Skocz do zawartości

[Kanał Dobrerowery.pl Youtube] Ban za konstruktywną krytykę.


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, każdy ma swoje zdanie, ja WIEM, że hg93 jest bardziej trwały od hg53, że tiagra nie jest bardziej trwała od ultegry, to nie kwestia wiary. To są fakty. Jeśli komuś wytrzymała tiagra dłużej bo np. miał ją założoną na nowej kasecie, potem po powiedzmy 5  tyś km założył ultegrę na używaną kasetę i mu wyszło że tyle samo, albo mniej ( albo trafiła mu się wadliwa sztuka, zgaduję tylko - chociaż on wyraźnie mówi, że tiagra wytrzymała mu 1,5 x tego co ultegra ) Jak pisałem są różne łancuchy na podobnym poziomie, gdzie łańcuch firmy X kosztujący powiedzmy 65 pln będzie bardziej wytrzymały od firmy Y za 72 pln, ale tutaj mowa o tym, że GENERALNIE łańcuchy droższe ( w obrębie danej grupy biegowej np. 9,10 rzędów itp. ) nie są bardziej trwałe. No to ja czekam na przykład, gdzie model łańcucha np. kmc z51 jest lepszy od  kmx x8.93 czy  hg40 jest bardziej trwały od hg71. No i stwierdzenia - masz to co masz - zużyło się - kup taki sam, również jest dyskwalifikujące. ( oczywiście sklepy, serwisy się cieszą jak klient robiący 1500 km rocznie przychodzi co roku po nową kasetę 8 sp i łańcuch hg40 a max co drugi rok po korbę - czasem co rok - itp. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, SoloTM napisał:

Miałbyś rację gdyby tu chodziło o to czy rower x czy y ( za podobną kwotę )  jest lepszy/gorszy  i wchodzenie w niuanse,  natomiast twierdzenie, że hg93 nie jest bardziej trwały  od hg53 ( pod innym komentarzem kogoś innego ) czy tiagra 10 sp. jest bardziej trwała od ultegry 10 sp. jest po prostu dyskwalifikujące.

Zresztą wystarczy obejrzeć ten filmik ( nowy - sprzed 2 dni )

 

żeby zobaczyć, że facet ma nikłe pojęcie o łańcuchach, nawet swoim.

No widzisz, a dla mnie niuansem są dywagacje na temat łańcuchów. Ta wiedza jest mi raczej zbędna. Od czasu do czasu oddaję rower do przeglądu i jeśli serwisant mówi mi,  że częśc X jest do wymiany to to robię. Zakładam, że się na tym zna i że mnie nie oszukuje. Kanały rowerowe na YouTube oglądam z innych powodów, a zresztą tak jak pisze @clavdivs prowadzącemu nie można zarzucić że jest teoretykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczycie filmik, gdzie facet pływający po morzach ( nie za wiele, nie za mało ) twierdzi, że są podwodne cywilizacje i że Atlantyda istnieje to też uwierzysz bo praktykiem jest ? Cóż. Każdy niech wierzy w to co chce.

/edit

I wbrew pozorom ja ten kanał dalej lubię, ale pooglądać wyprawy, klimaty rowerowe itp. Po prostu zwróciłem ( może nie bardzo delikatnie, ale też nie hardcorowo ) uwagę, że się myli i poleciał ban.  Po prostu w kwestiach technicznych widać, że są braki i to spore, albo w pewnych obszarach takich jak łańcuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ban za kulturalne zwrócenie uwagi czy też konstruktywną krytykę jest słaby. Nie znam szczegółów dyskusji więc nie mogę się do końca do tego odnieść. W Internecie jest teraz tylu hejterów i ludzi bez kultury, z którymi prowadzący z pewnością ma kontakt na co dzień, że może faktycznie go trochę poniosło z tym banem. Po protu chce mieć porządek na kanale i ma do tego prawo. Ale tak jak piszę nie wiem jak dokładnie przebiegała dyskusja. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś bzdurę w niemiły sposób, to dostałeś bana i przyszedłeś na skargę na forum publiczne. To z kim coś tu nie halo?

 

Nie ma zasady, że droższy łańcuch jest lepszy, bo robię na sramie 11rz za 46pln 2x taki przebieg, jak na schimano xt za 100pln. Dziękuję, do widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mateusz30 napisał:

bo robię na sramie 11rz za 46pln 2x taki przebieg, jak na schimano xt za 100pln. Dziękuję, do widzenia.

