Skocz do zawartości

[elektryk] dla emerytki do pokonania 55km


Clip

Rekomendowane odpowiedzi

mama jeździ na prostym MTB (stalowy sztywniak z osprzętem poniżej acery)

Robi na tym 20km w porywach 30km i wtedy jest to już wyzwanie.

Na działkę letniskową ma 55km, czy na jakimś prostym elektryku dojedzie tam w skończonym czasie? Jakby dało się wykręcić komfortowe 18-20km/h było by ok. 

Czy taki rower może być jedynym (nie ma w mieszkaniu miejsca na dwa). Czy są jakieś wersję z których po wyjęciu baterii można by korzystać na codzień na krótkich dystansach i żeby wtedy ważył do powiedzmy 17-18kg?

Jeżeli chodzi o geometrię to coś raczej w stronę miejskiego.

MTB ma dlatego że 20 lat temu innych się nie kupowało.

Edytowane przez Clip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi to ocenić nigdy nie siedziałem na dwukołowej tesli..

Czy 20-30km bez wspomagania przełoży się na 55km ze wspomaganiem?

To jest tak jak dobry wiatr w plecy czy bardziej jak jazda z górki gdzie się pedałuje "na pusto"?

Co do 3h to myślę że z jakąś przerwą do ogarnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw określ budżet . Elektryka można kupić za 4 albo 14 tyś . Droższe też są ale do wymienionych celów nie potrzebne  .

Rower ze wspomaganiem pomaga do 25km/h  . Dobry rower z silnikiem centralnym ma 3-4 tryby pracy i w tych wyższych właściwie wystarczy machać nogami . Pomijam górskie trasy z podjazdami . Po płaskim bateria 400 , a tym bardziej 500 powinna wystarczyć na 50-60 km z sensownym wspomaganiem , ale nie z maksymalnym . Trzeba by wozić ładowarkę ze sobą żeby wrócić .

Elektryka raczej nie można traktować jak normalnego roweru ( piszę o rowerach z silnikiem centralnym bo takie znam ) . Taki rower wazy ponad 20kg i jazda bez prądu jest uciążliwa . Tzn po płaskim da się ale po co ? Łatwiej i przyjemniej na zwykłym . Miejska geo nie sprawdzi się na takim dystansie , tu rower trekkingowy potrzebny .

Ja bym to tak widział  https://www.unibike.pl/rapidlds.html .  

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki budżet, najpierw chciałbym się rozeznać co ile kosztuje. Pewnie 5 koła może być jakąś psychologiczną barierią, ale do przekroczenia w uzasadnionych przypadkach, 10 na pewno już nie.

Ten unibike całkiem fajny ale nadal straszny kloc i chyba faktycznie nie nada się na codzień.

Czy w tych rowerach baterie są montowane na stałe czy mozna je odpinać? Bo to by pewnie pozwoliło zdjąć parę kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dodam tylko, że w wypadku silników Bosch, to jadąc w trybie "eco" ma się właściwie wrażenie jazdy na "analogowym" lekkim rowerze. Przy baterii 500 Ah, na tym trybie, po płaskim w zasadzie terenie, przy moich grubo ponad 100 kg, jestem w stanie zrobić 100 km gdy zostaje mi "jedna kreska" na wyświetlaczu. Więcej nie próbuję, bo ponoć całkowite rozładowanie baterii jej nie służy, chociaż tu też opinii jest bez liku...

Kiedy natomiast jedziesz pod wzniesienie i wiatr i aby nie wkręcić sobie języka w łańcuch włączysz tryb "tour" lub w skrajnych wypadkach "sport" i tak dla zabawy wyłączysz w ogóle wspomaganie, to błogosławisz ten dzień, w którym kupiłeś/łaś sobie elektryka... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, czarli02 napisał:

Więcej nie próbuję, bo ponoć całkowite rozładowanie baterii jej nie służy

Nie ponoć, tylko na pewno. Bateria Li-Ion jest bardzo wrażliwa pod tym względem. Szczególnie, jeśli zostanie całkowicie rozładowana i pozostawiona w tym stanie przez dłuższy czas. W skrajnym przypadku może nawet dojść do jej trwałego uszkodzenia.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...