Skocz do zawartości

szy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Czy ktoś z Was podróżował po Europie z rowerem i z biletem Interrail?

Wybieramy się w kilkutygodniową podróż, a między trasami zamierzamy przemieszczać się koleją, właśnie z biletami Interrail. W większości przypadków należy wykupić dodatkowy bilet na rower. Czasem mogę to zrobić przez Internet, a czasem nie - np. dlatego, że nie będę znał kolejnego miejsca docelowego z wyprzedzeniem. A może gdzieś na europejskiej prowincji trafię na mało ogarniętego pracownika, który nie będzie potrafił mi takiego biletu do biletu Interrail wydać?

Ktoś z Was testował Interrail z rowerem?

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biletu Interrail nie testowałem, ale jak jedziesz na totalnym spontanie to jest ciekawa strona https://kolejnapodroz.pl/ na której dla danego kraju można znaleźć stronę, gdzie znajdzie się informacje o rozkładach, kupnie biletów itp ;) świetnie jest tam większość rzeczy opisanych ;) często też pojawiają się informacje o tym, jak transportować rower

Ostatnio też czytałem, że można na niektórych trasach Flixbusa rower przewozić. Też warto to rozważyć :) nie testowałem tego jeszcze, ale kiedyś spróbuję na pewno ;)

Jakbyś był w Szwecji to fajnie jest zapoznać się z typami pociągów, gdzie można lub nie, zabrać rower. Jest to opisane tu: https://www.fly4free.pl/forum/z-rowerem-w-szwedzkim-pociagu,1411,138313

To tak z grubsza. Udanego tripu! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@life4club, dzięki, Kolej na podróż znam, zaglądam czasem. Flixbusem też jechałem - te linie, które wiozą rowery są całkiem spoko sposobem na transport z rowerem.

A z tripa z Interrailem już wróciliśmy, właśnie wrzuciłem na F. zdjęcia z 20 przejazdów pociągami przez Niemcy, Austrię, Włochy i Holandię. Było mega, wróciliśmy zadowoleni i zresetowani. Przyjdzie czas na szczegóły :)

Część pierwsza naszego lata z rowerem w pociągu:

 

... oraz część druga, z krótkim podsumowaniem:

 

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...