 

 

Zaraz zaraz, pomalutku, oto co mamy :

 
W dniu 9.07.2018 o 13:53, Mateusz30 napisał:

bo robię na sramie 11rz za 46pln 2x taki przebieg, jak na schimano xt za 100pln. Dziękuję, do widzenia.

 

W innym poście, raptem rok temu trwałość łańcucha  11 sp deore xt już taka sama jak sram-a. Hmm :D

 

Co do ceny do trwałości to inna bajka i pc 1110 ma zapewne tą proporcję bdb, ale jednak bardziej trwały  nie jest.  ( pomijamy wszystkie inne kwestie jak rdzewienie, stosunek ceny do trwałości, kultura pracy, itp. )  Gdzie byś nie szukał to mniej więcej wszędzie wygląda to podobnie jak na tej grafice ( oczywiście można zarzucać, że to wszystko sponsorowane, ale jednak wszyscy mówią mniej więcej to samo )

1215381d1536238012-chain-life-sram-vs-km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2019 o 10:37, clavdivs napisał:

Tak, bo aby utrzymać oglądalność to nadal powinien stać w tych krzakach i nagrywać z kalkulatora. Oczywiste jest że rozwijanie kanału wymaga lepszego sprzętu. Ja wole oglądać filmy w bardzo dobrej jakości. 

Widziałeś komentarze pod filmikami w których nie ma moderacji? Jeden ściek.

Prowadzenie kanału jest to sporo pracy, a także angażowanie osób trzecich. Sam bym miał wyrzuty ciągle prosić kogoś o coś i żeby to robili z free. 

Mam wrażenie, że Powielasz argumenty bloggerów w które już dawno przestałem wierzyć. Ilekroć słyszę "rozwój kanału" to mnie trzęsie bo podskórnie wiem, że nie chodzi o moje dobro rozumiane jako dobro widza. Po czym najlepiej to widać? Weźmy przykład portali podobnych do Patronite. Nie chcę tu rzucać ksywkami ale Youtuberzy (nie mam na myśli tylko rowerowych) wielokrotnie ruszają z tematem patronów bardzo ochoczo obiecując przeróżne rzeczy w zamian za patronat. Oczywiście powodem pójścia w tą stronę jest zawsze mityczny rozwój kanału. W rzeczywistości wychodzi to bardzo słabo i tych obietnic większość bloggerów nie realizuje.

Patrząc na kanały rowerowe - te które są popularne zdobyły widownię nie dzięki super jakości ale dzięki zajawce wprost kapiącej z filmów. A tej zajawki nie da się mierzyć w liczbie pixeli na ekranie. Osobiście też wolałbym oglądać filmy w super jakości. Ale powiedzmy sobie szczerze. Nie dlatego korzystałem z kanałów youtuberów rowerowych. Część z nich tylko słuchałem podczas jazdy. Nie jest dla mnie szczególnie istotne czy film zostanie pokazany w HD czy 4K bo i tak tego nie zobaczę. Ważniejsze jest to o czym traktują filmy. Jeśli mają się zamienić w nachalny product placement to ja dziękuję. Wolę jakość SD i filmy z pod krzaka. Cały problem niestety polega na tym, że zwykle te filmy z pod krzaka to tylko przynęta mająca ściągnąć jak najwięcej widzów na kanał. Do czasu jak tych widzów nie ma to słyszymy: "wpisujcie w komentarzach czy się zgadzacie czy nie" a ja już są to słyszymy już tylko "wpisujcie jak się zgadzacie".

Nie żebym miał o to jakieś wielkie pretensje. Tak jak pisałem to zwykły model biznesowy. 

Chciałbym się jeszcze odnieść do kwestii komentarzy. Korzystałem z Internetu już bodajże 18 lat temu. Hejt był obecny w sieci od zawsze. Dawno temu było jednak dokładnie wiadomo co jest hejtem - chodziło głównie o chamskie wyzwiska. Dzisiaj stada influencerów pod pojęcie "hejtu" podciągają wszystko co nie mieści się w oficjalnym przekazie danego kanału. Stąd też od czasu do czasu wylatują komentarze które z hejtem (w dawnym rozumieniu) nie mają nic wspólnego. Najprostszym sposobem byłoby oczywiście wyłączenie komentarzy. Na to jednak nikt się nie zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2019 o 13:44, cervandes napisał:

Roweroweporady jest mega grzeczny, aż do bólu neutralny.

Bardzo dziękuję, traktuję to jako komplement :) Choć czasem aż się prosi (przy kontrowersyjnych tematach), to nie rzucam mięsem podczas nagrywania odcinków. Zresztą tego samego wymagam od komentujących. Tak jak już napisał clavdivs, gdyby nie moderacja (na szczęście w dużej mierze automatyczna), w komentarzach byłby ściek.

