Skocz do zawartości

[Nowe koła] Kross Trans 11


Rofran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jako, że w tylnym kole zaczęła pękać mi felga, a w przednim kole coś szwankuje z prądnicą (przejechałem na tych kołach ok 18k km po bardzo zróżnicowanym terenie zarówno w lecie jak i w zimie), chciałbym wymienić jedno i drugie na coś solidniejszego. Najpierw myślałem żeby wymienić same obręcze, szprychy i prądnicę (podejrzewam, że przednią felgę czeka to samo, zwłaszcza ze w tym roku dostanie dodatkowy bagażnik na przód, a felgi Krossa mają renomę jaką mają), ale czy to się będzie cenowo opłacało? Później trafiłem na coś takiego:

https://www.rowertour.com/p/56964/kolo-tylne-28-cross-trekking-v-brake-shimano-deore-mavic-a-319-czarne

https://www.rowertour.com/p/56958/kolo-przednie-28-z-pradnica-6v3w-v-brake-shimano-dh-3n72-mavic-a-319-czarne

Opony na których jeżdżę i chce jeździć to Shwalbe Marathon Plus (je również będę wymieniał na nowe, dlatego nie podaję dokładnych wymiarów - wszystko zależy od obręczy, którą wybiorę), sam ważę ok 80kg, na tył pójdą 2 sakwy ok 20kg razem, na przód mniej więcej 2x 5kg. Szukam czegoś solidnego co jest w stanie przetrwać kilkutygodniowe tripy z sakwami. Cena - do 1000 pln za 2 koła. 

Wiem, że mam hamulce hydrauliczne a felgi są pod v-brakei ale w tę stronę z tego co wiem to nie robi różnicy, gorzej by było odwrotnie ;)

Podrzucam jeszcze link do mojego modelu roweru:

https://www.kross.pl/en/2018/trekking/trans-11-0

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś nie zrozumiał postu Pablo - do tych piast nie dokręcisz tarcz hamulcowych . Nie da się ! Czyli te koła nie są do twojego roweru .

A tak generalnie , piasty shimano nie są złe ale osobiście mam alergię na regulacje konusów . Szukał bym piasty na łożyskach maszynowych i oczywiście z mocowaniem tarczy .

Aha , a jakie mocowanie masz ? Tarcze mogą być na 6 śrub albo centerlock . Musisz kupić piastę z takim mocowaniem jakie masz albo zmienić też tarczę .

Nie wiem czy łapiesz o czym piszę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odpowiedzi,

Cytat

mam hamulce hydrauliczne a felgi są pod v-brakei ale w tę stronę z tego co wiem to nie robi różnicy

co do tego, szukałem wcześniej samych obręczy i szprych i wyczytałem w internecie, że na obręczy pod v-brake, można jeździć z hamulcami hydraulicznymi a odwrotnie nie da rady. Wydaje się logiczne, że felga musi być specjalnie wyprofilowana pod v-brakei, a jeżeli nie jest to nie będzie to grało. Na piasty po prostu nie zwróciłem uwagi, dzięki za sprostowanie.

Jak widać jestem laikiem i proszę o pomoc, postów w internecie jest mnóstwo, a jak wiadomo co roku pojawia się mnóstwo nowego sprzętu na rynku.

Cytat

Aha , a jakie mocowanie masz ? Tarcze mogą być na 6 śrub albo centerlock . Musisz kupić piastę z takim mocowaniem jakie masz albo zmienić też tarczę .

Niestety do roweru o którym mowa nie mam dostępu (jestem za granicą, wracam w lipcu o ile zniosą przymusową kwarantannę), dlatego też korzystając z chwili czasu chciałbym zrobić porządny research przed oddaniem roweru do serwisu i kupić coś porządnego. Opcja wymiany tarczy też wchodzi w grę, przednia tarcza była już raz prostowana...

Edit, dzwoniłem do ojca, tarcze są na 6 śrub.

Chciałbym Was prosić o jakieś propozycje.

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...