i czytam, szczeżuja na twarzy coraz szersza, bo stare forumowe mordki się odnajdują, a ten tu taki rumcajsowy mi moje miłości, moją ciemnoszarego rumaka. Moją ukochaną, już 1500kilometrowo zajeżdżoną, a obecnie domującą roztoczą w domowym kąciku..."okropna", tak mi nikt nie mówił będzie o mojej Meridzie Big nine ..500 lite. O, moje serducho!

A tak na poważnie, dziękuję @Elmapeto, bo po trochu czasu przerwy chciał człowiek wejść, życzenia złożyć, a tu, zablokowane!

Więc kilometrów, pięknych widoków i wspomnień, na 2 kołach i bez w tym nowym roku, a zdrowia przede wszystkim ( @Rumcajs., wybaczam :P) Wam wszystkim życzy koleżanka z uprzedniego forum ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...