Skocz do zawartości

[Wybór Roweru] jazda po mieście/lesie


arscon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

chciałbym zakupić rower, będzie on służył to dojeżdżania do pracy, czasem do pojeżdżenia po mieście, czasem za miasto ale drużkami rowerowymi, coś tam w lesie po utwardzonym podłożu ale rzadko. Wzrost mam 184cm. Upatrzyłem sobie coś takiego, pytanie do was bo kompletnie się nie znam. Jak w opisie jest napisane, jest to składak. Czy jest wart swojej ceny i zainteresowania ? Coś powiecie więcej na jego temat bo jestem zielony?

https://www.olx.pl/oferta/rower-gorski-mtb-29-specialized-s-works-epic-ht-2019-praktycznie-nowy-CID767-IDBjeFt.html#737e832659

Jest to ten rower.

Dziękuje za wyrozumiałość, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet do 7tyś powiedzmy?

Jakby to powiedzieć, ten z linku wpadł mi po prostu w oko. Chodzi mi też czy jest wart tej ceny, a jeśli nie to ile jest wart według was koledzy? Ile mógłbym zaproponować dla sprzedającego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym jeździsz obecnie? Ten rower to sportowa konstrukcja, w dodatku jesteś na granicy rozmiaru. Może się okazać, że będzie Ci mocno niewygodnie z wyciągniętą i pochyloną pozycją, nawet abstrahując od tego, że to model do zupełnie innych zastosowań niż napisałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, some1 napisał:

Na czym jeździsz obecnie? Ten rower to sportowa konstrukcja, w dodatku jesteś na granicy rozmiaru. Może się okazać, że będzie Ci mocno niewygodnie z wyciągniętą i pochyloną pozycją, nawet abstrahując od tego, że to model do zupełnie innych zastosowań niż napisałeś. 

miałem szosówkę ale nie nadawała się do jazdy po mieście tak po prostu, za dużo krawężników, za mało dróżek rowerowych więc sprzedałem. Co masz na myśli na granicy rozmiaru? w szosie miałem ramę 58 o ile dobrze pamiętam. Do jakich zastosowań jest ten rower z linku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rower XC z górnej półki, głównie dla ludzi, którzy startują w maratonach albo po prostu zaawansowanych amatorów. Oczywiście nikt nie broni jeździć takim po bułki do sklepu, ale głównym przeznaczeniem tego modelu jest jazda w terenie, i to z naciskiem na "szybko" a nie "wygodnie" :)

Choć jeśli wcześniej miałeś już szosę, to jakiegoś szoku być nie powinno. 

A jeśli chodzi o rozmiar, to popatrzyłem po prostu na to co podaje producent. 184-185cm to właśnie granica pomiędzy L a XL. 

https://www.specialized.com/us/en/s-works-epic-hardtail/p/154340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że potrzebujesz takiego roweru, skoro się nie znasz?

To jest sprzęt pod ściśle określone zastosowania, nie do jeżdżenia po osiedlu. Po pierwsze szkoda, po drugie - nie będzie za wygodnie (chyba, że zrobi się z niego potworka).

Generalnie sam rower warto wziąć chociażby ze względu na ramę (ale będąc szczerym za te pieniądze wolałbym coś innego, a raczej cały rower w świetnej konfiguracji ;)). Spec nie miał framesetu w takim kolorze na rynek europejski w 2019 roku, ale z tego co widzę, był taki w Ameryce. Może ze względu na wymianę gwarancyjną i zmianę kolekcji przysłali to, co im zalegało. Rozmiar XL, duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower z linku powinien być ok, choć nikt go z myślą o jeździe po mieście nie projektował. Jest lekki i masz dobry amor więc w stosunku do szosy będzie wygodny, a szybkość nadal będzie niezła.
Alternatywnie poszukaj gravela, najlepiej z grx i dołóż amortyzowany mostek, w tej cenie spokojnie to ogarniesz.
https://redshiftsports.com/shockstop-suspension-stem
To całkiem dobrze daje radę w warunkach miejskich, choć oczywiście amor to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, arscon napisał:

będzie on służył to dojeżdżania do pracy

Masz gdzie trzymać bezpiecznie w pracy?
Jeżeli tak, to można się bawić w drogie rowery, jeżeli nie to głupio jakby został skradziony lub uszkodzony.

Kolejna sprawa, to dojeżdżasz codziennie bez względu na pogodę i porę roku, czy tylko jak jest ciepło i sucho?
Do takiej sportowej maszyny ciężko dobrać sensowne błotniki.
W ciemnych porach roku fajną sprawą jest oświetlenie na dynamo w piaście. Odpada zabawa w wymianę/ładowanie baterii/akumulatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe "ze skrajności w skrajność" :rolleyes:

Autorze tematu - pomiędzy szosówką a ściganckim wycinakiem mtb jest naprawdę wiele rodzajów rowerów i znajdziesz w tym przedziale bardziej adekwatne konstrukcje do zastosowania o jakim piszesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...