Skocz do zawartości

[Rama 27,5] Wybór ramy do ścigania


michalr75

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Potrzebuje pomocy w doborze ramy, gdyż wczoraj moja zakończyła żywot na wertepach w Radzyminie. Rama jest na gwarancji dożywotniej, nie wiem jeszcze jak będzie z egzekucja, wiec zawczasu chciałem zrobić rozeznanie co jest dostępne jakby temat reklamacji się przedłużał. W sieci znalazłem Accent Peak 2019 na sztywnej osi i rama wygląda ciekawie (pytanie czy ma te same wady co poprzednie pękające roczniki), patrzyłem tez na Dartmoor i Octane One, ale tam trzeba widelca minimum 130 a ja mm tylko 100. Jakbyście mieli jakieś sugestie co dobrać to byłbym wdzięczny.

 

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po pękniętym PEAKU 2018 kupiłem sobie Authora Traction. Dla mnie różnice w geo są znikome, z racji wyższej główki wywaliłem dwie podkładki i moim zdaniem pozycję na rowerze mam identyczną jaką miałem na Peaku. Pod względem jakości wykonania, lakieru, malowania to jest niebo a ziemia, Author jest znacznie lepszy. No i przejechałem na Authorze już 4 razy tyle co na peaku (1500 vs 6000km) i nie dzieje się nic. Rok temu kosztowała tysiaka, teraz widziałem za 850pln Tyle tylko, że nie będziesz miał z tyłu sztywnej ośki: https://www.domenasportowa.pl/product-pol-189033-Rama-rowerowa-MTB-Author-Traction-27-5.html?selected_size=7262&gclid=Cj0KCQjwtr_mBRDeARIsALfBZA7AFgfzVOHvD_5zZfKvpW3NLXDMN2ycpUYwnMWYQo6Rs-HBzxHCy_AaArgYEALw_wcB

Starsze roczniki mają problem ze zmieszczeniem opon 2.2, w tym mieszczą się bez problemu.

 

O, tutaj za 715pln nawet!!

http://ambike.pl/rower-mtb-27-5-author-traction-2018-54181.html

 

Co do Cube to one już pod względem geo są znacznie bardziej kwadratowe, turystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandesTwój wątek mnie zainspirował żeby podpytać społeczność forum o opcje jakie mam. Na dzień dzisiejszy sprawa jest zgłoszona do Kony, ponoć jest szansa na nowa ramę co by było optymalne, zobaczymy jak się temat rozwinie. Potrzebuje rower na koniec czerwca bo jadę etapówke, jak się nie uda to pewnie będę musiał coś kupić żeby w ogóle pojechać. Fajnie by było mieć sztywna os z tyłu dlatego ten Peak 2019 wygląda pod tym względem ok, ale z drugiej strony Author jest bardziej markowy co pewnie ma również przełożenie na jakość ich komponentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało agresywny wygląd ma ;) Spokojnie by mi wystarczyła taka rama, tym bardziej że za bardzo nie ma w czym wybierać jak się okazuje. Peak co prawda mi się bardziej podoba, pewnie kwestia gustu, no i ma sztywna oś z tyłu, więc może warto by było zaryzykować, choć fakt że dostawał by ostro w kość. Kona wytrzymała 18k ostrego katowania, nowy model dodatkowo jest wzmocniony w miejscu gdzie pękł stary, więc to by była optymalna opcja, no ale wszystko zależy od decyzji producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurna góra jest spłaszczona, dość szeroka patrząc z góry:

47428798148341858494.jpg

 

