Skocz do zawartości

[korba] shimano do trekinga bsa czy octalink


Malinowy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

121 na pewno. 126 jest zalecana, ale z tą długością suportu ( 126 ) chodzi to najgorzej ze wszystkich korb z ll 50 mm. Ta korba nawet ze 118 chodzi ok. ( choć dla 118 mm potrzebna jest odpowiednia przerzutka przednia, zaprojektowana dla ll 47,5 mm oraz nie wejdą koła z oponą więcej jak 2,2 - 2,25 szerokość - opona może ocierać bocznymi klockami o wózek przerzutki, a także dla ram 34,9 mm w 118 już bym się nie pchał. Mając suport 126 mm i wkładając 121 mm zmniejszysz linię z 50 na 47, 5 mm, ale wkładając 118 zmniejszysz aż do 44,5 mm - te dodatkowe 3 mm pomiędzy 121 a 118 wyjdzie  z prawej, napędowej strony. reasumując 121 mm bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 31,8 mm obejmę  ma przerzutka przednia ( i to miałem na myśli pisząc 34,9  mm ) W każdym razie bierz 121 mm. Wszystkie ( a przynajmniej te z którymi ja miałem do czynienia ) korby na octalink pod suport 126 mm to pomyłka, dużo większa niż inne korby gdzie sugerowana jest również linia łańcucha 50 mm dla danej długości osi. ( kwadraty i inne octalinki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...