Skocz do zawartości

[komputer] Garmin Edge 530 - czy na pewno?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mi chodzi o segmenty - czy w sumie przejechałem na przykład 38 czy 38,17 km mniej mnie interesuje. Spójrz - jest sobie segment, dla każdego taki sam, ta sama długość, ten sam punkt początkowy i końcowy. Strava bierze czas początku i czas końca  z GPS a długość i przewyższenie do obliczenia średniej szybkości i VAM ze swoich danych o segmencie i to tyle. Dodatkowo dane GPS czy nie opuściłeś segmentu. Gdyby było inaczej wystarczyłoby wprowadzić obwód koła 5 metrów i wszystkie KOM-y twoje :D Przeciez to Strava zlicza całkowity czas aktywności i czas jazdy.

To jest zresztą prosty sposób na sprawdzenie jak to działa - podwój sobie obwód koła w Garminie i sprawdź, czy Strawa pokaże Ci dwa razy większe średnie - przypuszczam, że wątpię ;)

PS: Mi tam i tak najbardziej się podoba Remote :) Nie muszę odrywać dłoni od kierownicy żeby z np. mapy przerzucić ekran na szybkość, dystans, moc ... czujnik jak mi się przypomni to sobie założę - czemu nie ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie KOM-y też Twoje na elektryku czy skuterze :P.

Może faktycznie w przypadku segmentów jest uwzględniana tylko wartość obliczana przez Stravę, ale wykres prędkości raczej już jest w oparciu o dane z czujnika ;) no ale do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, arturooo3 napisał:

Wszystkie KOM-y też Twoje na elektryku czy skuterze :P.

Czasem po prostu jade autem :D

Teraz, arturooo3 napisał:

Może faktycznie w przypadku segmentów jest uwzględniana tylko wartość obliczana przez Stravę

No nie może tylko faktycznie :D 

Teraz, arturooo3 napisał:

wykres prędkości raczej już jest w oparciu o dane z czujnika ;) no ale do sprawdzenia.

Łatwo to sprawdzić tym chwytem ze zmianą obwodu. Tylko po co komu wykres prędkości ? Tętno, moc jeszcze rozumiem ... 

PS: A jak Strava działa przy imporcie np. z Endomondo gdzie nie ma szybkości ? Sama liczy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, może lepsza opcja na sprawdzenie to zrobić segment w jakimś tunelu...

A później przejechać szybko i zaczekać i przejechać normalnie i potem porównać... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bo jak bierze prędkość z czujnika a czujnik ma 2x większy obwód to widzisz na garminie prędkość średnią powiedzmy 50 km/h, potem importujesz do stravy i patrzysz - proste jak świński ogon ; ) I trzeba to zrobić na istniejącym segmencie bo przecież do istniejących się porównujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacząco zwiększa komfort. Jeżeli używasz kilku ekranów - a jak się ma to się używa - jadąc na mtb trudno jest odrywać dłoń od kierownicy i zmieniać ekrany. Mapa, sementy, pętle,  podstawowe informacje to już są cztery ekrany. Z kolei auto scrolling jest w mojej opinii zupełnie nieprzydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie tylko się nie śmiejcie ;-) Jak eksportować aktywność w aplikacji Garmin Connect do gpx? Wchodzę w aktywność, która chce wyeksportować i nie widzę żadnej takiej opcji. 

Dzisiaj Garmin był aktywny 8,5 godziny. Zjadł 49% baterii. Ekran na 20% jasności. Bez żadnych czujników, BT itp. Czy coś nie za dużo? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Garmin eksportuje do Stravy przez gpx to tam niema żadnej informacji o prędkości, strava musi sama wyliczać.

Jest tylko pozycja GPS, elewacja i czas.

<trkpt lat="51.3234200" lon="21.0690250">
    <ele>201.9</ele>
    <time>2020-06-27T10:24:29Z</time>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, chopmaz napisał:

Dzisiaj Garmin był aktywny 8,5 godziny. Zjadł 49% baterii. Ekran na 20% jasności. Bez żadnych czujników, BT itp. Czy coś nie za dużo? 