Odnośnie głównego wątku, SoloTM może po prostu napisałbyś do Janka? Mi kiedyś nie pojawiały się niektóre komentarze u Szaja, napisałem do niego, okazało się, że część z nich YT wrzucił do moderacji. Daniel je stamtąd wyciągnął i było po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzejk123

Patronite jest dobrowolny, jesli ktoś się zdecydował na taki krok aby wesprzeć twórcę, to wydaje mi się że uzyskał satysfakcję z otrzymanego produktu. Prowadzenie kanału wymaga na tyle czasu i zaangażowania, że prowadzenie go za marne wynagrodzenie wcześniej czy później prowadzi do jego porzucenia. Youtube premiuje poprzez ilość wyświetleń, a bardzo często wartościowe prace nie potrafią się przebić w wysokie ilości oglądalności.

Dzwiek i jakość jest dla mnie ważna, bo większość filmów oglądam na TV. Pamietam jeden filmik, gdzie twórca włożył mnóstwo pracy w szukanie informacji i zdjęć, a całość zabiła jakość dzwięku. Piszczącego lektora jak jakaś postać z Disneya nie dało się przetrwać przez te 20min.

Na takim kanale jak dobrerowery komentarze to tylko dodatek,  nie przywiązuje do nich większej uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 23:33, andrzejk123 napisał:

Patrząc na kanały rowerowe - te które są popularne zdobyły widownię nie dzięki super jakości ale dzięki zajawce wprost kapiącej z filmów. A tej zajawki nie da się mierzyć w liczbie pixeli na ekranie. Osobiście też wolałbym oglądać filmy w super jakości. Ale powiedzmy sobie szczerze. Nie dlatego korzystałem z kanałów youtuberów rowerowych. Część z nich tylko słuchałem podczas jazdy. Nie jest dla mnie szczególnie istotne czy film zostanie pokazany w HD czy 4K bo i tak tego nie zobaczę. Ważniejsze jest to o czym traktują filmy. Jeśli mają się zamienić w nachalny product placement to ja dziękuję. Wolę jakość SD i filmy z pod krzaka.

No ale chwileczkę, przecież YouTube to serwis wideo. Wchodzimy tu głównie dla tego, żeby coś obejrzeć. Logiczne więc, że prowadzący chcąc dostarczyć fajny materiał muszą oprócz merytorycznej treści mieć dobry sprzęt. To jest aparat, kamera, mikrofon, statywy, oprogramowanie, czas poświęcony na nagrywki i montaż. Jest też konkurencja która nagrywa coraz lepsze materiały, więc ten który nie idzie do przodu ten się cofa. Zajawka zajawką, ale na zajawce nikt nie będzie budował w nieskończoność super kanału, bo to wymaga i czasu i nakładów finansowych. Ja sobie nie wyobrażam oglądać vlogów z Alp czy innych pięknych miejscówek w kiepskiej jakości video i audio. No bo po co? Nie oglądam TV - nie płace abonamentu. Oglądam YouTuberów - daje lajki, komentuję, udostępniam, oglądam reklamy przed ich filmami lub wspieram na serwisach typu Patronite. Jeden twórca zrobi lokowanie produktu, czasem nachalne i częste, czasem delikatne i sporadycznie, inny wybierze inną formę rozwoju kanały. U Janka akurat wygląda to bardzo estetycznie i jest fajne w odbiorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale  słodko pierdzenie producentom nie jest domeną tylko kanałów rowerowych. Kilka lat temu jeden ze sklepów w mojej okolicy zmienił główną markę jaką sprzedawał. Na jesieni  marka X była najlepsza na świecie, wiosną była już tą złą robiącą coraz gorsze rowery od  lat, za to Y - no Ci to są królami :) Rozbawiło mnie to wtedy.

Ogólnie jednak ciężko się spodziewać aby ktoś powiedział, że ten rower, te koła itp to syf, zwyczajnie dlatego, że w większości przypadków byłaby to nieprawda. A na ocenę porównawczą to raczej na razie mają zbyt małą renomę. Producenci raczej nie wciskają im na siłę sprzętu do testowania. Chociaż może się mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2019 o 12:43, clavdivs napisał:

andrzejk123

Patronite jest dobrowolny, jesli ktoś się zdecydował na taki krok aby wesprzeć twórcę, to wydaje mi się że uzyskał satysfakcję z otrzymanego produktu. Prowadzenie kanału wymaga na tyle czasu i zaangażowania, że prowadzenie go za marne wynagrodzenie wcześniej czy później prowadzi do jego porzucenia. Youtube premiuje poprzez ilość wyświetleń, a bardzo często wartościowe prace nie potrafią się przebić w wysokie ilości oglądalności.

