Skocz do zawartości

[Do 7500zł za sztukę] Dwa rowery dla małżeństwa, przednie zawieszenie 100mm, waga do 12kg


Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, erzurum napisał:

świetna ta Orbea i nie wiem jak można ją porównywać do scale 950.

Gdyby Scale był w cenie katalogowej (7000) to można się zastanawiać, ale KlaudiaRomek mogą go kupić 1500 PLN taniej / sztukę. Orbea już jest przeceniona z 9 kafli, dużo więcej nie urwiesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo marnie powiadasz?

S. Fox 32 Rhytm, O. Reba. S. 10-51 Shimano mix XT-SLX, O. 11-50 SRAM NX,  hamulce te same. Gdzie tu widzisz tę marność? Że rama aluminiowa? 11,6kg to dużo? Orbea ma karbonową ramę ale waga nieznana, nie mają czym się pochwalić? Różnica w cenie spora. Ja bym roweru z 11-50 NX nie kupił. Reba na pewno nie pracuje lepiej od podstawowego Foxa, nie oszukujmy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TjakTomek napisał:

Bardzo marnie powiadasz?

S. Fox 32 Rhytm, O. Reba. S. 10-51 Shimano mix XT-SLX, O. 11-50 SRAM NX,  hamulce te same. Gdzie tu widzisz tę marność? Że rama aluminiowa? 11,6kg to dużo? Orbea ma karbonową ramę ale waga nieznana, nie mają czym się pochwalić? Różnica w cenie spora. Ja bym roweru z 11-50 NX nie kupił. Reba na pewno nie pracuje lepiej od podstawowego Foxa, nie oszukujmy się.

sercem roweru jest rama a orbea to klasa wyżej  a osprzęt stopniowo można wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikester podaje 11,25 kg dla Orbei, ale w sumie nie wiadomo skąd to wzięli: https://www.bikester.pl/orbea-alma-m30-mtb-hardtail-29-zielony-turkusowy-856159.htm

NX jest ciężki i neguje co najmniej połowę korzyści wagowych z karbonowej ramy, a wymiana na coś lepszego to kosztowna zabawa, choć można ją rozbić na raty. 

Ogólnie po prostu ta Orbea to żadna okazja, bo w takich rowerach w tym budżecie można przebierać. Nawet u Scotta można kupić zbliżony rower, na dodatek z sezonu 2020 i bez obniżki. Skoro na Scale 950 udało się utargować 1500 PLN, to i tutaj pewnie da się dostać konkretny rabat przy zakupie dwóch: https://www.scott.pl/produkt/1043/6395/Rower-Scale-930/

Cała dyskusja rozbija się o to czy warto dopłacać kilka tysięcy do rowerów z gorszym osprzętem na karbonowej ramie. Ale odpowiedź na to pytanie dla każdego może być inna :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy inaczej ocenia sensowność zakupu. Tak jak pisałem wcześniej a propos Scott i Cube:

W dniu 15.09.2019 o 18:02, TjakTomek napisał:

Scott Scale 750 2020 ~12,2kg z myk mykiem i spd. 5500zł, tak? Cube C62 SL 2020 ~11kg za minimum 9000zł po 15% rabacie który nie wiadomo czy dostaniecie na nowy model. 3500zł różnicy za 1,2kg - pomijając kwestie osprzętu który w Scott jest już przyzwoity, czy naprawdę warto tyle dopłacać? ..

Przekraczając pewną kwotę zaczynamy dużo więcej wydawać, a różnica w jakości staje się coraz mniejsza. Przejechałem się dzisiaj na Scale i pomyślałem sobie "ale świetnie byłoby mieć 910 2020", ale czy naprawdę chciałbym wydać dodatkowe 3900zł (przy uwzględnieniu cen po rabacie) względem 950 za 0.9kg mniej i lepszy osprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, some1 napisał:

Bikester podaje 11,25 kg dla Orbei, ale w sumie nie wiadomo skąd to wzięli: https://www.bikester.pl/orbea-alma-m30-mtb-hardtail-29-zielony-turkusowy-856159.htm

NX jest ciężki i neguje co najmniej połowę korzyści wagowych z karbonowej ramy, a wymiana na coś lepszego to kosztowna zabawa, choć można ją rozbić na raty. 

