Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rock Shox Recon RL Solo Air. Co polecacie lepszego


ostry2407

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to Rock Recon RL Solo Air 100mm Tapered.  Stery VP A45AC3 1-1/8-1.5 Tapered  zamontowany na nowym rowerze Kross Level 8 model 2019.

niestety ręce mi opadają bo amorek po niespełna 200km ma już luzy. Jak zacisnę przedni hamulec  i ruszam rowerem przód i tył to luz jest wyczuwalny na goleniach i na górze gdzie wchodzi rura sterowa.  Byłem w serwisie i niestety sprzedawca powiedział że trzeba go wysłać na reklamację a to wiąże się z brakiem roweru przez minimum 2 tyg. (teraz w najlepszym sezonie). Możecie polecić lepszy amorek. Po prostu kupię drugi a z tym będę walczyć. Może Reba lub 30 gold.?

Edytowane przez ostry2407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ostry2407 napisał:

Jak zacisnę przedni hamulec  i ruszam rowerem przód i tył to luz jest wyczuwalny na goleniach i na górze gdzie wchodzi rura sterowa.

Naprawdę chcesz to tak zostawić? Masz nowy rower, ten amortyzator wcale taki zły nie jest.

Kupisz coś na podmiankę wydasz, podejrzewam że więcej niż 1/4 ceny całego roweru, a amortyzator dużo lepszy nie będzie. Zostaniesz z wersją OEM amortyzatora, którą sprzedasz za nieduże pieniądze.

Jak nie chcesz zostać bez roweru, to kup sobie aluminiowy sztywny widelec. Będzie Cie kosztował 300 zł, a będziesz miał w przyszłości fajną alternatywę.

Co do samego luzu. To ten na goleniach się zdarza, natomiast jeżeli masz luz na łączeniu korony z rurą sterową ( i nie jest to luz pochodzący ze sterów), to trochę prosisz się o kłopoty.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz z czego będzie lepiej skorzystać z gwarancji czy rękojmi.?

teraz w sezonie kiedy dużo śmigam 2 tyg bez roweru to wieczność. Tak naprawdę to niechciałbym wydawać ani grosza ale niestety żyjemy w chorym kraju i liczę się z tym że trochę powojuje z Krossem bo przykładem było reklamowanie fabrycznie założonych opon Schwalbe króre miały ogromne bicie i nie szło na nich jeździć. Olali mnie bo według nich wszystko było w porządku. Rower kupowałem na stronie Krossa z dostawą do sklepu i nawet sprzedawca napisał do Krossa że zdjęcie opon z obręczy zajął im ponad 2 godziny. Byłem świadkiem tej męczarni bo osobiście pomagałem je ściągnąć z obręczy:(( Niestety to był pierszy i ostatni raz jak zakupiłem rower w tej g....j firmie. Totalny zlew klienta. Firma Kross powinna mieć wielki napis z czasów komuny ""Po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mówi się że +/- 20 mm jest jeszcze dopuszczalne. Ja kiedyś próbowałem i prawdę mówiąc jeździło mi się dziwnie. Natomiast nie wiem czy wynikało to ze zmiany geometrii, czy tego że po podniesieniu sprężyna była mniej ściśnięta, a co za tym idzie miększa.

Tak jak pisałem, ja bym w Pike raczej nie szedł. Amortyzator jest ciężki, przeznaczony do innej dyscypliny. Nie wykorzystasz jego potencjału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąty głowki ramy i rury podiodłowej wypłaszczą Ci się  1*. 

W praktyce nie powinno być źle, bo przy SAG-u 25% Będzie wystawało 90mm amortyzatora - tyle samo, ile w wypadku widelca 100mm z SAG-iem 10%. 

Pike to ogólnie lepszy widelec. Jeśli możesz go mieć w tej samej cenie co Rebę, to nie ma się specjalnie nad czym zastanawiać.

Faktem jest, że w Levelu nie wykorzystasz w 100% możliwości Pike'a, bo będzie Cię ograniczać cła reszta roweru, ale to nie znaczy, że nie warto. Dostaniesz cięższy, ale też sztywniejszy i lepiej pracujący amortyzator.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...