Skocz do zawartości

[opony] nowe opony do lasu 29"


hawkeye

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam, przymierzam się do wymiany opon z roweru (Kands Alfa City) trekingowego CST Traveler Cross 42-622 (700-40C) na bardziej dostosowane do ścieżek/dróg polnych/leśnych, na szuter, trochę błoto/piach. Żeby nie było, jestem amatorem. Zastanawiam się na Continental RaceKing 29x2.0 Schwalbe Smart Sam 29x1.75. Myślę, że opona 2" (50 mm) powinna wejść. Budżet to ok 60-80 zł. Czy powyższe opony są ok, czy może polecicie coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2020 o 11:32, bogus92 napisał:

Potwierdzam zdanie @cervandes na temat Ikon vs Mezcal. Ikona jak szybko założyłem, tak szybko sprzedałem. Opory miał niesamowite, do tego był bardzo głośny na asfalcie a i trakcja na nawierzchniach o których napisałeś była kiepska. Po zmianie na Mezcala rower sam jedzie :)

Po asfalcie i twardym jedzie, ale trochę piachu i stoi. Hawkeye nadmienił, że nie czuje się pewnie na IKONach, ale na Mezcalach pewniej się nie poczuje. Opinię o IKONach potwierdzam. Cieszyłem się przez chwilę po przesiadce z Ardentów, ale fruwać się na nich nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
54 minuty temu, artoor napisał:

Po asfalcie i twardym jedzie, ale trochę piachu i stoi.

Tu się nie zgodzę, w piachu w moim odczuciu jest dobrze, ostatnio nawet zaskakująco poradziły sobie w błocie. Jednak błoto i mokre tereny to nie są do końca rewiry Mezcala. Chociaż chyba nikt tego nie oczekiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2020 o 08:53, bastard83 napisał:

Myślę, że opona 2" (50 mm) powinna wejść.

Zamiast myśleć zmierz ;)

Potrzebujesz ponad 10mm zapasu w ramie (względem obecnych), lepiej koło 20mm, żeby wcisnąć tak szerokie opony.
Kiedyś w crossowej ramie (Accent Shannon 2007) też chciałem wpakować coś pokroju 1,9-2,0", skończyło się na Smart Samach 1,75" i dużo zapasu nie było. Dodatkowo musiałem kombinować z tylnym błotnikiem bo przestał się mieścić.

Przesiadałem się z 38mm. Największą różnicę odczułem na piachu, zaczęło się całkiem nieźle po nim jechać.
Na błoto ciężko mi porównać, bo zmienili trochę przez ten czas bieżnik. Wtedy dawały radę ale bez szału, no i dużo zależy jakie błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie takie Smart Samy 1,75" kupiłem. Przyczepność lepsza, pewniej się na niej czuje na leśnej drodze. W piasku też jest lepiej. Poniżej zdjęcia jeszcze ze starą oponą i calówką.

Chciałem szersze opony, ale też nie zbyt szerokie. Taki kompromis, żeby też zbyt ciężko nie było, a te Smart Samy 2,10" to już 54 mm.

Przy okazji okazało się, że jeden konus jest do wymiany (podczas wymiany opon sprawdziłem opory osi) i zrobiłem przegląd bębenka, już przeskakiwał.

20201020_201902.jpg

20201020_201807.jpg

20201020_201724.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Przepraszam że tak post pod postem. Szukałem w sieci, ale nie mogę znaleźć wyjaśnienia dlaczego jedna opona ma dwie różne szerokości?

Na przykładzie mojej starej opony CST 28x1,6 700-40C 42-622.

Dlaczego w zależności od systemu szerokość jest inna 40 mm (w calach 40,64 mm) czy 42 mm?? Wiem że to niby nie wiele i zależy to również od ciśnienia, to pomijam. Dane podane przez producenta są różne i nie wiem dlaczego. Możecie mi to wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2021 o 09:25, bastard83 napisał:

Dlaczego w zależności od systemu szerokość jest inna 40 mm (w calach 40,64 mm) czy 42 mm??

Bo to nie są faktyczne rozmiary, a coś bliżej klasy rozmiaru ;)

Teoretycznie najbliżej prawdy powinna być rozmiarówka etrto, gdzie podana jest wewnętrzna średnica opony (rozmiar obręczy) i średnica/szerokość. Np. 42x622 to opona na obręcze 622mm (28") i szeroka na 42mm.
Rozmiar calowy, to zewnętrzna średnica opony i szerokość. Bywają z tego problemy, bo niektóre opony 27" są na większe obręcze niż opony 28".
700x40C to rozmiarówka francuska, 700 to średnica zewnętrzna opony, 40 to szerokość (może wysokość, średnica balona), C to dodatkowe oznaczenie szerokości (A najszersza, D najwęższa). Byłoby dobre, gdyby te 40 to była wysokość opony, a litera modyfikator szerokości, odstępstwo od tych 40mm.

Najlepiej jakby do etrto dodali dwa promienie balona opony, tak żeby była wiadoma wysokość i szerokość.

A na koniec to nakładają się jeszcze nieścisłości producentów opon. Podaje 42mm, a faktycznie jest np. 40mm.

19 godzin temu, fw66 napisał:

Szybkie pytanie: kupiłem Spotted Cat - w którą stronę powinny się kręcić?

Nie ma oznaczeń kierunku?
Spróbowałbym z przodu tymi schodzącymi wypustkami do przodu, powinien być mniejszy opór i lepsze hamowanie w terenie.
Tył na odwrót, żeby lepiej się wgryzała jako napędowa. Ewentualnie tak samo jak przednią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...