Dzwiek i jakość jest dla mnie ważna, bo większość filmów oglądam na TV. Pamietam jeden filmik, gdzie twórca włożył mnóstwo pracy w szukanie informacji i zdjęć, a całość zabiła jakość dzwięku. Piszczącego lektora jak jakaś postać z Disneya nie dało się przetrwać przez te 20min.

Na takim kanale jak dobrerowery komentarze to tylko dodatek,  nie przywiązuje do nich większej uwagi.

Mam wrażenie, że trochę Koloryzujesz. W dzisiejszych czasach nie trzeba profesjonalnego sprzętu, żeby nakręcić film przyzwoitej jakości. A już pewno nie potrzeba takiego sprzętu aby nakręcić człowieka który pod krzakiem opowiada o rowerach :) 

Co do Patronite'a. Sam kilkukrotnie wpierałem tak twórców. W każdym przypadku wchodziłem w patronat właśnie dlatego, że byłem zadowolony w jakości otrzymywanego produktu. Za każdym razem jednak zniechęcały mnie dwie kwestie:

- bloggerzy często obiecują patronom różne rzeczy z których się nie wywiązują. Na Patronite mamy zwykle kilka opcji wsparcia z których każda wiąże się z jakimiś benefitami (im więcej płacimy tym więcej benefitów mamy). Niestety te benefity bardzo szybko okazują się wirtualne i blogger nie wywiązuje się z obietnic (z różnych powodów). Jednym z tych benefitów jest bardzo często grupa na Facebooku dedykowana patronom. Blogger ochoczo zakłada grupę po czym przestaje się w niej udzielać. Jeśli więc ktoś liczył na wdzięczność po wsparciu bloggera to ponownie mógł się srodze zawieść. 

- bardzo szybko po wdrożeniu programu patronackiego okazywało się, że jednak kokosów z tego nie będzie. Stąd też po nałapaniu patronów na początku program ten jest coraz bardziej zlewany przez bloggerów. Odnoszę wrażenie, że odbywa się to na zasadzie - "skoro są ludzie gotowi nas wspierać to głupotą byłoby nie skorzystać z tej opcji". Stąd uruchomienie programu patronackiego nie zmienia nic w funkcjonowaniu kanału. Ot ktoś sobie znalazł nowe źródło dochodu.

Pomimo tego co napisałem wcześniej uważam, że najlepiej dla nas, jako widzów byłoby gdyby blogger utrzymywałby się w całości z Patronite'a. Wtedy wiedzielibyśmy, że zdanie widzów jest decydujące. Teraz widz jest tylko towarem, który ma uwiarygadniać bloggera w kontaktach ze sponsorami. Stąd też wynikają tak chętnie rozdawane bany za komentarze niezgodne z linią kanału bloggera. Przecież na miejsce człowieka który robi na rowerze 10 tys km i ma jakąś wiedzę czeka kilku innych, którzy na rower wsiedli tydzień temu i łykną wszystko co ten blogger napisze. Stąd też uważam, że aktualny system jest patologiczny bo zamiast budować relacje buduje liczby. 

Szczerze mówiąc to chce mi się śmiać gdy czytam o tym ile pracy kosztuje utrzymanie kanału. Utrzymanie kanału to bardzo szerokie pojęcie. Nie pamiętam abym pisał do bloggerów aby rzucili pracę i całymi dniami siedzieli nad jego utrzymaniem. Ot na fali popularności innych Youtuberów  bloggerzy rowerowi wpadli na pomysł, że można by zacząć zarabiać publikując filmy o tematyce rowerowej na Youtube. Podjęli więc ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej z nadzieją na przyszłe zyski. Działalność gospodarcza ma niestety to do siebie, że nie zawsze wypala. Można przecież było publikować jeden film miesięcznie (w ramach zajawki) a poza tym pracować (jak większość Polaków na etacie). Ktoś jednak zdecydował inaczej i musi się liczyć z konsekwencjami. Działalność gospodarcza to nie tylko podatek liniowy, możliwość wrzucania zakupów w koszty i zakupu w Selgrosie. To właśnie tacy "full-time" bloggerzy wykosili pasjonatów, którzy raz w miesiącu wrzucili film z przejażdżki. Stąd też nie mam w tym przypadku żadnych sentymentów.