Podświetlenie masz cały czas włączone? Ja mam wyłaczanie po 15 sekundach i jasność na auto. Przy podłączonych 3 czujnikach schodzi jakieś 4% na godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, arek_wro napisał:

Podświetlenie masz cały czas włączone? Ja mam wyłaczanie po 15 sekundach i jasność na auto. Przy podłączonych 3 czujnikach schodzi jakieś 4% na godzinę.

Sprawdź koniecznie Battery Up Down ze skelpu IQ ;) . Sporo pomoże przy poszukiwaniach i analizie co zużywa energię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, arek_wro napisał:

Podświetlenie masz cały czas włączone? Ja mam wyłaczanie po 15 sekundach i jasność na auto. Przy podłączonych 3 czujnikach schodzi jakieś 4% na godzinę.

Dużo :) Powyżej 2.5%/h nie wskakuje - HR/SPD/CAD

 

image.thumb.png.1f30512f6d36ab6fb911d5a93a6448ef.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2020 o 23:40, chopmaz napisał:

Tak podawali też w poradniku, ale ja właśnie tego kółeczka nigdzie nie widzę. Edit: Chodzi mi o aplikację w telefonie. Na PC jeszcze nie sprawdzałem. 

W aplikacji w telefonie nie ma takiej opcji ale z telefonu możesz wejść przez przeglądarkę na garmin Connect i wtedy taka opcja jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy podpiętych następujących: Garmin Speed Sensor 2, Garmin Cadence Senor 2, HRM Dual, Garmin Varia RTL500, Bontrager ION 200 RT

I jasności ustawionej na auto

Podczas jazdy w ciągu dnia zużycie wynosi około 5%/h.

image.png.597dff201a6481ca2714a056fbfb7aff.png

Wieczorem, gdy moc podświetlenia rośnie zwiększa się do około 7%/h:

image.png.45535c6b02656b4a9e4d81aaebce6278.png

Co oceniam za dobre wyniki, bo to z zestawem czujników de facto między 16h a 20h.

EDIT: to sporo więcej niż 2.5% u kolegi wyżej, ale Varia sporo żre prądu podobno ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, arek_wro napisał:

Podświetlenie masz cały czas włączone? Ja mam wyłaczanie po 15 sekundach i jasność na auto. Przy podłączonych 3 czujnikach schodzi jakieś 4% na godzinę.

Tak, było cały czas włączone. Jednak sama navi, bez niczego więcej, to dość sporo jak na 830.

Dzisiaj z kolei: aktywność 3 godz. 46 min. W jedną stronę tylko zapis śladu natomiast powrót już z nawigacją. Cały czas włączone oszczędzanie baterii. Żadnych czujników i BT. Zeszło 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, arek_wro napisał:

Rozumiem, że to z włączonym oszczędzaniem baterii, bo to by oznaczało 40 godzin na jednym ładowaniu. Ja mam oszczędzanie baterii wyłączone.

Nie, mam je wyłączone :)

Z aktywnych aplikacji zainstalowanych na nim mam: Battery Up Down i Fat Burner 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak z liniowością. Nie chce mi się wierzyć, żeby bateria wytrzymała 40 godzin na jednym ładowaniu. No chyba, że masz jakiś wyjątkowy egzemplarz. Do tej pory mi się wydawało, że ja taki mam, bo wytrzymuje parę godzin dłużej niż to co podaje Garmin. 

Teraz, wkg napisał:

A tak generalnie - to do liczących te godziny, często macie tripy po kilkanaście godzin jazdy ?

A często jesteś więcej niż 24 godziny poza domem? Pewnie nie, ale chyba wolałbyś smartfona, którego będziesz ładować co 3-4 dni, zamiast takiego, którego trzeba ładować codziennie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...