Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] jaki u-lock


NowyUser99

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadki można mnożyć. Tak samo jak busa z nożycami hydraulicznymi pod którymi padnie każdy u-lock. Jedno jest pewne - zapinając rower takim zapięciem zamiast linką zabezpieczamy się przed kimś używającym tanich nożyc, sekatora, brzeszczota i całej gamy podstawowych urządzeń. Nie zapominajcie o przypadkach kompletnie zdewastowanych rowerów przez zdenerwowanego złodzieja który nie pokonał zabezpieczenia. 

 

Inna i nieporuszana tutaj sprawa to zamek - ten krążkowy z lepszych u-locków jest praktycznie nie do otworzenia wytrychem, z innymi zgrabne paluszki "profesjonalistów" radzą sobie w krótkim czasie. Chyba w Galileo to pokazywali. 

 

michal21mm - Evo Mini 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wręcz przeciwne u-lock poza terenem zabudowanym na nic nam się nie przyda ze względu na problem z jego przypięciem np. do drzewa; wtedy lepsza linka ale łatwa do sforsowania a może łańcuch ale dobry atestowany waży około 4kg

czyli nie ma idelnego rozwiązanie na każdą systuację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

W lesie? Po za tym kto na dłużej zostawia rower w lesie, ja w lesie schodzę z roweru w zasadzie tylko po to, żeby się odlać


Koledze chodziło raczej o wyprawy rowerowe, gdzie nocuje się w różnych miejscach, np. na campingach. Znam taki przypadek, że spięte razem 4 rowery odjechały sobie (zapewne jakimś busem) w siną dal z pola namiotowego, a ich rozpinanie odbywało się już zapewne w cichej i spokjnej dziupli złodziejów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja chyba jak z zabezpieczeniami programów i gier - jakie by się nie pojawiały prędzej czy później ktoś je obchodzi. Jedyne chyba najpewniejsze i najskuteczniejsze rozwiązanie - trzymać nasze wychuchane rowery w pokoju, nie zostawiać bez opieki na dłużej a na co dzień jeździć mieszczuchem za stówkę. 

 

To że nie ma zabezpieczeń nie do złamania każdy wie, kupując lepsze po prostu zwiększamy prawdopodobieństwo że amator cudzej własności pójdzie dalej które wynosi 0% w przypadku niezapiętego roweru, 10% w przypadku linki i po kilkadziesiąt procent dla różnych u-locków. Skalę każdy może przyjąć swoją ale tak to w skrócie wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koledze chodziło raczej o wyprawy rowerowe, gdzie nocuje się w różnych miejscach, np. na campingach. Znam taki przypadek, że spięte razem 4 rowery odjechały sobie (zapewne jakimś busem) w siną dal z pola namiotowego, a ich rozpinanie odbywało się już zapewne w cichej i spokjnej dziupli złodziejów.

 

No chyba że tak. Mnie się by marzył jakiś taki alarm bezprzewodowy, czuły na ruch i  żeby miał zasięg z kilkaset metrów...

Kiedyś czytałem  o jakimś start-upie, gdzie stworzyli koło z napędem elektrycznym, które miało wbudowany GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku nocowań w lesie najlepszym zabezpieczeniem jest ...odludzie. Jeśli potrafisz się ukryć tak, że cię nie widać z najbliższej ścieżki to masz prawie 99 % bezpieczeństwo gdyż zapewniam cię, że nocą po lesie żaden amator cudzej własności nie chadza. Także nocą nie napotkasz ani grzybiarza ani zbieracza jagódek.

 

Oczywiście sensownie jest także linką zapinać rower do drzewa nawet dość odległego bo hałas pilarza daleko się niesie.

 

Jednak jeśli nie ma w pobliżu stałego elementu to dobrym sposobem jest jeden z odciągów namiotu opleść w okół elementu roweru np, koła. Szarpanie odciągiem na pewno będzie wyrażnie słyszalne ale zastanówmy się czy warto bo jeśli ktoś chciałby nas pozbawić roweru to i tak to uczyni a my oprócz roweru możemy stracić coś bardziej cennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu bo właśnie wybieram pomiędzy 

 

U-Lock Kryptolock Series 2 + linka Kryptoflex 10mm/120cm z uchwytem KRYPTONITE za 145 zł

vs 

 

U-Lock Evolution 4 KRYPTONITE + tez linka, koszt jakieś 210zł

Wybór sprowadza się do wagi (0,5kg różnicy) i sensu zakupu,

 

Rower Kross Evado 5.0, nie będzie przypinany w żadnych regularnych miejscach. Ale np. przed basenem na 1,5h czy przed centrum handlowym.