Ogólnie po prostu ta Orbea to żadna okazja, bo w takich rowerach w tym budżecie można przebierać. Nawet u Scotta można kupić zbliżony rower, na dodatek z sezonu 2020 i bez obniżki. Skoro na Scale 950 udało się utargować 1500 PLN, to i tutaj pewnie da się dostać konkretny rabat przy zakupie dwóch: https://www.scott.pl/produkt/1043/6395/Rower-Scale-930/

Cała dyskusja rozbija się o to czy warto dopłacać kilka tysięcy do rowerów z gorszym osprzętem na karbonowej ramie. Ale odpowiedź na to pytanie dla każdego może być inna :)

 

podsumowująć każdy ma swoją racje i nie twierdzę że to jakaś okazja mieści się w budżecie więc zaproponowałem bo dla mnie ta orbea jest lepsza niż scott

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, polmaj napisał:

osprzęt stopniowo można wymienić

Jeżeli ktoś zadaje tak ogólne pytanie na forum jak autor tematu to raczej szczerze wątpie, aby bawił się w modelarstwo i potem sumiennie wymieniał poszczególne graty.

W ten sposób w ogóle można pominąć specyfikację i szukać roweru z najlepszą ramą do 7.500 a resztą się nie przejmować. Pytanie czy to ma sens? Po wypowiedziach autora wnioskuje, że szuka kompletnego roweru do jazdy bez bawienia się w wymiany osprzętu itp kombinacje. Bardzo naturalne podejście. Przewagą Orbei jest tylko i aż rama. Pytanie na ile ma to dla kogoś znaczenie - rama Scotta to aluminium, ale bynajmniej nie byle jaka, tylko obecnie najbardziej zaawansowana w katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TjakTomek napisał:

Przekraczając pewną kwotę zaczynamy dużo więcej wydawać, a różnica w jakości staje się coraz mniejsza. Przejechałem się dzisiaj na Scale i pomyślałem sobie "ale świetnie byłoby mieć 910 2020", ale czy naprawdę chciałbym wydać dodatkowe 3900zł (przy uwzględnieniu cen po rabacie) względem 950 za 0.9kg mniej i lepszy osprzęt?

Coś w tym jest : D

Przejechałem się dzisiaj na Scott Spark RC 900 World Cup AXS za 30k. Bardzo fajny ! W sumie to cool mieć rower droższy pd samochodu ale jak pomyślę, że za tą cenę mógłbym mieć 

- ścieżkowca z myk-mykiem z górnej półki w góry,

- ścigacza 10kg na Mazowsze,

- trenażer z pulsem, pomiarem mocy i rocznym abonamentem na Zwifta ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sabarolus napisał:

Jeżeli ktoś zadaje tak ogólne pytanie na forum jak autor tematu to raczej szczerze wątpie, aby bawił się w modelarstwo i potem sumiennie wymieniał poszczególne graty.

W ten sposób w ogóle można pominąć specyfikację i szukać roweru z najlepszą ramą do 7.500 a resztą się nie przejmować. Pytanie czy to ma sens? Po wypowiedziach autora wnioskuje, że szuka kompletnego roweru do jazdy bez bawienia się w wymiany osprzętu itp kombinacje. Bardzo naturalne podejście. Przewagą Orbei jest tylko i aż rama. Pytanie na ile ma to dla kogoś znaczenie - rama Scotta to aluminium, ale bynajmniej nie byle jaka, tylko obecnie najbardziej zaawansowana w katalogu.

wymiany sa nieuniknione w miarę zużycia  koła , napęd a jak sie wymienia stopniowo to tak nie boli  , a jak daję to radość i można  sobie na to pozwolić to kasy się tak skrupulatnie nie liczy , więc nie  upraszczaj zbytnio mojej wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, some1 napisał:

