Skocz do zawartości
CzerwonyChlopak

[Stery rowerowe] Model roweru Maxim ms 3.3

Rekomendowane odpowiedzi

CzerwonyChlopak
Napisano (edytowane)

Witam, mam mianowicie problem ze sterami rowerowymi.Na początku lutego postanowiłem, że zrobię serwis sterów, poszło idealnie ładnie przesmarowałem, następnie potem złożyłem.

Mianowicie problem zaczął się 2 dni temu, jak zacząłem robić serwis amora, zdjąłem ramę z widelca, stery rozebrałem, ale zgubiłem (nie wiem, jak się to nazywa, ale to taka uszczelka, gumeczka płaska) która jest na początku amortyzatora i potem na nią idzie wianuszek z łożyskami (nie wiem, czy dobrze piszę)Po tym jak złożyłem bez ten gukeczki kierownicą ciężej sie obraca, znaczy sama się obróci, ale czuć, że coś ją zatrzymuje. W rower włożyłem dużo pracy. W ciągu dalszym nie jestem pewniej, czy to są stery Neco H142, wnioskuję z ofert i przeczytanych podzespołów roweru oferty. Chciał bym je wymienić na te same, ponieważ dla swojej świadomości, chcę mieć spokój, ale przy okazji przydałoby się nowe stery, problem w tym, że właśnie nie jestem pewnien jakie to są, czy ahead, czy półzintegrowane.

Czy jest ktoś mi w stanie pomóc, Pozdrawiam

Edytowane przez CzerwonyChlopak
Za mało dopisane

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• CzerwonyChlopak
      Przez CzerwonyChlopak
      Witam, mam mianowicie problem ze sterami rowerowymi.Na początku lutego postanowiłem, że zrobię serwis sterów, poszło idealnie ładnie przesmarowałem, następnie potem złożyłem.
      Mianowicie problem zaczął się 2 dni temu, jak zacząłem robić serwis amora, zdjąłem ramę z widelca, stery rozebrałem, ale zgubiłem (nie wiem, jak się to nazywa, ale to taka uszczelka, gumeczka płaska) która jest na początku amortyzatora i potem na nią idzie wianuszek z łożyskami (nie wiem, czy dobrze piszę)Po tym jak złożyłem bez ten gukeczki kierownicą ciężej sie obraca, znaczy sama się obróci, ale czuć, że coś ją zatrzymuje. W rower włożyłem dużo pracy. W ciągu dalszym nie jestem pewniej, czy to są stery Neco H142, wnioskuję z ofert i przeczytanych podzespołów roweru oferty. Chciał bym je wymienić na te same, ponieważ dla swojej świadomości, chcę mieć spokój, ale przy okazji przydałoby się nowe stery, problem w tym, że właśnie nie jestem pewnien jakie to są, czy ahead, czy półzintegrowane.
      Czy jest ktoś mi w stanie pomóc, Pozdrawiam
    • lakazs
      Przez lakazs
      Witam jakiś czas temu na wycieczce miałem przez chwilę dziwny dźwięk, ciężko mi go opisać, takie szuranie z podkręconym basem, w okolicach tylnego koła, nie wiem gdzie dokładnie, drgania czuć na korbie również.
      Od jakiegoś czasu potrzeba coraz niższej prędkości aby uzykać ten efekt.

Kiedy pedałuję nie ważne jak szybko jadę dźwięku nie ma, natomiast kiedy przestanę jest to nie do zniesienia i dla mnie i dla osób w okolicy, bardzo głośny dźwięk którego wcześniej nie słszałem więc ciężko mi go opisać.
      Teraz wystarczy po prostu nie pedałować żeby znowu buczało
      Rozumiem że podałem mało informacji więc jesli wpadnie wam do głowy pomysł co spróbować/sprawdzić piszcie będę aktualizował na bieżąco
      położyłem rower do góry nogami, nie dało się uzyskać tego przy kręceniu korbą ręcznie, ponadto kiedy jadę po ulicy i nie ma akurat tego, to po niewielkiej przeszkodzie czy krawężniku a nawet wjazdu na owy zaczyna buczeć, tak samo jak jest efekt i zjadę lub "spadnę" z krawężnika, wszystko wraca do normy

Podczac kręcenia korbą do tyłu również to słychać
      Rower trek ex9 
      Korba deore xt
      Jutro postaram się nagrać dźwięk
    • Dantob
      Przez Dantob
      WItam mam problem. Chcę złożyć koło lecz nie wiem jak dobrać długość szprych(zaplot na 3 krzyże).
    • Gość Paula
      Przez Gość Paula
      Dzień dobry,

Zwracam się do Was, do znawców rowerów, z pytaniem, jaki rower jest odpowiedni dla dziewczynki w wieku 10 lat i 138 cm wzrostu? W jednym sklepie rowerowym powiedzieli, żeby kupić jej rower z kołami 28 cali i ramą 17 cali, na którym będzie mogła jeździć nawet jako dorosła. Z kolei w drugim sklepie, Pan stwierdził, że absolutnie nie taki rower jest dla osoby z około 170 cm wzrostu i poleca koła 26 cali i ramę 15 cali.
      Chciałabym, żeby szybko z niego nie wyrosła i rower posłużył jej na długie lata. Ja na swoim rowerze, który dostałam na komunię, pojeździłam około dwóch lat, bo po prostu zrobił się na mnie za mały. Będę wdzięczna na wszystkie podpowiedzi!
    • Matiaszek
      Przez Matiaszek
      Witam.
      Mam pewien problem z moim rock shoxem revelation dual air u-turn (120mm-150mm). Chodzi o to, że pompuje do obu komór po 150psi, amortyzator powinien być wtedy twardy niestety jest dalej miękki jakby nie miał powietrza, ale normalnie odbija i nie ma martwego skoku. Drugim problemem jest jego praca. Strasznie powoli pracuje.
      Wie ktoś co jest przyczyną? Jak to naprawić? Ewentualnie ile za naprawę czegoś takiego wzięliby w serwisie?