Skocz do zawartości

[Rama 27,5] Wybór ramy do ścigania


michalr75

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbym rozważyć, jakby było coś fajnego pokroju tej Meridy w dobrej cenie. Ale dzwoniłem dziś do sklepu i mają bardzo niewiele a przy zamówieniu trzeba czekać nie wiadomo ile i nie wiadomo czy towar zamówiony w ogóle dotrze bo producent nie robi zapasów. To co jest to jakieś resztki stanów magazynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak je składano to obręcze zostały zdefiniowane jako XM401, po demontażu kół XM 1501. Nie znam się dokładnie na tych oznaczeniach DT Swiss, patrząc na samą obręcz rzuca się w oczy 1501, ale może ten numerek dotyczy oryginalnego kompletu razem z piastą i szprychami. Piasty mam 350 StraightPull.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał, że ma koła a okazuje się, że ma koła na obręczach 1501 :) Wiem, czepiam się.

 

Co do różnic użytkowych to 18T vs 36T pierścienie i nierdzewne łożyska w 240s to różnice pomijalne?

 

Wizualnie ze zdjęć mi się średnio podobały ale w realu wyglądają świetnie a pisanie o przerzutym chlebie nie wiem z czego może wynikać... Nigdy nie widziałem srebrno czarnego chleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zrobili swoisty biznes; kupują na zachodzie na wyprzedażach niemodne już koła DT bez boosta, które mozna kupić w hurtowych ilościach za grosze, sprzedają oddzielnie potem obręcze, piasty i szprychy lub składają obręczy z wyższych modeli oznaczone symbolem z wyższych serii gotowych kół od DT Swiss z tanią piastą. Oryginalną piastę od tej obręczy sprzedają za cenę całego takiego koła a zmontowane koło z tańszą piastą za połowę ceny nowego... Pracy przy tym co nie miara ale widać się opłaca :)

Też chybia sobie dokupię np. obręcze od XM1501 i założę w miejsce moich E1900 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, giagi napisał:

Niektórzy zrobili swoisty biznes; kupują na zachodzie na wyprzedażach niemodne już koła DT bez boosta, które mozna kupić w hurtowych ilościach za grosze,

Jak znam życie to za chwilę boost też przestanie być 'modny'. Z tymi groszami  to bym nie przesadzał. Ja kupiłem fabryczne koła xm1501 za 1100zł to usłyszałem na forum że 300zł przepłaciłem.  Ciekawe ile to było faktycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alsew napisał:

kupiłem fabryczne koła xm1501 za 1100zł

Komplet czy jedno? Jak składałem swoje to np piasta na tył 350 na proste szprychy z centerlockiem kosztowała majątek, więc nie wiem o jakich tanich piastach piszecie. Względnie tania to jest 350-tka na przód, choć i tak mało nie kosztuje moim zdaniem.

Fabryczne, nowe 1501 29 kosztują w necie za komplet 3000+, więc jak można osiągnąć podobną jakość za 1/3 tej ceny to chyba trzeba się cieszyć a nie wieszać psy na tych co potrafią takie koła złożyć za relatywnie niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sabarolus napisał:

Boost nie przestanie być "modny" bo już nawet w wielu rowerach za 5k masz boost z przodu i z tyłu

Mówiąc że przestanie być modny miałem na myśli to że za chwilę pewnie pojawi się jakiś nowy standard...

5 godzin temu, michalr75 napisał:

Komplet czy jedno?

Komplet pod 27,5, w starej szacie graficznej, tzw. leżak magazynowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes Ile masz wzrostu i jaki rozmiar ramy i rocznik ma ten Author?

Dziś robiłem pomiary i wyszło mi że moja noga pasuje do ramy 19 cali. Merida ma ramę 18,5, patrzyłem na jej rozmiarówkę to poszczególne składowe, a zwłaszcza górna rura, są sporo krótsze niż w Konie, gdzie miałem czasem wrażenie że rama jest zbyt krótka, obawiam się więc że ten rozmiar Meridy może być za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkgMerida to full, rozmiar L (20") na kołach 27,5, HTT 620, rama jest ok, choć pozycja mogłaby być trochę bardziej pochylona, ale to można mostkiem korygować. Porównywałem kilka ram do mojej Kony i wygląda ze Kona wcale nie jest taka krotka:

Kona L HTT 626

Scott Scale 910 L HTT 620

Merida Big Seven 900 18,5 HTT 595

Merida Big Seven 900 20" HTT 605

Grand Canyon CF 2015 M HTT 590

Author Traction 2018 HTT 19" 615 albo 21" 635

I teraz tak:

kolega wzrost 183 jeździ na Scocie

kolega wzrost 180 Canyon

ja 182 Kona

@cervandes wzrost 176 Author L

Wydaje mi się ze z pomiarów to ta rama Meridy 18,5 będzie za krotka, ale pewnie się nie dowiem póki nie usiądę. Author 19 albo 21 byłaby może ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem materiał SzajBajka o wyborze ramy i dwie zasady wg niego decydują: Reach i Stack. Im wiekszy Reach tym bardziej agresywna pozycja, Stack to wiadomo, wyżej-niżej. I teraz:

Kona (z zasady trailowa) L Reach 451, Stack 610

Merida (raczej wyscigowa XC) rozmiar 20"  Reach 417, Stack 614

Wiec pytanie jaka ta Merida jest wyscigowa? ;)

 

jest jeszcze kat rury podsiodłowej, ale tu jest podobnie:

Kona 74

Merida 73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...