Osobiście widzę tu jeszcze kolejny problem. Nie rozumiem dlaczego nikt z rowerowych bloggerów nie przyznaje się do tego, że tak naprawdę prowadzi firmę. A ta firma (jak tysiące innych w tym kraju) ma na celu zarabianie pieniędzy. Zamiast tego wciska się jakieś kity o grupie przyjaciół którzy postanowili pojechać na Antarktydę (chyba jestem za stary ale jadąc ze znajomymi na wakacje nie kazałem im podpisywać żadnych kontraktów) czy o zajawkowiczach, którzy z pasji rzucili pracę i siedząc o chlebie i wodzie kręcą filmy. Przepraszam ale jestem za stary aby uwierzyć w takie teksty. To, że widzowie komuś nie płacą - nie znaczy wcale, że nie płaci nikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przykład pasjonata. 4 lata temu stwierdził, że przejedzie rowerem z Alaski do Argentyny. Nagrał z tej wyprawy kilka filmów. Raczej kiepski sprzęt wideo, nie za dobry rower, niedoskonały montaż ale trzeba przyznać, że zajawka konkretna. Dojechał do Argentyny i stwierdził, że pojedzie dalej. Filmiki zyskały dużą oglądalność, pojawili się sponsorzy, patroni, nowe rower, nowe kamery, dron itd. Gość kręci kolejne kilometry i kolejny filmy z Ameryki Południowej. Docelowo pewnie przejedzie cały świat. Gatunek jeszcze nie wymarł :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gównoburza :P Dla mnie jest to najbardziej merytoryczny i najbardziej wiarygodny kanał rowerowy na YT. Takie wpadki jak ta z łańcuchami na "Dobrych Rowerach" jest chyba pierwszą, na Szajbajku zdarza się średnio co miesiąc (już nie wspominam o sponsorowanych testach liczników Sigmy, które według niego biły na głowę i Garmina i Wahoo) :)

PS. Jakby ktoś nie wiedział to nikt Was nie zmusza do oglądania tego kanału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamfan napisał:

na Szajbajku zdarza się średnio co miesiąc

Ostatnio testował lampki rowerowe...w dzień. :wallbash:

Fakt faktem - większość kanałów na YT schodzi na psy w momencie, kiedy pojawiają się sponsorzy i kasa. I na tym powinniśmy zakończyć wątek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ekarolna84 napisał:

Tutaj przykład pasjonata. 4 lata temu stwierdził, że przejedzie rowerem z Alaski do Argentyny. Nagrał z tej wyprawy kilka filmów. Raczej kiepski sprzęt wideo, nie za dobry rower, niedoskonały montaż ale trzeba przyznać, że zajawka konkretna. Dojechał do Argentyny i stwierdził, że pojedzie dalej. Filmiki zyskały dużą oglądalność, pojawili się sponsorzy, patroni, nowe rower, nowe kamery, dron itd. Gość kręci kolejne kilometry i kolejny filmy z Ameryki Południowej. Docelowo pewnie przejedzie cały świat. Gatunek jeszcze nie wymarł :)

 

 

Nie ma to jak ślepo wierzyć temu co na YT, czy w TV. Dasz sobie głowę uciąć, że tam nie ma reżyserki, busa za nim z ogrzewaną przyczepką itp. itd. ? Bo ja nie byłbym 100% pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, TheJW napisał:

Fakt faktem - większość kanałów na YT schodzi na psy w momencie, kiedy pojawiają się sponsorzy i kasa. I na tym powinniśmy zakończyć wątek. ;)

To jest niestety prawda : (

Ostatnio oglądałem jak Szajbajk "testował" opony - nowe Racing Ralphy i Raye. Macha oponami w pudełkach trzymanych w rękach a treści w tym prawie żadnej :/

Ale o Saguaro mówił całkiem przytomnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janu_sz nikt sobie głowy nie da uciąć ale da się to wyczuć. I są ludzie którzy mają zajawki na takie akcje. 

a co do kanałów.  Cóż. Szaj był i bywa fajny. Ale jak mówi o jeździe a nie jak reklamuje. Choć i tu można sie czegoś dowiedzieć to to traci urok.  Poza tym oni za często muszą nagrywać i najnormalniej często nie mają o czym mówić. To jest choroba yt ale i pisarzy. Jedni wydają w zyciu parę książek i ludzie czekają na następną a inni mają w roku kilka pozycji i ściankę w księgarni. Jednak jakość tego jest mierna a zawartość przewidywalna.  O czym ten szajk ma mówić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...