Skocz do zawartości

[lemondka] co wybrać do gravela?


porywacz_zwlok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym na asfalcie troszkę ulżyć aerodynamice jak i moim dłoniom i myślę nad zakupem lemondki, ale gdzie nie zerknę to tam tabun znawców. Na tym forum się nie zawiodłem, więc może ktoś poleci coś rozsądnego do Seriou Grafix 2018? Czy po prostu za dwie stówy decathlon po prostu kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Napiszę o swoich doświadczeniach. Kupiłem model widoczny na zdjęciach ze względu na to, że uchwyty nie są połączone ze sobą (tak jak w niektórych lemondkach) i można każdy z nich osobno regulować (przód-tył, obrót). Dodatkowo również "leżanki" można regulować (widać to na jednym zdjęciu, można regulować kąt, jaki tworzą ramiona podczas spoczywania na "leżankach"). To wszystko ułatwia ustawienie lemondki pod siebie (możesz nie być symetryczny a i tak ustawisz ją tak, aby było Ci wygodnie). Lemondka sprawdza mi się znakomicie, ale jak widać nie obyło się bez modyfikacji. Krótko mówiąc kierownica jest dla mnie za wysoko, gdy jadę w "normalnej" pozycji (usunąłem już wszystkie podkładki spod mostka, zostało mi jeszcze odwrócenie mostka, ale to po próbach) a lemondka za nisko - stąd sterta tulejek pod "leżankami" na ramiona. Lemondka służy mi właściwie wyłącznie do zmiany pozycji i odpoczynku - nie ścigam się i jeżdżę sobie swoim tempem. Jedyne co bym zmienił w tej chwili (mądry Polak po szkodzie), to kupiłbym lemondkę w wersji, w której uchwyty (czyli rurki) są umieszczone nad kierownicą (są takie), a nie pod, jak w mojej wersji. Dlaczego? Ano dlatego, że przy prostej kierownicy, miałem problem z przewodami. Musiałem się troszkę nakombinować, jak je poprowadzić. Ty zapewne masz baranka i takich problemów nie będziesz miał, ale może komuś innemu przyda się taka informacja. Pozdrawiam.

20190610_211445_Fotor.jpg

20190610_211457_Fotor.jpg

20190610_211509_Fotor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj jeszcze nie wiedząc, że odpowiedziałeś właśnie takie lemondki kupiłem używane, bo okazało się, że znajomy ze sklepu miał swoje stare na sprzedaż. Też się troszkę namęczyłem z przewodami, ale ostatecznie ładnie wszystko zamontowałem. Dziś zrobię test i poustawiam sobie całość. Dam znać ostatecznie jakie wrażenia z jazdy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...