Skocz do zawartości
WiktorB7

Problem z Hamulcamu

Rekomendowane odpowiedzi

WiktorB7

Moje Hamulce: Tektro Aries MD-M300 

Rower: Kross Hexagon 4.0

Mam 14 lat i źle zrozumiałem jego budowe i odkreciłem dużą srebrną śrubę (gdzie były napisy in ,out i szczałki) po odkręceniu wyleciała jedna mała metalowa kulka i sprężynka, więc postanowiłem to dać na miejsce tak jak widziałem jak wypadało. Podczas zakręcania poczułem opór wiec szybko odkręciłem a ta mała sprężyna sie skrzywiła i złamała.

Co zrobić? Jak wstawić jak będę mieć sprężynkę 

Ta śruba na zdjęciu

81942948_2580722201975919_74855134515324

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Polassar
      Przez Polassar
      Cześć, 
      Zamówiłem 2 nowe hamulce Magura MT5 (już zalane i odpowietrzone) , przy montażu szybko okazało się, że jest problem gdyż bez względu na to jakbym nie gimnastykował się z ułożeniem zacisku na adapterze to klocki trą o tarczę. Hamulec ustawiałem zgodnie ze sztuką czyli trzymając za klamkę z poluzowanymi śrubami adaptera (przód).

Mój zestaw to:
      Widelec: Rock Shox Pike DJ (standard PM)
      Tarcza: Tarcza hamulcowa MAGURA STORM HC 180mm 6 śrub IS
      Adapter: Shimano - PM/PM 180mm SM-MA-F180P/P
      Generalnie gołym okiem widać i czuć, że zacisk nawet w stanie spoczynku wchodzi na tarcze z lekkim oporem, tak jakby tłoczki po jednej ze stron były za bardzo wysunięte. Nie udało mi się nawet zdjąć tych magnetycznych klocków gdyż ewidentnie jest za mało wolnej przestrzeni aby te zagięte blaszki mogły przejść przez szczellinę. Probowałem ze swoją starą tarczą Avid Centerline UCI 180 ale efekt ten sam. Czym to może być spowodowane? Zbyt dużą ilością oleju? Zapowietrzeniem? W drugim hamulcu widzę, że jest ta sama historia więc nawet nie próbowałem go zakładać.

Nadmienię, że założenie swojego poprzedniego hebla Sram Level ST trwało tylko chwilę i odbyło się bez żadnego problemu. 
      Z góry dziękuję za pomoc.  
    • Kapoxer
      Przez Kapoxer
      Witam, czy rower może być trzymany w domu na zwykłym stojaku serwisowym, który łapie rower za tylni trójkąt? Dodam też że rower posiada hamulce hydrauliczne, więc czy nie będzie żadnego problemu, aby rower był w ten sposób przechowywany?
    • sCzun
      Przez sCzun
      Cześć. Jak wymienić wciskaną bieżnię zapadek w piaście Novatec? Mam model d032sb z wciskaną bieżnią i nie wiem w jaki sposób ją wyjąć :/ 
      Nigdzie na necie nie ma żadnego klucza, są tylko do wykręcania..
    • sCzun
      Przez sCzun
      Co to znaczy że piasta ma wciską bieżnie czy to lepsze/gorsze rozwiązanie bo chcę kupić piastę novatec d042sb ale jest d032sb - (następca d042sb) i nie wiem którą kupić i która będzie lepsza różnią się TYLKO I WYŁĄCZNIE osadzeniem bieżni 32 - wciskana 42 - CHYBA wkręcana
      PILNE!!
    • KamerografPL
      Przez KamerografPL
      Mam problem podczas jazdy łańcuch wpadł mi pomiędzy 1 ząbek korby a felgę. Przez to przerzutka przekrzywia się i znajduje się niebezpiecznie blisko felgi i trze o nią. Czy ktoś zdoła mi pomóc?? Prosze rower ma dopiero pół roku a już taka awaria.