I moim zdaniem wygląda o wiele ciekawiej niż w Peaku. Nie pisałem o tym bo to kwestia gustu, ale profilowanie rury górnej oraz przede wszystkim dolnej w Peaku w mojej ocenie jest dużo brzydsze. Mówię o miejscu wychodzenia z główki, to gięcie jest brzydkie, do tego górna rura ma przekrój okrągły a dolna ma na dole dość ostre złamania, dziwnie to wygląda. Kolejna rzecz brzydka w peaku to moim zdaniem rurki tylnego trójkąta. Zarówno górne jak i dolne nie są proste jak w zdecydowanej większości rowerów a wywinięte w miejscu, gdzie się kręci opona. To miejsce jest tak brzydkie, że nawet jednego zdjęcia nie mam w galerii żeby pokazać o co mi chodzi :)

 

Traction wizualnie jest zdecydowanie ładniejszy. A czy agresywny... Stockowy rower na tej ramie - owszem, turystyk. Ale wsadzając do niego swoje graty i modyfikując pozycję mostkiem i podkładkami wygląda raczej agresywnie:

 

81260518138531082150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandesNo faktycznie fajny, dodatkowo bardzo podobne komponenty masz jak ja, a niektóre wręcz takie same. Tez mam kola 1501, dużą kasetę 11-42 z tylu i podobnie malowany amor, tyle ze nie Epixon a Axon :) Błotnik z przodu żywcem wyjęty z mojego roweru no i gripy Rockbrosa w tym samym kolorze :) Jak jeszcze masz klamki Deore i kierownice Koryak to praktycznie ramą się nasze rowery różnią ;) Jaka masz wagę w swoim? Startujesz na nim w jakichś zawodach?

Ten nowy Peak tez nie wygląda źle.

accent_peak275ta_2.jpg

29er wygląda fajnie sportowo, no i jest sztywny z tyłu:

accent_bikes_peak_ta_slx.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poczytałem kolejny wątek o ramach Accenta i odeszła mi chyba ochota na tę markę, zwłaszcza mając na uwadze że roweru używam w maratonach, niekoniecznie tylko mazowieckich ;) Za to pojawił się w tym wątku temat złamanej i wymienionej bez problemu ramy Kona, wiec moja nadzieja żyje takimi komentarzami, bo jest szansa na nowa ramę w ramach dożywotniej gwarancji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wykonane ramy i sztywna oś za małą kasę to - Merida...

Kupując ramę w komplecie są przeważnie stery i zacisk sztycy.

Zrobiłem składaka na Meridzie i jestem happy, rura sterowa na razie cięta wysoko ale to dla wygody...

ooItI-NUNQ9a.jpg?v=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem niski bo jedyne 165cm, miałem dwa rowerki z ramami 17" i zawsze cosik mi nie pasowało, 15" wydawało się mi, że to dla dzieci i dziewczyn ale zaryzykowałem i to jest to.

Myślałem długo nad wyborem ramy, odbijałem się od Dartmoora do Authora, Accenta itd. Merida przy nich to Mercedes :) poza sterem, zaciskiem, gwiazdką, kapslem ze śrubą jest nawet w komplecie gumowa osłona widelca i oczywiście hak...

ooItI-H4wqsf.jpg?v=2

ooItI-tXm0wh.jpg?v=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@giagiNie pod parady mają swój team w World Tour, to nie firma krzak tylko poważna marka. Aż dziwne że zapomniałem o nich szukając potencjalnej kandydatki na ramę. Tak btw moja żona ma 164 cm i jeździ na męskim rowerze z ramą 15 cali i na kołach 29 i  nie narzeka, więc wydaje się ze taki rozmiar jest optymalny dla takiego wzrostu.

Fajną masz osłonę na widełki, gdzie kupiłeś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oryginalna osłona Meridy w zestawie z ramą :)

 

Jak już pisałem, kupując ramę Meridy mamy od razu wiele dodatków, za które inni każą sobie oddzielnie płacić; mamy tu w komplecie porządny półzintegrownay ster, zacisk sztycy, osłonę widelca, hak przerzutki, gwiazdkę ze śruba i kapslem Meridy.

Rama pięknie zbudowana i wykonana.

ooItI-ZGyFdA.jpg?v=2

I oczywiście sztywna oś tez w komplecie jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...