Skocz do zawartości

[korba] falujący blat


aigimig

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

jakiś czas temu zauważyłem falowanie dużej tarczy. nagrałem filmik: https://www.youtube.com/watch?v=BDLkDuS3c1o

korba Prowheel 50x34T. nigdzie nie wyczuwam żadnych luzów. czy to oznacza, że sam blat jest wygięty? co w takiej sytuacji można zrobić? pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy post.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że tylko blat jest krzywy ( gdyby to była oś suportu to obie koronki robilyby to samo ) Trzeba wymienić blat.  Sprawdzić rozstaw otworów i szukać blatu. Lub całej korby, nawet używanej ( wtedy zwrócić uwagę czy pasuje pod długość osi obecnego suportu )

Ewentualnie możesz spróbować naprostowac, ale cudów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta korba pewnie ma oś na kwadrat? Jeśli tak, spróbuj ją zdjąć z osi a potem załóż ją ponownie najrówniej jak możesz i mocno ją dokręć. Niestety takie falowanie to częsty problem niezbyt dobrych korb na kwadrat. Wiąże się to z uciążliwym ocieraniem łańcucha o przednią przerzutkę. W obecnie ujeżdżanej przeze mnie szosie jest fsa vero 50-34 na kwadrat i także nieco faluje. Najlepiej chyba byłoby założyć jakiegoś clarisa albo sorę 50-34 ze zintegrowaną osią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi. faktycznie mogło się to zacząć po małym wypadku, w którym rower zawisł trochę na krawężniku. rozejrzę się za nowym blatem. a czy do tego czasu można na tym normalnie jeździć czy grozi to dalszymi uszkodzeniami, np. kasety? zauważyłem jedynie lekkie ocieranie łańcucha o przednią przerzutkę o którym pisał KurczakNorris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...