Skocz do zawartości

[komputer] Garmin Edge 530 - czy na pewno?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Charvel napisał:

Nie masz przypadkiem telefonu z obsługą ANT+ ?

Speed Sensor 2 (jak i Cadence Sensor 2 oraz HRM-Dual) działają po ANT+ oraz BT.

15 minut temu, Charvel napisał:

BTW: jak 530 z 5.50 ? Na forum jest kilka wątków o restartach edge na tej wersji - póki co wciąż siedzę na 5.20 :)

U mnie jest super, aktualizuj śmiało. Gdzieś widziałem nawet, że na baterii lepiej trzyma. Jedyny błąd to niewyświetlające się nazwy Wifi w urządzeniu no ale kto tam patrzy jak już ma dodane swoje sieci... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Charvel napisał:

Nie masz przypadkiem telefonu z obsługą ANT+ ? 

BTW: jak 530 z 5.50 ? Na forum jest kilka wątków o restartach edge na tej wersji - póki co wciąż siedzę na 5.20 :)

 

Mam telefon z ANT+ ale czujnik nie jest z nim sparowany. Fajnie to wygląda bo widać stan baterii. Ja nie mam żadnych problemów z softem 5.50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to u mnie też się to wyświetla, acz szkoda, że już informacji z czujnika kadencji brak oraz z HRM-Dual też brak.. :(.

Btw. u mnie wyświetla się wersja 2.3, może możesz zaktualizować swój speed sensor? :D

( @FigoiFago zaktualizować możesz przez telefon i Garmin Connect lub przez Edge-a w ustawieniach->Sensory )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Speed Sensor po prostu z uwagi na swój parametr musi być nieco bardziej rozbudowany - wszak bez ustawienia wymiarów koła będzie podawał wyniki plus-minus :P.

Tzn. automatyczna detekcja podobno nie działa źle, ale dla dokładności... lepiej wprowadzić ręcznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugina się, ale nie o 40 mm. Mam pytanie do znawców. Jadę sobie segment Stravy, na liczniku mam info, że pobiłem poprzedni czas o 4 sekundy, co akurat w przypadku tego segmentu da mi 3 miejsce. Po zsynchronizowaniu jazdy na Stravie czas gorszy o 4 sekundy od tego jaki wyświetlał licznik. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Charvel napisał:

No ba, idealnie tam pasuje Varia UT800 ;-)

Patrzę na tą latarkę, podobno nawet fajna, DCRainmaiker chwali ale jakoś jej uchwyt mi nie pasuje do mojego uchwytu mtb do Edge 530 :/ Kończy się "uszami" i pewnie potrzebuje innego gniazda. On jest w komplecie czy to trzeba oddzielnie kupować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, czyli w sumie miałbym o jeden uchwyt za dużo i o 40 E za mało. Wiem, że oni sprzedają w róznych pakietach i miałem nadzieję, że znajdę taniej z samym gniazdem do uchwytu - który już mam :/

Tzn chętnie bym widział tańszą lampkę z tym: https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/552900.

Kurcze, oni mają nawet pilota do latarki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Proszę, uchwyt do Garmina z możliwością zamontowania kamery/latarki i czego tam jeszcze chcesz.

image.png.2a6ed3cdce3e6013e924c36235cdfad7.png

Ja mam Convoy S2 w ten sposób podpiętą. Jeśli chcecie mogę cyknąć fotkę jak wrócę do domu. Całość (uchwyt+lampka) zamknęła się w kwocie 100 zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwsza jazda z Garmin 830. Ogólnie jestem zadowolony. Jest dużo wygodniej niż jazda z navi w telefonie.

Przez 2 godz. 15 min ubyło 13% baterii. Samo urządzenie, żadnych czujników. Jedyne co mi się nie podoba to mocne zaniżanie prędkości w niewielkim lesie. Aplikacja w telefonie pokazywała ok 25/h natomiast Garmin ok 16/h. To normalne? Ustawione GPS+Glonass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem u siebie zaniżania prędkości. Może to telefon zawyża. Porównaj ślad zapisany przez aplikację z telefonu i przez garmina. Powinny się znacznie różnić, bo według garmina w tym samym czasie pokonałeś krótszy dystans. Dystans całkowity też powinien się różnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon raczej pokazuje dobrze. Z resztą nie ma możliwości, że jechałem przez las (droga była asfaltowa) 16/h. Czułem, że jest zdecydowanie szybciej. Tel pokazał ok 25/h i to raczej była poprawna prędkość. Jedna aplikacja pokazała mi dystans dłuższy od Garmina ok 1,5 km, natomiast druga o 1 km. Cała trasa to jakieś 40km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...