Skocz do zawartości
aneek

[Rowerek składak] poszukiwany do codziennego dojazdu do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

aneek

Jaki polecicie mi rower składany do codziennej jazdy do pracy i czasem na wakacje (płaski teran ale mile widziane przerzutki) za raczej do ok. 1000 zł.

Polski Romet? a może jakiś niemiecki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
callisto
Napisano (edytowane)

Rower z piastą nexus 7 do pracy nic lepszego nie znajdziesz i na krótkie wypady poza miasto. 

Do miasta mam starego Diamianta 3 biegi sachs koła 26 cali i do miasta to rewelacja ( kupiłem za 100 zł ). Poza miasto musi być minimum 7 biegów. 

Edytowane przez callisto

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
polmaj
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, aneek napisał:

Dzięki za odpowiedź. Tak myślałam że najlepiej z przerzutkami w piascie. 

A polecacie niemiecki rower ale produkowany prawdopodobnie w Chinach fx300 za 700 zł? Widział ktoś taki w realu? 

https://allegro.pl/oferta/rower-skladany-fx300-20-bialo-zielony-nexus-8406255188

trzybiegowy i nexus i male kolka za szybkie to nie bedzie , skad pomysl na skladak ?

Edytowane przez polmaj

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
aneek

Muszę cześć drogi do pracy pokonać autem a resztę najchętniej rowerem zamiast komunikacja miejska stąd pomysł na składak. Do przejechania 4 km i nie musi to być szybki rower. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
callisto

jest ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• ZuO13
      Przez ZuO13
      Francuski rower szosowy motobecane super sprint w rozmiarze 58 w super stanie. 

Świetnie zachowany, części w większości są oryginalne.
      Świeżo po serwisie, wyczyszczony i nasmarowany.

Frameset: Motobecane Super Sprint 58

Napęd: 
      Kaseta MF-TZ20 Shimano
      Blat oryginalny stalowy
      Łańcuch shimano 

Kokpit:
      Mostek Motobecane
      Kierownica Motobecane
      Owijka skórzana biała

Siodełko MBK skórzane białe
      Przerzutka/manetka Suntour

Koła 28”:
      Opony Schwable

zdjecia w pelnej rozdzielczosci:

https://drive.google.com/drive/folders/138ACJs8NBt6BGavouGk318Xn8TxNq2zt?usp=sharing

Możliwa wysyłka
      lub odbiór osobisty w Warszawie
      kontakt przez olx
      https://www.olx.pl/oferta/rower-szosowy-motobecane-szosa-kolarzowka-vintage-retro-rama-58-ostre-CID767-IDAN3Oe.html

• HTHT
      Przez HTHT
      Witam,
      mam do sprzedania prawie nieużywany rower miejski B'twin HOPRIDER 100 w rozmiarze M (ok. 150-160 cm), rocznik 2019. Przejechane ma ok. 30 km (niestety źle dobrany rozmiar). Koszt roweru w sklepie to ok. 1300 zł.
      - 21 przełożeń Shimano Altus (3x7), łańcuch KMC: Trzyblatowy mechanizm korbowy Shimano 48X38X28 z osłoną, kaseta Shimano 7-rzędowa 14-28
      - Rama aluminiowa 6061 rozmiarze: M na ok. 150-160 cm wzrostu
      - Mostek z regulacją wysokości, piankowe siodło
      - Tylny bagażnik (maks. obciążenie: 18 kg), osłona łańcucha, błotniki przód i tył, stopka
      - Piasta z dynamo Shimano, oświetlenie LED'owe, opony z pasami odblaskowymi
      - Koła w rozmiarze 700 (28 cali) dwukomorowe, opona o szerokości 38c z wentylami samochodowymi (schrader)
      - Pedały żywiczne
      - Skuteczna przednia lampka Echo 15 lux -zasilanie lampki przez dynamo Shimano zintegrowane w piaście
      - produkcja Made in Bulgaria
      - waga roweru ok. 16 kg

Cena: 950zł
      link do ogłoszenia, więcej zdjęć: https://www.olx.pl/oferta/prawie-nieuzywany-rower-miejski-btwin-hoprider-100-r-m-ok-150-160cm-CID767-IDAXHJT.html

• melepeta31337
      Przez melepeta31337
      witam
      szukam roweru który utrzyma mnie razem z plecakiem (łącznie 135kg) mój wzrost 183cm
      mam zamiar jeździć codziennie ok, 20-50km po asfalcie 40%, drogach gruntowych 30% i lasach 30%
      z tego co wyczytałem najlepiej nadaje się cross/mtb na kołach z obręczą  wielokomorową dodatkowo kapslowaną na szerokich oponach min. 2cale
      niestety w ogóle nie znam się na rowerach dlatego proszę o poradę jaki gotowy rower kupić ewentualnie z jakich częsci poskładać albo co wymienić żeby nie rozpadł się po 3 dniach
      jeżeli 2500zł za mało skory jestem dorzucić 1000 ale jeżeli da się utrzymać w domyślnych widełkach cenowych to wolałbym w nich pozostać
      pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

• Euzebiusz
      Przez Euzebiusz
      Składak Mifa 20" z DDR - ma luz na zawiasie do składania, czasem stuknie pod obciążeniem podczas jazdy. Przez luz nie ma pełnego styku między powierzchniami dwóch części ramy w miejscu składania. Można ten luz jakoś zredukować? Czy zawias jest nierozbieralny i rama na złom i szukać lepszej? 
    • WerkaK
      Przez WerkaK
      Cześć! Planuję zakup roweru elektrycznego i będę wdzięczna za opinie i sugestie. Szukam roweru, którym głównie będę jeździć po mieście, mniej niż 10km w jedną stronę, czasem 17km na wieś szosami. Mam dysplazję stawu rzepkowego, więc nawet mały podjazd pod górę oznacza dla mnie duży ból. Mój wzrost to 158cm, waga 50kg.
      Ponieważ przez chorobe od dawna nie jeżdżę regularnie, mam do Was kilka pytań, dość szerokich:
      1. Jadąc do pracy będę parkować pod popularną galerią handlową stojącą przy ulicy, gdzie jest monitoring i cały czas chodzą ludzie. Zabezpieczać planuję go u-lockiem. Jakie jest Waszym zdaniem ryzyko, że z takiego miejsca ktoś ukradnie rower? Czy złodzieja bardziej będzie kusić składak elektryczny, czy zwykły giant "zelektryzowany"? 
      2. Czy kupowalibyście na moim miejscu składaka elektrycznego do 3000zł, czy zestaw do upgrade'u? Będę jeździć ulicami śródmiejskimi, więc rozmiar pewnie ma tam znaczenie.
      3. Czy moglibyście polecić jakiś składak elektryczny do tej ceny? W necie widziałam mnóstwo modeli, ale dużo z nich to marki chińskie, nie wiem na ile dobre. Może powinnam po prostu kupić b'twina tilt 500e (opcja najprostsza,dla leniwych; ale pewnie nie najlepsza)?