Gdyby Scale był w cenie katalogowej (7000) to można się zastanawiać, ale KlaudiaRomek mogą go kupić 1500 PLN taniej / sztukę

Skąd ta informacja, bo nie mogę znaleźć? Mówimy tutaj o rabacie rzędu 21,5% na kolekcję 2020...coś tego nie widzę.
Ewentualnie poproszę namiary na sklep, bo ja właśnie dzisiaj zamówiłem 940 dla swojej 'Różowej' i o rabacie większym niż 14% nie marzę. :) W innym sklepie w ogóle o rabacie nie chcieli dyskutować, tylko dorzucić jakieś fanty. Mimo to uważam, że 5750 zł to dobra cena za ten rower, mimo kiepskiego widelca i napędu SX. Napęd się z czasem wymieni, a i jakąś ofertę na widelec  można wyhaczyć. No i...zobaczyła malowanie na żywo, a potem nie było już o czym dyskutować. ;)

Jest jeszcze Orbea M50 2019 w kilku wersjach. Reba, 2x11 XT+Sunrace+ProWheel (:wallbash:) lub Recon i NX 1x12. Ale cena katalogowo 7800 zł. Ten na Reconie i NX opłacałoby się może kupić za 6200 zł, ale nikt takiego rabatu nie da. No i moja uznała, że geometria jest dziwna i nie umiała tym rowerem skręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam było takie poplątanie z pomieszaniem, że ciężko stwierdzić, czego dotyczyło to 11tys zł. Poza tym napisali, że sprzedawca zaczął cwaniakować, więc...

Ktoś mówił o Cube'ach. Fajne, ale trzeba zwrócić uwagę, czy nie kupuje się widelca na szybkozamykacz. W tych niższych węglowych rowerach taki właśnie myk zrobił - tył 12x148, przód...QR 9x100. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem propozycję upustu na Scale w postaci 14% rabatu na modele karbonowe, 15% na aluminiowe i myślę że jest to maksimum jaki można uzyskać kupując jeden rower. Mowa o modelach 2020. W Cube nie chcieli nawet słyszeć o jakimkolwiek rabacie na nowe modele, nie było też do czego się przymierzyć.

Też uważam, że rama to serce roweru i jest najważniejsza, ale czy naprawdę musi być karbonowa? W przypadku Scale zyskujemy całe 300g, bo tyle wynosi różnica pomiędzy identycznymi osprzętowo 950 i 925. Każdy musi sobie zadać pytanie czy te 300g robi mu różnicę - mnie nie robi jeśli mam za to zapłacić 1800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też zaznaczyć, że w przypadku Scotta, Scale 950 to jedyny aluminiowy model wart uwagi (po rabacie rzecz jasna ;)). Oczywiście dla kogoś, kto chce mieć ramę pasującą do obecnych "norm". I trzeba przyznać, że jest naprawdę fajnie skonfigurowany. Wymienić hamulce, koła na lekkie i będzie fajna maszynka. Ale to nadal alu i nadal inna geometria.

Warto też spojrzeć na Specialized Chisel. Świetne ramy ważące tyle, co karbonowe od tańszych producentów. Do tego są bardzo ładne. Tylko cena...jak to u Speca. Nie tylko ważą tyle, co karbon, ale i kosztują. ;)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze im nowszy model tym mozliwosci upustow sa mniejsze....Ja kupilem 2 tyg. temu Meride rocznikowo 2018 model z 8999zl za 6200zl i tu mysle byl to przyzwoity dla mnie zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie Chisela to smutny żart biorąc pod uwagę jego cenę. 

Widzę, że na papierze geometria ram Scale różni się, ale co to zmienia dla użytkownika? Czy faktycznie jest zauważalna różnica?  

W obecny rower włożyłem praktycznie tyle co cena zakupu, kolejny chciałbym aby od razu mi odpowiadał. Żadnych inwestycji poza detalami jak siodełko czy gripy i wynikającymi z normalnego zużycia. 

Shotgun, świetny upust - co to za model? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...