 

Bez nożyc oba mają ten sam poziom zabezpieczenia - nie ma ch...nie ruszysz, 

 

Ale tak myślę że jak już idzie lepszy złodziej z nożycami, to czy dla niego jest różnica między tymi Lockami? jak zobaczy series 2 to zabierze się do roboty, a jak evo to pójdzie dalej?

 

Jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić Abus Granit X-Plus 54  Kupiony w promocji za 200zł. Używam go w mieście od ponad czterech lat i jestem zadowolony. Klucz się nie zacina, pręt ma gumową osłonę i nie niszczy ramy. O mocowaniu do ramy się nie wypowiem, bo zawsze wożę go w plecaku. Wielkość wystarczająca, żebym nie miał większych problemów z przypięciem roweru. 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak myślę że jak już idzie lepszy złodziej z nożycami, to czy dla niego jest różnica między tymi Lockami? jak zobaczy series 2 to zabierze się do roboty, a jak evo to pójdzie dalej?

Zależy na ile świadomy i jakie ma nożyce ;)

Różnica w wytrzymałości jest, ale czy to odstraszy złodzieja ciężko powiedzieć. Gorzej przygotowanego może powstrzymać, bo nie da rady rozwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o takim U-Locku: http://www.bikestacja.pl/pl/zapiecie-magnum-3001.html zastanawiam się właśnie nad Magnumem 3001, Kryptonite Series 2 i Kryptonite Evolution series 4.

 

Chciałbym, żeby nie był jakiś przesadnie wielki, ale także nie za mały no i żeby nie ważył nie wiadomo ile, bo będę go używał codziennie... Dodam, że jeżdże na single speedzie przerobionym z kolarzówki, który jednak trochę rzuca się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cruxus

magnum 3001 to jest tanie zabezpieczenie minimum z minimum, które trzeba wydać i raczej poleca się osobom które naprawdę mało chca wydać

kryptonite 2 jest lepszym rozwiązaniem, ale wystarczy przeciąć tylko z jednej strona aby ukraść, jedna strona jest tylko wsadzana w zapięcie a druga blokowana przez zamek.kryptonite 4 lepsza stal, grubszy i obydwa końce są blokowane po przekręceniu kluczyka.... ale należy pamiętać że po przecięciu jednej końcówki powstaje luz, wiec raczej przypinamy do czegoś grubszego niż powiedzmy pręt grubości centymetra.

Przeglądając dział skradzione na dwóch różnych forach rowerowych, nie spotkałem się aby powyższe zapięcia zostały sforsowane, ale czul bym sie bezpieczniej z evolution 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhem...


A jeszcze ewentualnie taki... Grubością bije na głowę kryptonite...

 

Powiedziała "blondynka" porównójąc dwa "wacki"... blink.gif

 

Wybaczcie, ale nie mogłem się powstrzymać takaemotka.gif

 

A tak na serio - kolego cruxus, grubość to jedno, natomiast jakość i "twardość" użytej stali to drugie.

Najlepiej, jeśli idą ze sobą w parze, co jednak w życiu rzadko się zdarza.

 

Ja wiem jedno - Kryptonite to jedna z niewielu firm której pod tym względem można zaufać.

 

Z jednym zastrzeżeniem - od modelu Evolution 4 wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhem...

 

Powiedziała "blondynka" porównójąc dwa "wacki"... blink.gif

 

Wybaczcie, ale nie mogłem się powstrzymać takaemotka.gif

 

A tak na serio - kolego cruxus, grubość to jedno, natomiast jakość i "twardość" użytej stali to drugie.

Najlepiej, jeśli idą ze sobą w parze, co jednak w życiu rzadko się zdarza.

 

Ja wiem jedno - Kryptonite to jedna z niewielu firm której pod tym względem można zaufać.

 

Z jednym zastrzeżeniem - od modelu Evolution 4 wzwyż.

 

 

Wg. mnie nie ma się z czego śmiać.

Firma onguard jest również dobra. TUTAJ np można poczytać o teście, w którym występuje "słabszy" brat brutala i wygrywa on z evo4. Także ten u-lock jest także dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ? Według pismaków z gizmodo, którzy doszli do szokującego wniosku, że każdy u-lock podda się szlifierce kątowej. A nożycom/brzeszczotom/innym badziewiom przedsiębiorczych nieudaczników życiowych (czyt. złodziejów) nie ulegnie ani Evo, ani OnGuard. Sam używam Kryptonite'a bo jednak marka pewniejsza + Key Safe Program - w razie w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...